Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

Primarii despre asigurarea obligatorie a locuinței: Nu vom aplica amenzi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Primarii despre asigurarea obligatorie a locuinței: Nu vom aplica amenzi

http://www.capital.ro/detalii-articole/sti...nzi-151051.html

#2
zagon

zagon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 30.11.2009

View Postfredy2007, on 5th August 2011, 15:34, said:

Primarii despre asigurarea obligatorie a locuinței: Nu vom aplica amenzi

http://www.capital.ro/detalii-articole/sti...nzi-151051.html
foarte bine! asigurările obligatorii au un singur scop: să umfle buzunarele firmelor private de asigurări. :cursing:

Edited by zagon, 05 August 2011 - 14:52.


#3
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
Amenzi pentru ce? Nu ajunge faptul ca exista peste 100 de taxe?Amenzi pentru faptul ca nu ne lasam jecmaniti inca o data?
Mi se pare normal ca o asigurare sa fie optionala nu obligatorie.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Faza cea mai dura e ca despagubirile astea in caz de dezastre merg doar fie cind sint date de stat (statul e imens si are de unde da si nu are de ce sa dea 100% din valoare ci doar cit sa nu stai pe strada) sau cind sint foarte foarte putini asigurati, imprastiati.
Daca lumea e fortata sa se asigure in masa totul o sa mearga foarte bine: firmele o sa se bata sa bage oferte cit mai bune pentru ca orice bucatica de piata e enorma cind vorbim de toate locuintele. Si totul o sa mearga foarte bine pina la primul dezastru cind o sa fie: ne predam, faliment - noi am calculat ca putem despagubi max 7000 de locuinte si sint distruse triplu. Am facut toate actele, astea au fost studiile noastre, nu am scos nici un ban ilegal (in afara de salarii bunicele pentru angajati si dividente foarte bune pentru actionari), ghinion, adio si n-am cuvinte.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate