Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid
 Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded
 DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...
 

Cum sa NU te mai enerveze Cozmoteu' cu sms-uri toata ziua

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
In sfarsit aproba cineva si varianta mea. Deja m-au contrazis doua persoane si incepusem s-o iau razna. Multumesc pentru raspuns !

#20
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
relatii cu clientii cosmote cartela - 1234, apoi 150
relatii cu clientii cosmote abonament - 1234, apoi 151

#21
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Mie mi-a mers cu 1-1-0 (cartela). Ma disperasera efectiv cu garajul lui smiley si porcariile si gunoaiele din garajul lui.  <_<

#22
rapy

rapy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 26.05.2007
Dezactivare sms-uri Activezi si castigi :

am sunat la numarul 1234  , 1-5-0 operator si sms cu textul STOP SMS la 2013

si raspunsul :
cererea ta a fost inregistrata . nu vei mai primi sms in cadrul promotiei "activezi si castigi"

Edited by rapy, 22 April 2012 - 16:22.


#23
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 14.08.2006
Si eu am trimis mesaj cu STOP SMS la 2013  dar la cateva zile tot mai primesc mesaje despre Activezi si castigi.

#24
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
Mai e si varianta STOP JOC la 2013 pentru a iesi complet din concurs.

#25
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
Cosmoteu' exagereaza rau de tot cu SMS-urile astea promotionale, nu înteleg ce i-a apucat !
Am 3 SIM-uri prepaid si pe toate 3 primesc zilnic mesaje promotionale ! :cursing:

De exemplu cum pot scapa de cele de genul : Mai ai doar 7 zile sa participi pt 40.000 NET! Bonusul de marti te duce direct în top-ul jucataorilor ! Trimite SMS la 2012, 0.99€ cu TVA. In ce "categorie" intra acest mesaj ? E ca si cele "trimite astazi SMS la 2012 si numarul tau va fi plasat de 400 de ori pentru tragera la sorti pentru xxx€ bla bla bla...



Trebuie sa fac ceva, ca nu se mai poate asa.
Multumesc !

#26
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View PostCosconor, on 24th April 2012, 12:41, said:

Cosmoteu' exagereaza rau de tot cu SMS-urile astea promotionale, nu înteleg ce i-a apucat !
Am 3 SIM-uri prepaid si pe toate 3 primesc zilnic mesaje promotionale ! :cursing:

De exemplu cum pot scapa de cele de genul : Mai ai doar 7 zile sa participi pt 40.000 NET! Bonusul de marti te duce direct în top-ul jucataorilor ! Trimite SMS la 2012, 0.99€ cu TVA. In ce "categorie" intra acest mesaj ? E ca si cele "trimite astazi SMS la 2012 si numarul tau va fi plasat de 400 de ori pentru tragera la sorti pentru xxx€ bla bla bla...



Trebuie sa fac ceva, ca nu se mai poate asa.
Multumesc !
Cum te cauta banii, Cosconor si tu iti faci nervi ce sa faci cu ei :coolspeak:
In alta ordine de idei, sunt iritanti cu promotiile lor. :thumbdown:

#27
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010

View PostCosconor, on 24th April 2012, 12:41, said:

Cosmoteu' exagereaza rau de tot cu SMS-urile astea promotionale, nu înteleg ce i-a apucat !
Am 3 SIM-uri prepaid si pe toate 3 primesc zilnic mesaje promotionale ! :cursing:

De exemplu cum pot scapa de cele de genul : Mai ai doar 7 zile sa participi pt 40.000 NET! Bonusul de marti te duce direct în top-ul jucataorilor ! Trimite SMS la 2012, 0.99€ cu TVA. In ce "categorie" intra acest mesaj ? E ca si cele "trimite astazi SMS la 2012 si numarul tau va fi plasat de 400 de ori pentru tragera la sorti pentru xxx€ bla bla bla...



Trebuie sa fac ceva, ca nu se mai poate asa.
Multumesc !
Acum au inceput si portocalii cu aceste concursuri.

#28
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,023
  • Înscris: 08.06.2003
Exact, chiar astazi am primit un SMS la Orange (primul de ceva timp) pentru noua lor promotie cu nu mai stiu câte zeci de mii de euro "cadou".
Dar, elegant, îti indicau la sfârsitul mesajului si cum poti renunta la aceste SMS-uri (trimitân STOP la 100).

#29
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
De mult tot zic sa postez si chestia asta, da' nu gaseam unde, asa ca daca nu aici, atunci unde ?

In urma cu un an sau doi era un supermegaextraconcurs cu premii gen BMW seria 3. Tot n-aveam ce face, am participat si eu, ca sa aflu mai tarziu de la cineva care lucreaza la Cosmote ca putea sa vada (tinea de slujba sa) cate puncte a adunat fiecare concurent. Cu cat trimiteai mai multe sms-uri, cu atat se adunau mai multe puncte. Doar ca erau cateva persoane care aveau foarte multe puncte stranse intr-un timp atat de scurt incat era imposibil ca un om sa trimita atat de repede sms-urile, deci toata treaba era o magarie. Am pierdut 1 euro (sau cat era sms-ul ala), dar acum stiti si voi cine nu mai participa la genul asta de "concursuri".

#30
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007

View Postmotanu44, on 23 iulie 2011 - 14:17, said:


-Cosmote Relatii cu clientii:
apel la 1234

-Cosmote intrare in legatura cu operator (la cartela):
apel rel clienti si 1-1-0
-Cosmote intrare in legatura cu operator (la abonament):
apel rel clienti si 1-4-0

-Dezactivare mesaje continut comercial, de marketing si promovare (concursuri, tombole etc...):*
SMS cu textul "STOP" la 1011 (cartela si abonament)
dupa care
apel rel clienti, 1-1-7 si apoi 2-2-2-2 la fiecare intrebare (doar cartela)

-Dezactivare notificare apel pierdut prin SMS (din ala cu "ati avut un apel nepreluat" bla bla):
##002# si tasta apel

*exceptie fac sms-urile despre extraoptiuni, credit etc (la cartela) si sms-urile despre ultima factura etc (la abonament). Adica e vorba doar de dezactivarea reclamelor, concursilor &shit...

Din pacate, mai nimic din cele enumerate mai sus, in iulie 2011, nu mai sunt de actualitate... :(
Le schimba magarii periodic...

Acum mi-e lene sa le reiau, dar deocamdata bump :bouncey: pana incepem sa adunam altele, care doreste.
O sa revin in curand cu ce mai descopar, inca sunt pe abonament la ei.

#31
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
voi sunteti stilu de oameni care cautati cate o problema la un anume operator care nu va convine voua... Mi-ar fi si lene sa caut atatea motive sa critic operatorii ,asa de dragul de a critica...

#32
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007

View Postmircea_kevin, on 21 mai 2013 - 08:14, said:

cautati cate o problema

Nu cautam, gasim. ;)

#33
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 04.09.2006
În fiecare zi primesc câte un spam SMS din partea Cosmote de genul ăsta "Nu vei găsi ceva mai bun. Doar la Cosmote și doar pentru clienți LOIALI: Optiunea Star bla, bla bla bla.......Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image . Aveți idee cum pot fi oprite mizeriile astea că m-au scos din sărite cu ele; înainte primeam cam câte unul pe săptămână dar de vreo câteva luni e bătaie de joc totală, au sărit calul cu totul.

#34
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 04.09.2006
Azi punct și de la capăt. Dimineața pe la 6:45 BANG!!! Încă unul.... ca sa nu uit că "e doar pentru clienții loiali" [sic!]. Pe la 17:30 Posted Image Posted Image încă unul Posted Image . Sincer îmi vine să-i reclam la ANCOM. Încep să mă simt ca tipul din clipul ăsta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/v8mn6jqGjqs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cosmote și asociații.... Pentru că mereu ai loc de mai multe spam SMS.

Edited by Syneweap, 02 August 2013 - 18:16.


#35
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Eu primesc mesaje cu ON TOP. Ar fi bine daca le-am putea dezactiva.

#36
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011

Quote

Stii ce zi e AZI? Ziua in care vrem sa DEVII BOGAT! DE AZI, MII DE EURO si sanse la 100.000EUR! Trimite SMS la 278 (cumpar grup RadarMe)(0.99E sau 0.8E credit)
De la Cosmote.

RadarMe vad ca exista si e valabil numarul 278 pentru sms, dar felul in care este realizat mesajul...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate