Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS
 Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI
 Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 

Metro: Last Light

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
A trecut mai bine de un an de la aparitia jocului Metro 2033, iar cei de la THQ s-au gandit sa lanseze in anul viitor continuarea primului joc, Metro: Last Light. Pentru inceput, suna bine titlul noului joc. Deocamdata prea multe informatii nu sunt puse la dispozitie, totusi jocul are site-ul oficial, care ofera cateva imagini, mai bine zis artwork-uri, si doua videoclipuri pentru moment. Speram ca pe parcursul anului asta sa se decida o data asupra lansarii jocului in 2012. Trebuie sa ne amintim ca Metro 2033 a fost un joc reusit(din punctul meu de vedere pot sa zic ca afost chiar foarte reusit), si speram ca Metro: Last Light va fi la fel de bun sau chiar mai bun. Oricum, cei de la THQ au stiut sa satisfaca fanii de jocuri, de cate ori au lansat vreun joc.

Daca aflati detalii despre joc pe parcurs, va invit sa le postati aici.

Pun un video aici, in caz de vreunuia ii este lene sa acceseze link-ul. :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P7Ez2sYxNwE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 10nut, 04 June 2011 - 00:52.


#2
NCRRanger

NCRRanger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 13.12.2010
Aduc o mica completare.


Metro: Last Light is set in 2034 in the same setting as Metro 2033, the Moscow Metro. The station-cities of the Metro struggle for power using weapons found in D6. The player follows Artyom, the main protagonist from Metro 2033, as the supposed “key to survival – the last light in our darkest hour…”.

#3
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Update

Revin cu o noutate. Un gameplay de 12 minute, ca sa va scaldati ochii un pic :D. Jocul va avea data de lansare(conform video-ului) pe data de 23 August 2012, cam tarziu fata de ceea ce ma asteptam. Dar zic ca merita asteptarea, are o grafica de te lasa cu gura cascata si continuarea povestii. PhysX-ul e bestial.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PKPbuN5tgVk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Vizionare placuta!

Edited by 10nut, 08 January 2012 - 12:29.


#4
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 01.09.2008
Arata foarte bine ... grafica mult mai buna decat in primul, zgomotul armelor e bestial si pare ca pastreaza si povestea care se imbina cu jocul propriu zis. Abia astept.

#5
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
A aparut!!!~Posted Image prima impresie:grafica imbunatatita,gameplayul pastreaza aceeasi nota sumbra si acelasi stil,in concluzie pana acum nota 10!!

#6
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 01.09.2008
Aproape l-am terminat si eu ... oricum eu am fost incantat si de prima parte care nu e un shooter care sa impusti tot. Se vede ca are la baza o carte ... oricum multe imbunatatiri utile ... mastile si filtrele se gasesc mai multe si nu ma e asa enervant sa mergi pe afara avand timp mai mare de explorare, monstri mai bine facuti, incarcare lanterna mai rapida, pe hard nu ramai fara gloante cum era in primul etc. Din punctul meu de vedere un joc bine gandit si reusit si il potg baga la must play.

#7
Sexosul

Sexosul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 28.11.2012
Ruleaza fain (average >40fps) pe o configuratie compusa din phenom II X4 925 si GTX 460SE la rezolutia si detaliile de mai jos.

Attached File  MetroLL_2013_06_02_00_52_47_399.jpg   61.95K   23 downloads



Excelent jocul, foarte bine lucrat. Posted Image

#8
DavidNr7

DavidNr7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 17.08.2011
E printre singurele jocuri bune din ultimul timp. L-am testat. Imi place Posted Image.
Dar este o faza care m-a deranjat. La un moment dat trebuia sa urc o scara cu fata aia (s-a dus ea prima). Si zice "Stop looking at @##$#@" si eu nici macar nu ma uitam in sus Posted Image... Posted Image...

Edited by DavidNr7, 02 June 2013 - 12:10.


#9
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,746
  • Înscris: 28.12.2008
Asta nu-i nimic. :naughty:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jGyEC8gDitU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010

View PostDavidNr7, on 02 iunie 2013 - 12:09, said:

E printre singurele jocuri bune din ultimul timp. L-am testat. Imi place Posted Image.
Dar este o faza care m-a deranjat. La un moment dat trebuia sa urc o scara cu fata aia (s-a dus ea prima). Si zice "Stop looking at @##$#@" si eu nici macar nu ma uitam in sus Posted Image... Posted Image...
Daca tu nu te uitai asta nu inseamna ca altii au facut la fel.

#11
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012

View PostDavidNr7, on 02 iunie 2013 - 12:09, said:

E printre singurele jocuri bune din ultimul timp. L-am testat. Imi place Posted Image.
Dar este o faza care m-a deranjat. La un moment dat trebuia sa urc o scara cu fata aia (s-a dus ea prima). Si zice "Stop looking at @##$#@" si eu nici macar nu ma uitam in sus Posted Image... Posted Image...
Eu urcam linștit  uitând-mă în sus și mă gândeam să-mi bag ceva în el radiation suit că nu-i pot vedea dosu' și exact atunci a zis replica "stop looking" am rămas perplex nu am mai avut putere să apăs w.

View Postdriftking91, on 02 iunie 2013 - 12:13, said:

Asta nu-i nimic. Posted Image
Am rămas trăsnit de faza aia tocma fica comandatului,se așeaz fain frumos pe genunchi lui artyom,
Îmi spărgeu urechile bătălle inimi lui.Posted Image

#12
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012
Jucând last Light nu m-am speriat în viața mea așa.
Am jucat Dead Space,Doom 3 etc,la alea mă așteptam să fie mai de speriat  rar mi se întâmpla să ma sperii.
Dar în Last Light oh my god.

Prima a fost scena cu avionul,faza că retrăiai momentele prăbușiri au fost,dramatice.

Dar faza asta,dumnezeule.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4Y7796PQWZ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Opresc mașina văd o mască de gaze pe perete,mă gândesc hai să intru să investigez.
Ce am găsit în camera aia am crezut că fac infarct am luat pușca din capatul camerei și am fugit țipând ca o fetiță și nu m-am mai uitat înapoi.
De catacombe și Cartierul bântuit care îl străbați noaptea nici nu mai vorbesc.

#13
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 06.12.2006
super tare jocul , a intrat in lista de ''cele 10 jocuri preferate'' !
@driftking91 , dragut mai danseaza alea in poala , parca sant paralizate ! ha ha ha

Edited by monk teo, 17 June 2013 - 13:31.


#14
Sexosul

Sexosul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 28.11.2012
M-am plictisit de el pe la jumatate.

View Postspumi, on 10 iunie 2013 - 23:25, said:

am fugit țipând ca o fetiță și nu m-am mai uitat înapoi.
Singura chestie utila in camera aceea e filtru pentru masca din cutia de la intrare.
In rest, doar efecte satanoscopice de speriat kinderi.

Edited by Sexosul, 21 June 2013 - 17:27.


#15
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006

View PostSexosul, on 21 iunie 2013 - 17:27, said:

M-am plictisit de el pe la jumatate.


Singura chestie utila in camera aceea e filtru pentru masca din cutia de la intrare.
In rest, doar efecte satanoscopice de speriat kinderi.
De gustibus non est  disputandum.mie personal mi se pare cel mai bun joc pe anul asta.asta daca nu apare ceva mai bun

#16
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012

View Postmaryus75, on 05 iulie 2013 - 12:29, said:

De gustibus non est  disputandum.mie personal mi se pare cel mai bun joc pe anul asta.asta daca nu apare ceva mai bun

The Last of Us,momentan e cel mai bun joc,păcat că e doar pentru ps3.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate