Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Antalya - Hotel Aska Washington 5*

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
catasat6355

catasat6355

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.06.2009
Salutare tuturor,
Am o rugaminte la cei care cunosc Turcia si mai ales zona Antalya:
Am prins o oferta in Turcia, Antalya la Hotel Aska Washington 5*
Problema e ca nu cunosc nimic despre aceast hotel (si nici despre zona respectiva-Maravgat) si daca mi-ati putea oferi ceva informatii as fi recunoscator.
Pe pagina agentiei de turism scrie asa:  
" Localizare: hotelul este situat la 10 km de Marangat, 13 km de Side, 70km de aeroportul din Antalya si 80 km de Antalya. Hotelul este situat pe plaja, langa centrul turistic Kizilagac, in regiunea Maravgat"

#2
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcatasat6355, on 5th July 2011, 22:18, said:

Salutare tuturor,
Am o rugaminte la cei care cunosc Turcia si mai ales zona Antalya:
Am prins o oferta in Turcia, Antalya la Hotel Aska Washington 5*
Problema e ca nu cunosc nimic despre aceast hotel (si nici despre zona respectiva-Maravgat) si daca mi-ati putea oferi ceva informatii as fi recunoscator.
Pe pagina agentiei de turism scrie asa:  
" Localizare: hotelul este situat la 10 km de Marangat, 13 km de Side, 70km de aeroportul din Antalya si 80 km de Antalya. Hotelul este situat pe plaja, langa centrul turistic Kizilagac, in regiunea Maravgat"
merge, la banii ăia nu mai pui intrebări

#3
catasat6355

catasat6355

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.06.2009
Probleme prea mari nu imi fac asupra hotelului caci totusi este de 5 stele si din cate l-am vazut in unele poze pe net arata bine.
M-ar interesa ceva informatii despre locatia hotelului (centrul turistic Kizilagac):
Cum este statiunea in care este amplasat, adica daca e cat de cat animata sau mai retrasa. Am auzit zvonuri ca unele hoteluri ar fi cam izolate adica inafara perimetrului nu prea ai ce sa faci, unde sa te duci...
Cum este plaja in zona respectiva? E cu nisip,petricele,...etc? Cum este intrarea in apa: lina sau abrupta?
Se pot face excursii optionale?

#4
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postcatasat6355, on 6th July 2011, 07:58, said:

Probleme prea mari nu imi fac asupra hotelului caci totusi este de 5 stele si din cate l-am vazut in unele poze pe net arata bine.
M-ar interesa ceva informatii despre locatia hotelului (centrul turistic Kizilagac):
Cum este statiunea in care este amplasat, adica daca e cat de cat animata sau mai retrasa. Am auzit zvonuri ca unele hoteluri ar fi cam izolate adica inafara perimetrului nu prea ai ce sa faci, unde sa te duci...
Cum este plaja in zona respectiva? E cu nisip,petricele,...etc? Cum este intrarea in apa: lina sau abrupta?
Se pot face excursii optionale?

In zona nu prea ai ce sa faci...exista un centru comercial cu preturi destul de mari si cateva magazinase. In zona toate hotelurile sunt in regim all inclusive si nu prea renteaza pentru turci sa deschida o cafenea sau un restaurant. Hotelurile sunt destul de izolate dar poti sa ajungi cu transportul in comun (dolmus) in Side, Manavgat sau Alanya."Statiunea" nu e animata decat de discoteca Truva. Daca esti in zona nu rata o excursie organizata cu un ghid in limba romana sau o plimbare pe cont propriu in orasul antic Side.Seara zona este animata de numeroase terase si magazine cu tot felul de suveniruri.Nu uita sa negociezi!

Vei fi vizitat si de un reprezentant local al agentiei de turism/rep care iti va prezenta excursiile ce le poti face.  

In zona esti destul de aproape de baza de rafting. Daca iti plac dansurile si vrei sa vezi un spectacol cu totul aparte ia-ti un bilet la spectacolul Fire of Anatolia.
http://www.fireofanatolia.com/MainPage

Despre hotelul nu ma pronunt fiindca nu l-am vazut dupa ce a fost preluat de lantul Aska.

Concediu reusit!

#5
catasat6355

catasat6355

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.06.2009
Multumesc pt raspuns.
Important e sa am de unde lua o excursie/croaziera ceva incat sa nu ma plictisesc doar de hotel.
Si inca o intrebare: pt Turcia, la vama, trebuie pasaport sau merge doar cu cartea de identitate?

#6
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postcatasat6355, on 6th July 2011, 20:06, said:

Multumesc pt raspuns.
Important e sa am de unde lua o excursie/croaziera ceva incat sa nu ma plictisesc doar de hotel.
Si inca o intrebare: pt Turcia, la vama, trebuie pasaport sau merge doar cu cartea de identitate?
Musai pasaport.

#7
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Mare grija- am intalnit persoane care s-au intors din drum fiindca nu au stiut/ nu au fost informate de agentia de turism ca in Turcia se poate intre doar cu pasaportul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate