Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum export in W10 o conversatie d...

contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale
 impozit chirii 2024

Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente
 Curba Q-U invertor Fronius Gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

HR - nota de relatie?
 Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?
 

Sonorizare Peugeot 206

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.420
  • Înscris: 05.08.2003
Salutare. Am un Opel Astra Clasic si un Peugeot 206. Am pus pe astra un MP3 player Pioneer DEH-4700 si boxe Magnat X-cess pe componente de 16,5" pe fata si 13" pe spate. Se aude excelent.

Pe Peugeot am un CD Player cu care a venit masina, un Clarion - VDO cu comenzi langa volan si display separat. Pe fata am pus boxe Magnat X-cess de 16,5" ca si pe Astra iar pe spate, deoarece nu am locasuri separate si pentru tweeter, am pus Alpine SPS 130A. Nu am schimbat inca CD-player-ul.

Am cateva probleme:
1) am pus de test Pioneer-ul de pe Astra pe Pejolet si nu se aude la fel de puternic. Daca pe Astra setez loudness la mediu, bass-ul la 4, medii la 1 si inalte la 6, se aude asa cum imi doresc. Pe Pejo insa, daca dau loudness la minim, basul la 2-3, medii la 1 si inalte la 6, boxele incep sa baraie. Ce pot face sa am si pe Pejo sunetul la fel de puternic ca in Astra? De mentionat ar fi faptul ca profilul usilor pe interior la Pejo este putin mai alt fel decat la Astra iar difuzoarele unt plasate cam in centrul usilor in loc de coltul de jos din fata.

2) m-am obisnuit cu comenzile de langa volan si cu display-ul de pe bord. Singurele MP3 player-e care pastreaza aceste doua facilitati sunt Alpine insa din cate am citit pe forum, parerile nu sunt prea bune in privinta acestei marci. Ce alte aparate, mai bune, pastreaza facilitatile?

P.S. pt. moderatori: Va rog sa nu mutati topic-ul la aria auto pentru ca nu tine de asa ceva ci de audio.

#2
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.420
  • Înscris: 05.08.2003
Nimeni? Chiar nu stiti?

#3
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.394
  • Înscris: 02.07.2005

johnny bravo, pe Sep 14 2005, 16:49, a scris:

Nimeni? Chiar nu stiti?

<{POST_SNAPBACK}>

Pai de vina sunt(dupa mine) diferentele intre cele 2 masini.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate