Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...
 3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408
 Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 

Ce trebuie să știe românii despre cum ne va afecta noul val al crizei internaționale. Zece întrebări-cheie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

#19
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010

View Postdinmarius, on 12th August 2011, 00:18, said:

Sistemul actual se prabuseste!  :peacefingers:
nu se prabuseste ci se transforma....cineva "acolo sus" a decis ca este mai bine sa nu mai existe clasa de mijloc(indif de tara)si am impresia ca aceasta criza pregateste terenul pentru noua ordine mondiala in care o clasa minoritara super-bogata va conduce majoritatea, noi nu avem de ce sa ne temem intrucat in ultimii 20 de ani am fost condusi numai de grupuri de interese de tip mafiot si avem "experienta"...mai greu le va fi celorlalti europeni...

#20
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postpaulone, on 12th August 2011, 01:33, said:

nu se prabuseste ci se transforma....cineva "acolo sus" a decis ca este mai bine sa nu mai existe clasa de mijloc(indif de tara)si am impresia ca aceasta criza pregateste terenul pentru noua ordine mondiala in care o clasa minoritara super-bogata va conduce majoritatea, noi nu avem de ce sa ne temem intrucat in ultimii 20 de ani am fost condusi numai de grupuri de interese de tip mafiot si avem "experienta"...mai greu le va fi celorlalti europeni...
Ai facut o afiramtie de analfabet comunist

#21
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010

View PostOwidiu, on 12th August 2011, 01:35, said:

Ai facut o afiramtie de analfabet comunist
esti chior ca nu vezi realitatea, mai vb.peste 10 ani

#22
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postalex5428, on 11th August 2011, 23:59, said:

Patronii trebuie sa aiba bani, ca mai au loc de mertzane in garaje. Ia, sa se sacrifice populatia urgent, ca patronu' moare daca nu-si mai trage urgent un mertzan !

Si care-i problema esti invidios ca aia au mercedesuri si tu nu ai? Ce fac cu banii castigati de ei este treaba lor. Populatia s-a sacrificat pentru ca statul sa faca "matul gros" = bugetul. Acolo versi grosul din venitul tau si mult dar mult mai putin in buzunarele patronilor, totusi despre cei care conduc statul si iti iau in plus din bani nimic de zis, nu-i asa? In ultimul timp cu impozitul forfetar (ti-au luat si bani, s-au dus pe apa sambetei locuri de munca), TVA - Taxa pe Valoare Adaugata la 24% inseamna ca aproape tot ce cumperi este mai scump cu 5%, accizele marite alti bani alta distractie minus la tine si la toti, coplata - daca te imbolnavesti te costa mai scump. Cum zic credinciosii: "Mare-i gradina ta Doamne si multi ...... (unii mai mult altii mai putin) sar gardul cand poarta este deschisa."

#23
Matrixu_

Matrixu_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 07.05.2011

View Postdinmarius, on 12th August 2011, 00:04, said:

Este singura institutie in care romanii au incredere si asa fost mereu in istoria noastra!
Ofiterii armatei, in special cei superiori,  sunt la fel de rosi de molii ca si generalii militiei.

Nu in institutie are omul incredere, ca toata lumea stie ce armata frumoasa aveai daca dadeai dreptul sau aveai pile, ci in soldatul venit din randurile lor si preparat sa crape la o adica pentru gloria generalilor.
"E de-al nostru, nu trage in noi".

On: sunt exploatate din plin toate fisurile sistemului capitalist.
Trist este ca miliarde de oameni sufera din cauza catorva nesatui.



Plm, ce-i mai destepti in acest moment sunt cei de demoleaza orasele englezilor.

Edited by Matrixu_, 12 August 2011 - 06:11.


#24
johnnyboo

johnnyboo

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 08.12.2009

View PostiDorin, on 11th August 2011, 23:57, said:

Bineinteles, tu nu esti din barca fraieritilor !  :naughty:

Dragul meu iDorin, sa fie oare putin ironica afirmatia ta? Eu ma gandeam la maica-mea saraca, pensionara din invatamantul superior... si la alte cateva miloane. Tie nu ti se pare ca lurcrurile sunt facute stramb in Romania de dupa 89 ? Si toate sperantele mici si mari s-au dovedit doar desertaciuni. Va plati oare cineva pentru starea de fapt ? Eu cred ca da.

Edited by johnnyboo, 12 August 2011 - 06:47.


#25
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View Postpaulone, on 12th August 2011, 01:33, said:

nu se prabuseste ci se transforma....cineva "acolo sus" a decis ca este mai bine sa nu mai existe clasa de mijloc(indif de tara)si am impresia ca aceasta criza pregateste terenul pentru noua ordine mondiala in care o clasa minoritara super-bogata va conduce majoritatea, noi nu avem de ce sa ne temem intrucat in ultimii 20 de ani am fost condusi numai de grupuri de interese de tip mafiot si avem "experienta"...mai greu le va fi celorlalti europeni...
Asa este, ba chiar mai rau! Problema este ca tu si altii ca tine care 's-au trezit', deja capitulati fara sa incercati sa opuneti rezistenta.
Eu cred ca sahistii planetei o vor lua in bot.
Si nu cred ca popoarele lumii sunt mai slabe decat o mana de smenari, numai ca parca sunt bivolul african, care nu este constient de forta sa. Aici este problema.
a)Unii s-au trezit si nu au sange in instalatii, sunt paralizati de frica (teroarea regizata de ei: atentate teroriste, ca poti deveni somer, ......, tot arsenalul lor de contrui o teroare generala) si au abandonat lupta care nici nu a inceput.

b ) Cei care dorm pe ei si nu realizeaza ce se intampla!
ROLUL tau Paulone, daca te-ai trezit si constientizezi ce se intampla azi, este sa-i trezesti pe cei din jurul tau si nu sa raspandesti sentimentul capitularii.


View Postjohnnyboo, on 12th August 2011, 07:40, said:

Dragul meu iDorin, sa fie oare putin ironica afirmatia ta? Eu ma gandeam la maica-mea saraca, pensionara din invatamantul superior... si la alte cateva miloane. Tie nu ti se pare ca lurcrurile sunt facute stramb in Romania de dupa 89 ? Si toate sperantele mici si mari s-au dovedit doar desertaciuni. Va plati oare cineva pentru starea de fapt ? Eu cred ca da.
Cu varf si indesat! Cadavrele ceausestilor impuscati, puse in saci de plastic, au fost uitate o noapte intreaga pe stadionul Ghencea si au tras cainii de ei toata noaptea. Astia o vor pati mai rau, toti kakati astia care au condus de 22 ani Romania!
Militarii romani deabia asteapta ca lumea sa iasa in strada!

Edited by dinmarius, 12 August 2011 - 09:01.


#26
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
Alt subiect pe aceasi tema in care postacii sa-si demonstreze abilitatiile!

#27
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View PostFarrell, on 12th August 2011, 10:06, said:

Alt subiect pe aceasi tema in care postacii sa-si demonstreze abilitatiile!
Lupta intre acesti soldati de partid este scarboasa. Sunt de 1000 de ori mai respingatori de cretinii de activisti PCR, care ma bateau la cap inainte de '89! Si in facultate si la locul de munca unde am primit repartitia guvernamentala, aveam activisti PCR care ne scarbeau in fiecare zi, dar astia de azi, militantii de partid, care infecteaza netul si forumurile, sunt mai gretosi ca cei de atunci!

#28
johnnyboo

johnnyboo

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 08.12.2009

View PostFarrell, on 12th August 2011, 10:06, said:

Alt subiect pe aceasi tema in care postacii sa-si demonstreze abilitatiile!

Cine e "postac (ca mine)"? termen pe care nu l-am inteles niciodata. Un forum este o discuie generala, mai schimbi o parere, mai descoperi o perspectiva, te mai contrazici, nimeni nu incearca sa abata de la propriile crezuri pe nimeni. Exista oare vre-un "mercenar" cu simbrie care incearca sa fie vre-un "formator de opinie" printre useri ?,
fie sanatos, eu ma exprim liber si  traiesc cu convingerea ca e un drept catigat si garantat de Constitutie. Evit subiectele cu un potential politic imediat. Prefer politica externa, minoritatiile, istoria si efectele crizei si masurilor anti criza asupra oamenilor.

#29
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View Postjohnnyboo, on 12th August 2011, 07:40, said:

Dragul meu iDorin, sa fie oare putin ironica afirmatia ta? Eu ma gandeam la maica-mea saraca, pensionara din invatamantul superior... si la alte cateva miloane. Tie nu ti se pare ca lurcrurile sunt facute stramb in Romania de dupa 89 ? Si toate sperantele mici si mari s-au dovedit doar desertaciuni. Va plati oare cineva pentru starea de fapt ? Eu cred ca da.
Johnniboo, va plati tanti Aglaia ! Sa fim seriosi !

#30
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postdinmarius, on 12th August 2011, 00:00, said:

Cred ca la noi ar fi o sansa daca armata ar prelua puterea ! Orice alta varianta cred ca este sinucidere!

Yeah baby!
Care armata? :lol:

#31
johnnyboo

johnnyboo

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 08.12.2009

View PostiDorin, on 12th August 2011, 15:20, said:

Johnniboo, va plati tanti Aglaia ! Sa fim seriosi !

Poate, daca se v-a dovedi vinovata v-a plati si tanti Aglaia, si sunt deadly serious cand afirm asta. Vorba unui film de Lucian Pintilie: " - Nu scapa nici musca nefutata". Nu stiu cum anume percepi tu realitatea, dar am vaga impresie ca faci parte din cei care vad jumatatea goala a paharului. Fiecare lucru la timpul sau. Vine ea si vremea cand se va da socoteala... nu ar trebui sa te indoiesti de asta.

#32
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010

View Postdinmarius, on 12th August 2011, 09:59, said:

Asa este, ba chiar mai rau! Problema este ca tu si altii ca tine care 's-au trezit', deja capitulati fara sa incercati sa opuneti rezistenta.
Eu cred ca sahistii planetei o vor lua in bot.
Si nu cred ca popoarele lumii sunt mai slabe decat o mana de smenari, numai ca parca sunt bivolul african, care nu este constient de forta sa. Aici este problema.
a)Unii s-au trezit si nu au sange in instalatii, sunt paralizati de frica (teroarea regizata de ei: atentate teroriste, ca poti deveni somer, ......, tot arsenalul lor de contrui o teroare generala) si au abandonat lupta care nici nu a inceput.

b ) Cei care dorm pe ei si nu realizeaza ce se intampla!
ROLUL tau Paulone, daca te-ai trezit si constientizezi ce se intampla azi, este sa-i trezesti pe cei din jurul tau si nu sa raspandesti sentimentul capitularii.
din pacate majoritatea au o viziune ingusta a lucrurilor, cand si ei se vor trezi va fi deja prea tarziu...
eu nu cred in aceata "criza" care culmea, brusc a aparut in toate tarile...asa pur si simplu....ce chestie domle, pana ieri duduia societatea capitalista si iaca dintr-o data suntem toti cu chilotii in vine...cum dracu vine asta nene ca eu nu sunt lamurit?
sistemul capitalist actual cred ca pregateste terenul pentru alt sistem, unul in care cu siguranta NU va mai exista clasa de mijloc(oricum la noi n-a fost niciodata), veti intreba poate de ce sa nu mai existe aceasta clasa...pai simplu...in decursul istoriei clasele de mijloc au facut schimbarile, cei foarte saraci nu au puterea necesara sa faca nimic...
s-au saturat baietii de proteste si cereri de tot felul, gata a venit timpul ca o clasa minoritara super-bogata sa conduca restul prostimii(noi avem experienta)....
in SUA de pilda majoritatea celor care si-au pierdut casele si masinile prin executare silita erau culmea tocmai cei din clasa de mijloc, iar daca noua nu ne pot lua acele cutii de beton nenorocite denumite "case" ei bine au gasit solutia: scumpesc toate utilitatile pana la maxim si pe urma pleci singur din cutia de beton...

#33
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View Postpaulone, on 12th August 2011, 17:42, said:

din pacate majoritatea au o viziune ingusta a lucrurilor, cand si ei se vor trezi va fi deja prea tarziu...
eu nu cred in aceata "criza" care culmea, brusc a aparut in toate tarile...asa pur si simplu....ce chestie domle, pana ieri duduia societatea capitalista si iaca dintr-o data suntem toti cu chilotii in vine...cum dracu vine asta nene ca eu nu sunt lamurit?
sistemul capitalist actual cred ca pregateste terenul pentru alt sistem, unul in care cu siguranta NU va mai exista clasa de mijloc(oricum la noi n-a fost niciodata), veti intreba poate de ce sa nu mai existe aceasta clasa...pai simplu...in decursul istoriei clasele de mijloc au facut schimbarile, cei foarte saraci nu au puterea necesara sa faca nimic...
s-au saturat baietii de proteste si cereri de tot felul, gata a venit timpul ca o clasa minoritara super-bogata sa conduca restul prostimii(noi avem experienta)....
in SUA de pilda majoritatea celor care si-au pierdut casele si masinile prin executare silita erau culmea tocmai cei din clasa de mijloc, iar daca noua nu ne pot lua acele cutii de beton nenorocite denumite "case" ei bine au gasit solutia: scumpesc toate utilitatile pana la maxim si pe urma pleci singur din cutia de beton...
Este vina poporului roman. In orice tara din lume, daca un politician declara ASTA
in direct la TV, era PA. La noi, milioane de votanti au considerat ca merita sa conduca tara. Azi se vad rezultatele! :evillook:

#34
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
cand iesim in strada?

#35
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
cand iesim in strada?

#36
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View Postpro-civilizatie, on 12th August 2011, 18:56, said:

cand iesim in strada?
Si pe cine dracului sa punem in locul astora? Pe Ponta&Antonescu! :puke:
Nu vad cine poate conduce onest tarisoara asta si nici ca, Marii Sahisti ai planetei o sa-l lase in pace! :dribbledrool:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate