Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

DivX Playere Sony

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#145
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
sunt interesat de un sistem dz 231 sau un player ns 78.ceva pareri ,va rog

#146
elanvi

elanvi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.10.2007
Am citit toate posturile precedente si in nici unul nu merge linkul care imi spune cum sa instalez firmware ,am sony NS32.Ma puteti ajuta?

#147
mihai12345

mihai12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 26.03.2007
Va rog sa-mi dati si mie o solutie pentru un nenorocit de sistem HC sony DAV dz 100.
are peste un an, si i-am facut upgrde-ul acela care era pe site la www.sony.ro  . Acum nu i-l mai gasesc pe site. Presupun ca nu am am cautat bine. Pentru o perioada a vazut filmele Divx(fara traducere ca nu ma deranja), dar acum nu mai vrea sa le citesca deloc. Dar nu numai atata. Nici pozele in format .jpg fotografiate cu 2 aparate diferite si scrise pe 2 calculatoare diferite . Mi-a dat cineva un cd cu poze( facute si scrise de el) tot .jpg , si astea merg pe HC. Merge si mp3. Deci (cred) nu este problema hard, probabil tot ceva soft.

Sa rescriu un cd din nou cu up-grade-ul?

Tot asta este link-ul pentru ultimul up-grade? Sau mai exista altul mai nou?
http://www.sonydigit...o...00&f=FW_DAV

PS nu gasesc garantia ca ma duceam sa i-l las sa se spele cu el pe cap. La capitolul acesta, depfapt la modelul acesta, Sony m-a dezamagit rau. I-mi pare rau ca l-am cumparat, si a fost dublu la pret fata de un samsung( am vazut ca nu este chiar o firma recomandata pe acest forum)  

Fratele meu are un HC LG(nu stiu modelul). L-a cumparat de Paste anul trecut la un super pret (aprx 5 mil) Dar cred ca erau rebuturi, refurbished...... De 3 ori l-a dus in service. Concluzia..........

Scuze daca am aberat. Rog un raspuns.

#148
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
cam slaba activitatea al sony...ce stiti de dvdurile astea...cei care eveti..citeste de toate?ma gandesc ac sony fiind tare la artea audio si aicea la dvuri e valabil..apoi astea cu divx citesc wmw,mp4?cine are sony ply reply

#149
Ritza

Ritza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.08.2005
ce stiti despre sony dvp-fx810 ? cum pot scrie cd-uri/dvd-uri care sa mi le citeasca? ca imi citeste doar alea originale?  help!!

#150
monpeleu

monpeleu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 21.08.2005

 alex_4moto, on Dec 18 2006, 11:43, said:

:cursing: Deci n-are rost sony e firma de kkt, amsi eu un dvd player sony (cica are si divx). Cand bag un dvd in el tre sa astept vreo 3 minute pana il citeste iar cand ii dau play ............... divx error :w00t: . Super kkt firma asta e doar cu numele. Un dvd player k lumea e jvc sau aiwa.

Atata bataie de capt si cu DivX'urile astea. Ce-ar fi daca mai multi ar pune mana pe carte sa invete limba engleza, poate sa mai recapituleze si romana (sa fim seriosi, in epoca calculatoarelor si internetului trebuie sa cunosti limba sistemului de operare de pe care butonezi toata ziua). Din cate observ aici exista 2 categorii de "cinefili":
- cei pe care nu ii intereseaza calitatea filmului la care vor sa se uite (merge si un CAM macar am vazut filmul...) si arunca un DivX tras de pe torrente (cu subtitrare ca deh, vreau sa stiu si eu ce vorbesc aia acolo)
- cei care vor ca vineri/sambata seara ca se faca comozi pe caneapea, popcorn etc. si sa savureze un film bun la cea mai buna calitate pe care le-o permite aparatura. Si ce frumos e un film la caliate DVD9 fara sa iti salte scrisul unei subtitrari pe ecran.

Si aici est-europenii merg la Selgros sa-si ia un DVD player pe cre nu prea vor rula filme la calitate DVD ci 99% DVDrip'uri.

Traiasca boborul.

#151
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Vorbesti numai aberatii, ca orice fan Sony. Faptul ca DVD playerele Sony sunt porcarii e clar. Aparate de 2 bani, facute in China in cel mai bun caz, la care platesti numele firmei care isi bate joc de clienti. Daca ar fi fost o firma care se respecta scotea playere decente, asa cum pot si altii sa faca: Eboda, Philips samd. Eu am Pioneer si nu as da banii pe Sony nici mort.

#152
monpeleu

monpeleu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 21.08.2005

 blackcat, on Apr 7 2009, 16:29, said:

Vorbesti numai aberatii, ca orice fan Sony. Faptul ca DVD playerele Sony sunt porcarii e clar. Aparate de 2 bani, facute in China in cel mai bun caz, la care platesti numele firmei care isi bate joc de clienti. Daca ar fi fost o firma care se respecta scotea playere decente, asa cum pot si altii sa faca: Eboda, Philips samd. Eu am Pioneer si nu as da banii pe Sony nici mort.

Beleste ochii Donmu'! Vezi in postul meu pe undeva cuvantul "Sony"? Eu vorbesc despre DVD playere produse de firme mari, cu nume de prestigiu (cum e si Pioneer'ul tau de altfel) si de alte marci facute pe vapor (nu dau nume a sa nu se simta unii). Daca aberez, de ce nu iti vinzi Pioneer´ul de 400 Lei si iti iei o Strutocamila "DivX" cu 100 Lei? Castigi 300 si ramai cu aceeasi caliatte daca e sa ma iau dupa spusele tale...

P.S. Iar ca sa iti dau apa la moara pentru ca sunt plictisit de imi crapa plombele, pe ce se bazeaza afirmatia ta (si vreau argumente pertinente si documentate) ca "playerele Sony sunt porcarii e clar. Aparate de 2 bani, facute in China in cel mai bun caz, la care platesti numele firmei care isi bate joc de clienti." Te pomenesti ca Pioneer´ul tau e asamblat de vre-un cercetatot german intr-un laborator die München...

Sa ai o seara placuta!

EDIT: am uitat un space

Edited by monpeleu, 29 April 2009 - 16:52.


#153
lexu023

lexu023

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.10.2010
am si eu un Sony DVP-PR30 si am pierdut telecomanda :),stie cineva cum pot face rost de alta sau daca se potriveste de la un alt model.am cautat cu google si nu am gasit nimic concret,poate a mai avut cineva problema mea si ma poate ajuta cu un site,sfat ceva...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate