Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 

Internet pe mobil GRATUIT

- - - - -
  • Please log in to reply
407 replies to this topic

#109
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,571
  • Înscris: 16.12.2006

View Posteasy90rider, on 1st August 2011, 00:01, said:

nu, e Digi Net Mobil 4 Asociat
nu inteleg de ce numere pare... 1 si 3 unde sunt:D
exista si Digi Net Mobil 1 si 3 ;)

1 se refere la net moka pe fixo-mobile (3G simplu), iar 3 la net pe stick cu trafic 10 GB, cost 15 lei sau 25 lei daca n-ai nimic de la RDS sau 10 si 20 la F 2, F 1 ;)

#110
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 08.03.2007
schimbati si voi titlul din "Internet pe mobil GRATUIT" in "Internet GRATUIT pe mobil", ca internetul e gratuit, mobile gratuite nu mai sunt de mult!

#111
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
[quote name='dygey' date='1st August 2011, 23:08' post='10238861']
nu, vei ramane cu ce ai. doar contractul se va prelungi cu 12 luni, in rest oferta de voce nu ti se va modifica.
Am doua astfel de telefoane + sim ( 1000 rds + 100 romtelecom fix pe ambele ) se poate activa internetul gratuit pe ambele numere sau doar pe unul singur?

#112
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postdygey, on 2nd August 2011, 00:12, said:

trebuie sa iti astearna toti operatorii covorul rosu si acoperirea pe unde calci tu.
Nu toti; doar aia care-l vor de abonat.

#113
forevertoday

forevertoday

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2008
Cata reticenta din partea unora...asa ceva n-am mai vazut. Este un serviciu gratuit, pe care daca il vreti TREBUIE sa veniti intr-un punct de lucru. Daca pentru unii dintre voi este un mare deranj sa va deplasati intr-un punct de lucru, puteti foarte bine sa nu o faceti, deoarece nu va obliga nimeni sa-l activati!

#114
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 02.06.2005
Cam multa carcoteala. Este un serviciu "gratuit" daca esti abonat la alte servicii. Ca si netul "pe stick" si acest serviciu este departe de a fi premium. Sunt de carpeala asa cum sunt toate serviciile ieftine/gratuite. Reteaua este in continuare proasta dar suficienta utilizatorilor fara pretentii. Aceste chichite sunt pentru fidelizarea celor care au fiberlink si tv (serviciile foarte bune de la rds - zic eu).

#115
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postforevertoday, on 2nd August 2011, 11:45, said:

Cata reticenta din partea unora...asa ceva n-am mai vazut. Este un serviciu gratuit, pe care daca il vreti TREBUIE sa veniti intr-un punct de lucru.
Quite like a nightmare before Christmas...

Edited by ParapantaFlavia, 02 August 2011 - 14:39.


#116
pitt01

pitt01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.12.2010

View PostGabyyy93, on 1st August 2011, 11:48, said:

Ramai in cea mai tare retea...Merita :D Daca ar atasa net mobil nelimitat cartelelor de voce in schimbul prelugirii contractului cu 1 an maine m-as duce la ei.

Inearca sa ajugi intr-o casierie RCS-RDS si ai sa vezi ca poti folosi cartela sim pt voce dar si pt date. DEZAVANTAJ : daca vrei sa predai telefonul pt ca nu are browser de net, nu poti face asta decit daca predai si sim-ul.  O sa ti se ofere alt sim la schimb dar cu alt nr de telefon mobil.

View Posttrabad, on 1st August 2011, 13:38, said:

Acum o ora am facut un act aditional pentru 'Digi Net Mobil 4 Asociat ' , activ din 01.08.2011.
Dar cum se face configurarea telefonului? ca fata de la relatii care mi-a facut hartia nu stia?
Introduci la Acces poin Name (apn):  internet
Introduci la numar sau parola(depinde de telefon): *99#
Hai salut

#117
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
ATENTIE! MARE ce semnati ( ma refer la contract ) , fiindca odata "prinsi" contractuali si daca nu cititi inainte literele de o schioapa vizibile cu lupa , s-ar putea ca la reziliere sa aveti prb.
NICAIERI IN LUME NU ESTE NIMIC GRATUIT , TOATE GRATUITATILE SE PLATESC MAI DEVREME SAU MAI TARZIU
Mai ales ca rcs-ul a avut un precedent cu servicul de telefonie fixa , CARE SI ACESTA LA INCEPUT A FOST GRATUIT SI PESTE NOAPTE ( FARA INSTINTARE PREALABILA A ABONATULUI ) A APARUT TAXA DE MENTENANTA
Unii vor scrie ca si ce este o prb. chestia cu rezilierea , eu le raspund de pe acum ca DA - daca la semarea contractului pe ce perioada vor ei nu il cititi atent

#118
forevertoday

forevertoday

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2008

View Postpitt01, on 2nd August 2011, 14:10, said:

Introduci la Acces poin Name (apn):  internet
Introduci la numar sau parola(depinde de telefon): *99#
Hai salut

Nu este necesar sa introduci nimic la numar, sau parola!

Nume conexiune: Digi
Nume punct de acces (APN): internet
Nume utilizator: nu exista (setezi fara)
Parola: nu exista (setezi fara)

#119
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Cam pe la ce ora e mai liber in casierii ?

#120
pitt01

pitt01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.12.2010

View Postodob, on 1st August 2011, 23:31, said:

Am trecut azi pe la doua puncte RDS din Baia Mare si la niciunul nu stiau nimic despre oferta asta.
Citeste si concluzioneaza: http://www.rcs-rds.r...telefonul-mobil
Hai salut

#121
forevertoday

forevertoday

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2008

View Postlupull, on 2nd August 2011, 14:18, said:

ATENTIE! MARE ce semnati ( ma refer la contract ) , fiindca odata "prinsi" contractuali si daca nu cititi inainte literele de o schioapa vizibile cu lupa , s-ar putea ca la reziliere sa aveti prb.
NICAIERI IN LUME NU ESTE NIMIC GRATUIT , TOATE GRATUITATILE SE PLATESC MAI DEVREME SAU MAI TARZIU
Mai ales ca rcs-ul a avut un precedent cu servicul de telefonie fixa , CARE SI ACESTA LA INCEPUT A FOST GRATUIT SI PESTE NOAPTE ( FARA INSTINTARE PREALABILA A ABONATULUI ) A APARUT TAXA DE MENTENANTA
Unii vor scrie ca si ce este o prb. chestia cu rezilierea , eu le raspund de pe acum ca DA - daca la semarea contractului pe ce perioada vor ei nu il cititi atent

Legat de respectiva taxa de mentenanta, oricine nu era de-acord cu ea, avea posibilitatea de a rezilia contractul, in termen de cateva luni daca solicita acest lucru, la un punct de prezenta, FARA nicio clauza!

Legat de reziliere, la semnarea actului aditional, contractul nu se prelungeste "pe ce perioada vor ei", ci se prelungeste pe ce perioada vrei tu, adica minim 1 an de zile, sau minim 2 ani de zile. Sau in cazul in care nu doresti o perioada minima determinata, in sensul sa poti rezilia cand vrei tu, poti solicita acest lucru, dar in acel moment intervin anumite taxe de activare a serviciilor (mai multe detalii primesti la punctu de vanzare).

#122
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,298
  • Înscris: 12.08.2006
Nu mi-au facut nicio prelungire deoarece aveam deja serviciul,internet pe mobil,doar ca era cu taxare la MB.

#123
dgt

dgt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 31.07.2011

View Postalexa32, on 2nd August 2011, 17:13, said:

Nu mi-au facut nicio prelungire deoarece aveam deja serviciul,internet pe mobil,doar ca era cu taxare la MB.
Super. Sunt exact in aceeasi situatie si nu m-au lasat fara prelungire.

#124
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,298
  • Înscris: 12.08.2006

View Postdgt, on 2nd August 2011, 17:14, said:

Super. Sunt exact in aceeasi situatie si nu m-au lasat fara prelungire.
   Ca deobicei sunt cam varza la capitolul reguli.
  Fiecare casierie are regulile ei +RC unde e alta poveste.

Edited by alexa32, 02 August 2011 - 16:19.


#125
forevertoday

forevertoday

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2008
I-a prelungit si lui...nu te lasa fara sa iti prelungeasca; probabil colegul nostru nu s-a uitat foarte atent pe anexa, unde este stipulat perioada de prelungire.

#126
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,298
  • Înscris: 12.08.2006
M-am uitat si nu e nimic trecut.:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate