Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...
 Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 

Vreau sa-mi cumpar chitara

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
De mult timp mi-am dat seama ca ar fi foarte frumos sa cant la chitara. M-am tot tinut sa-mi iau una, dar au fost probleme cu banii si multe altele. In seara asta am auzit o melodie foarte marfa si mi sa pus pata iar. Maine imi cumpar chitara, ca dupa iar o las balta.

Eu nu am nici cea mai vaga idee ce inseamna o chitara, cum se canta la ea, note sau altele. Acum va intreb...

1. Pot invata sa cant la chitara daca nu am mai facut niciodata asta ? Nu stiu daca ma exprim bine "sa cant", ideea e ca totul vine de la sine, la inceput e mai greu pana prind ritmu (mai ales cu vocea) :P

2. De unde sa-mi cumpar una ? Ma gandeam la ceva mai ieftin momentan, avand in vedere ca nici nu stiu ce o sa iasa si n-as vrea sa arunc banii in vant. Cand oi prinde mersul, poate ma pretez la una mai scumpa si mai buna bineinteles.

V-as multumi daca mi-ati da niste sfaturi. Eu sunt din bucuresti si maine as vrea sa mi-o cumpar, dar chiar nu stiu de unde si de care.... Multumesc.

EL : Am gasit asta. Ce ziceti de ea ? Vad ca sunt pe mai multe "categorii", electrice si altele. E buna asta de ceva ? :|

PS : Ce chitara e asta -> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/V1bFr2SWP1I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ? :D

Edited by w3room, 29 June 2011 - 01:37.


#2
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 23.03.2007
aia e un jaf , dar e chitara :)
daca vrei sa incepi e buna , dar vezi ca aia e marime mare
http://www.soundstil...4-lustruit.html asta e ceva mai mica
cat aia din video am vazut in magazinele de jucarii cu 50 de ron

#3
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Acum am aflat si eu cine canta melodia aia:O=))))
10X :peacefingers:

#4
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009
Auziți, care e diferența dintre una clasică și una acustică?

Am găsit.

Edited by alecsionutz, 29 June 2011 - 09:27.


#5
znu_zna

znu_zna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.08.2007

View Postw3room, on 29th June 2011, 02:15, said:

De mult timp mi-am dat seama ca ar fi foarte frumos sa cant la chitara. M-am tot tinut sa-mi iau una, dar au fost probleme cu banii si multe altele. In seara asta am auzit o melodie foarte marfa si mi sa pus pata iar. Maine imi cumpar chitara, ca dupa iar o las balta.

Eu nu am nici cea mai vaga idee ce inseamna o chitara, cum se canta la ea, note sau altele. Acum va intreb...

1. Pot invata sa cant la chitara daca nu am mai facut niciodata asta ? Nu stiu daca ma exprim bine "sa cant", ideea e ca totul vine de la sine, la inceput e mai greu pana prind ritmu (mai ales cu vocea) :P

2. De unde sa-mi cumpar una ? Ma gandeam la ceva mai ieftin momentan, avand in vedere ca nici nu stiu ce o sa iasa si n-as vrea sa arunc banii in vant. Cand oi prinde mersul, poate ma pretez la una mai scumpa si mai buna bineinteles.

V-as multumi daca mi-ati da niste sfaturi. Eu sunt din bucuresti si maine as vrea sa mi-o cumpar, dar chiar nu stiu de unde si de care.... Multumesc.

EL : Am gasit asta. Ce ziceti de ea ? Vad ca sunt pe mai multe "categorii", electrice si altele. E buna asta de ceva ? :|

PS : Ce chitara e asta -> [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/V1bFr2SWP1I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ? :D


arunca o privire aici: http://www.citronic....mente-cu-coarde
eu mi-am cumparat una de la dimavery pentru incepatori (ideea e ca am luat-o la bani putini si calitatea e foarte buna)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate