Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...
 Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror
 Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !
 

Concert Bon Jovi!

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
diablo1990

diablo1990

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.05.2007
Salut!
Am citit regulamentul...tot ce e interzis sa avem...
Dar cu telefon e voie?

#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Din moment ce in regulament nu figureazatelefonul ca obiect interzis,atunci e voie.Oricum eu cred ca este voie cu telefonul.

#3
diablo1990

diablo1990

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.05.2007

View Postdanutz96, on 8th July 2011, 14:12, said:

Din moment ce in regulament nu figureazatelefonul ca obiect interzis,atunci e voie.Oricum eu cred ca este voie cu telefonul.


Ok!Merci frumos pt raspuns!

#4
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Cu placere.

#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,955
  • Înscris: 14.11.2004
Unde ai gasit regulamentul acela ?

#6
diablo1990

diablo1990

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.05.2007

View Postconnectorxp, on 8th July 2011, 16:19, said:

Unde ai gasit regulamentul acela ?


http://life.hotnews....talii-acces.htm

Il dau si asa ca obs ca se incarca greu

Formatia Bon Jovi va concerta in Capitala duminica, 10 iulie, in Piata Constitutiei. Accesul publicului este permis incepand cu ora 16:00, urmand ca in deschidere sa cante doua formatii autohtone. In weekend sunt asteptate temperaturi de 36 de grade Celsius.

Vremea a ora concertului

Pentru concertul de pe 10 iulie a fost anuntata vreme frumoasa, cer senin si temperaturi de aproximativ 36 grade Celsius.

Program

Pe 10 iulie, publicul va avea acces in Piata Constitutiei incepand cu orele 16:00. In deschidere vor concerta trupele QuantiQ si Stillborn, incepand cu ora 19:00. Detalii aici.

Concertul Bon Jovi se va incheia inaintea orei 23:00.

Cai de acces

* Accesul se va realiza prin doua porti pozitionate pe Bd. Libertatii, in extremitatile dinspre Splaiul Unirii (Parcul Izvor), respectiv Calea 13 Septembrie.
* Cei care au bilete la Peluze in Normal Circle si Golden Circle pot intra pe oricare dintre porti.
* Celor cu bilete in tribunele VIP A1 si B1 li se recomanda accesul prin portile dinspre Splaiul Unirii (Parcul Izvor).
* Celor cu bilete in tribunele VIP A2, respectiv B2 li se recomanda accesul prin portile dinspre Calea 13 Septembrie.


Interdictii

Accesul publicului nu este permis cu aparate foto sau de inregistrare audio-video, cu umbrele, obiecte contondente, arme albe sau de foc, sticle, pet-uri, can-uri, lasere, stupefiante, medicamente de orice fel (doar daca au asupra lor reteta medicala care confirma necesitatea consumului).

Jetoane

Achizitionarea de produse la concertul Bon Jovi se va face pe baza jetoanelor care vor putea fi cumparate de la casieriile special amenajate.

Jetoanele achizitionate si neconsumate nu vor putea fi rascumparate la finalul concertului.

Bilete

Biletele de concert au preturi de 479,3 lei (VIP), 372,8 lei (Tribuna), 186,4 lei (Normal Circle) si pot fi procurate din reteaua Eventim: magazinele Germanos, Orange, Vodafone, Domo, librariile Humanitas si Carturesti si online pe www.eventim.ro. Biletele din zona Golden Circle au fost deja epuizate.

Detalii despre turneul The Circle

Demarat in februarie 2010, turneul “The Circle” al trupei Bon Jovi ajunge si in Bucuresti, pe 10 iulie. Productia concertului din Capitala este asigurata de peste 500 de persoane. Turneul trupei Bon Jovi a fost declarat cel mai profitabil proiect muzical al anului 2010.

Turneul utilizeaza patru scene identice care calatoresc in cascada pentru a asigura ritmicitatea concertelor la intervale de cateva zile, intrucat productia unui singur show dureaza aproape o saptamana (lucrarile in Piata Constitutiei au inceput imediat dupa incheierea Rock The City). Pentru a transporta intregul echipament se folosesc aproximativ 40 de tiruri pentru fiecare spectacol.

Scena, cu un design creat special pentru turneul “The Circle”, are 54 de metri latime si 25 de metri adancime. Pe scena va exista un ecran cu o latime de aproximativ 40 de metri inscris in arcul scenei. Puterea instalatiei de sunet depaseste 15.000 wati, iar pentru alimentarea ei la fiecare concert se utilizeaza generatoare care consuma peste 1800 litri de motorina.​

#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,955
  • Înscris: 14.11.2004
O tampenie chestia cu jetoanele, bine ca maine nu sunt in oras :)

#8
kratima

kratima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 13.07.2005

View Postconnectorxp, on 8th July 2011, 23:37, said:

O tampenie chestia cu jetoanele, bine ca maine nu sunt in oras :)

Tocmai ce am picat de la concert. Ceea ce a tinut de Bon Jovi direct a fost super - interpretarea, aranjamentele, etc. Jos palaria. Cand la final ne-a cantat si melodia Always, eu am plecat fericit :)

Aproape tot ce a tinut de partea romaneasca a fost asa si asa:
- chestia cu jetoanele a fost tembela rau de tot; la sfarsit toti au dat navala sa-si cheltuie jetoanele ramase si a fost imbulzeala (eu am tinut un jeton ca amintire :P)
- la iesire a fost ambuteiaj mai ceva ca dimineata la ora 8 in Bucuresti. Si nimeni nu s-a gandit sa dea jos 2-3 panouri din gard ca sa se poata iesi prin mai multe locuri.
- metroul a circulat normal (adica la 23:30 a plecat ultimul). Cum Bon Jovi a fost baiat finut si ne-a cantat mai mult de cat era programat, cam toti cei care folosesc metroul au dat navala la taxiuri. Metrorex-ul ar fi putut sa-si prelungeasca un pic programul, dar probabil ca nu i-a contactat nimeni. Ca fapt divers, am prins cu greu un taxi gol, de la o firma micuta, care mi-a zis ca in 10 zile nu a auzit mai mult de 3 comenzi, iar acum era o comanda pe minut.
Chiar o fi fost primul concert organizat in Piata Constitutiei? Eu stiu ca nu, dar nimeni nu se chinuie sa imbunatateasca ceva. Pe la spanioli, un stadion ca Nou Camp sau Bernabeu poate fi evacuat in 10 minute in caz de nevoie. La noi, pun pariu ca nici Bon Jovi nu iesise inca dupa 10 minute. :D

#9
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,955
  • Înscris: 14.11.2004
Stiu, ca am fost si eu si dupa ce a terminat de cantat si a iesit de pe scena, am rupt-o la masina, fiind parcata in Str. Gramond si pana acolo a fost ceva de mers prin multime.

Nu stiu ce sa zic cu regula lor cu camerele video, ca am vazut pe unul cu una si multi altii care faceau poze sau filmau cu mobilele.

Edited by connectorxp, 11 July 2011 - 20:39.


#10
kratima

kratima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 13.07.2005

View Postconnectorxp, on 11th July 2011, 21:38, said:

Stiu, ca am fost si eu si dupa ce a terminat de cantat si a iesit de pe scena, am rupt-o la masina, fiind parcata in Str. Gramond si pana acolo a fost ceva de mers prin multime.

Nu stiu ce sa zic cu regula lor cu camerele video, ca am vazut pe unul cu una si multi altii care faceau poze sau filmau cu mobilele.
Nu au cum sa nu te lase cu telefonul inauntru, asa ca poate ar trebui sa investesc intr-un telefon ultimul racnet pe parte de inregistrare video pentru urmatorul concert :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate