Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.
 Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior
 

Recuperare date de pe cardul de memorie

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
DumitracheAndreea

DumitracheAndreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 09.08.2011
De 2 saptamani telefonul meu ( Lg Kp501) nu mai citeste cardul de memorie ... daca mi-as cumpara un cititor de carduri as rezolva ceva ? ... Nu vreau sa il cumpar aiurea ... Mai vreau sa precizez ca nici pe alte telefoane nu se vede cardul... acesta NU e distrus, nu l-am scapat in apa sau ceva de genul acesta, pur si simplu de la un minut la altul, telefonul s-a blocat... am scos bateria ... am pus-o la loc si cand am deschis telefonul... tonul de apel, imaginea de pe ecran... au disparut ... acestea erau de pe card bineinteles (fiind inlocuite cu cele standard).... Deci ceva sfaturi va rog ? Am poze destule pe acel card, nu vreau sa le pierd !

#2
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.334
  • Înscris: 08.09.2009
Ia-ti un cititor de carduri si foloseste recuva. (pozele de obicei se pot recupera)

Editat de -Ciprian, 09 august 2011 - 21:01.


#3
Tanaka_Senshin

Tanaka_Senshin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 736
  • Înscris: 20.02.2010

 DumitracheAndreea, on 10th August 2011, 08:59, said:

De 2 saptamani telefonul meu ( Lg Kp501) nu mai citeste cardul de memorie ... daca mi-as cumpara un cititor de carduri as rezolva ceva ? ... Nu vreau sa il cumpar aiurea ... Mai vreau sa precizez ca nici pe alte telefoane nu se vede cardul... acesta NU e distrus, nu l-am scapat in apa sau ceva de genul acesta, pur si simplu de la un minut la altul, telefonul s-a blocat... am scos bateria ... am pus-o la loc si cand am deschis telefonul... tonul de apel, imaginea de pe ecran... au disparut ... acestea erau de pe card bineinteles (fiind inlocuite cu cele standard).... Deci ceva sfaturi va rog ? Am poze destule pe acel card, nu vreau sa le pierd !

un cititor de card si un program de recuperare a datelor (poate sa fie free) te poate ajuta. incerca sa nu formatezi cardul....

#4
Cetatean_Roman1

Cetatean_Roman1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 302
  • Înscris: 05.05.2011
Daca nu reusesti urmand indicatiile sus mentionate , mergi la un service de calculatoare .

Editat de Cetatean_Roman1, 09 august 2011 - 21:46.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate