Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle
 o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?
 Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...
 

rockul noua moda

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Hasu92

Hasu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.05.2009
Salut, as dori si eu sa imi recomande cineva niste melodi in genul ... si sa isi dea cu parerea daca am gusturi , nu sunt fan infocat al rock-ului dar imi place sa ascult ce-i mai bun din toate genurile
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cTsVrsL2JwE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LQ0AFriC7ZM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lWlYDTH48bg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L1rwLEOJoko?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pI2Q8L8L3Ks?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/htKY2oD85rs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5_LxyhCJpsM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DlxBDI1Otdc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Buna selectie.  :D Cauta pe last.fm

#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,587
  • Înscris: 10.08.2005
de prin playlist ... :)
  • Skillet - Whispers In The Dark
  • Skillet - Awake & Alive
  • Saliva - 800
  • Scars on Broadway - Kill Each OtherLive Forever
  • Ra - Do You Call My Name
  • Papa Roach - Getting Away With Murder
  • Nickelback - Side of a bullet
  • Mindless Self Indulgence - Stupid Mf
  • Kamelot - March Of Mephisto


#4
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
metallica, iron maiden, disturbed, rammesten, prodigy, audioslave, korn, epica, within temptation, lacuna coil, nightwish, blind guardian, delain, godsmack, kamelot, we are the fallen, marilyn manson, egypt central etc.
Personal iti recomand
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HH0vLHrBCtk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by errai, 10 May 2011 - 18:34.


#5
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Eu te sfatuiesc sa incepi sa asculti cate 2-3 melodii de la Metallica, apoi Iron Maiden, Nightwish, Bon Jovi...
Pe parcurs o sa vrei sa descarci cat mai multe melodii de la formatii si... vezi tu:D
Deocamdaca cauta melodii de la ce vezi mai sus
Si asculta RockFM, acolo o sa gasesti multa muzica buna.

Edited by bogdy2008, 10 May 2011 - 18:33.


#6
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011

View Postbogdy2008, on 10th May 2011, 19:33, said:

Si asculta RockFM, acolo o sa gasesti multa muzica buna.


Da, intr-adevar e muzica foarte buna pe rock fm.
Eu mai adaug:Pantera, Slayer, Flyleaf, Placebo, Manowar, Scorpions.

#7
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Mie imi plac foarte mult Slayer si Manowar, dar avand in vedere ca el e incepator in ale rockului, eu zic sa nu asculte inca. Mai bine sa icneapa cu ceva mai usor.

#8
rsn13

rsn13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 24.12.2009
story of the year, three days grace, skillet, si cam tot ce s-a zis mai sus :D

#9
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011
Poate e mai bine sa inceapa cu alternative rock:
Linkin  Park, 30 Seconds  To Mars, The Rasmus, My Chemical Romance, Sunrise Avenues, Brandon Flowers, Green Day, Evanescence, Red Hot Chilli Peppers, altele nu mai imi vin in minte acum..
A, da, si HIM

#10
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
HIM e gothic parca. Dar nu-i nimic, ca-i foarte bun

#11
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Omule nu ai nevoie de sfaturi inutile...iti place rockul  foarte bine asculta, experimenteaza...vrei ceva mai heavy du-te pe linia Black Sabbath-Iron Maiden-Metallica...vrei ceva extrem asculta black sau death...vrei ceva fain pentru urechi asculta melodic death metal si gothic...

Sa nu ramai fanul unei singure formatii...cauta experimenteaza asculta.

Keep rocking, \m/

#12
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011
Stiu ca e gothic, deaia am pus trupa dupa ce am terminat lista.

#13
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
Aa, credeam ca ma dezamagesti  findca nu stii.

#14
madalina26

madalina26

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,569
  • Înscris: 31.01.2011
Stiu ca e o trupa gothica pentru ca ii ascult melodiile si nu par nimic altceva decat goth.
P.S.:Melodia mea preferata a lor e "Killing Loneliness" :P

#15
Hasu92

Hasu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 18.05.2009

View PostMarianG, on 10th May 2011, 19:21, said:

de prin playlist ... :)
  • Skillet - Whispers In The Dark
  • Skillet - Awake & Alive
  • Saliva - 800
  • Scars on Broadway - Kill Each OtherLive Forever
  • Ra - Do You Call My Name
  • Papa Roach - Getting Away With Murder
  • Nickelback - Side of a bullet
  • Mindless Self Indulgence - Stupid Mf
  • Kamelot - March Of Mephisto
frumos

View Posterrai, on 10th May 2011, 19:30, said:

metallica, iron maiden, disturbed, rammesten, prodigy, audioslave, korn, epica, within temptation, lacuna coil, nightwish, blind guardian, delain, godsmack, kamelot, we are the fallen, marilyn manson, egypt central etc.
Personal iti recomand
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HH0vLHrBCtk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
logic ca ascult metallica din moment ce am zis tot ce e mai bun din fiecare gen ... poate trebuia sa specific , fiecare gen de rock dar si asa metallica e ce-l mai bun din domeniu , nu am mai adaugat-o pentru ca mi se parea subinteles , nightwish sincer nu ma prea incanta nu prea le simt pe fete in domeniu asta (nu-s misogin)  ... in rest numai sa cercetez nu am ascultat decat putin prodigy ,dar suna bine.

View Postbogdy2008, on 10th May 2011, 19:33, said:

Eu te sfatuiesc sa incepi sa asculti cate 2-3 melodii de la Metallica, apoi Iron Maiden, Nightwish, Bon Jovi...
Pe parcurs o sa vrei sa descarci cat mai multe melodii de la formatii si... vezi tu:D
Deocamdaca cauta melodii de la ce vezi mai sus
Si asculta RockFM, acolo o sa gasesti multa muzica buna.


View Postmadalina26, on 10th May 2011, 20:26, said:

Poate e mai bine sa inceapa cu alternative rock:
Linkin  Park, 30 Seconds  To Mars, The Rasmus, My Chemical Romance, Sunrise Avenues, Brandon Flowers, Green Day, Evanescence, Red Hot Chilli Peppers, altele nu mai imi vin in minte acum..
A, da, si HIM
linkin park am auzit si putin red hot ... acum ascult ce recomanzi

View PostSecuristu, on 10th May 2011, 20:35, said:

Omule nu ai nevoie de sfaturi inutile...iti place rockul  foarte bine asculta, experimenteaza...vrei ceva mai heavy du-te pe linia Black Sabbath-Iron Maiden-Metallica...vrei ceva extrem asculta black sau death...vrei ceva fain pentru urechi asculta melodic death metal si gothic...

Sa nu ramai fanul unei singure formatii...cauta experimenteaza asculta.

Keep rocking, \m/
deci nu sunt fanul nimanui, pur si simplu mie groaza sa tot caut pana gasesc o piesa care imi place , iar dupa sa mai astept nu stiu cat timp pana gasesc altceva , asa va intreb pe voi si vad daca suntem pe aceasi lungime de unda .

Edited by Hasu92, 11 May 2011 - 21:25.


#16
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
La inceput mai putine, peste un an o sa ai 1 GB doar rock, si cine stie unde ajungi :)

#17
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View Postbogdy2008, on 12th May 2011, 20:52, said:

La inceput mai putine, peste un an o sa ai 1 GB doar rock, si cine stie unde ajungi :)
La 100 Gb de rock plus vizionat aproape toate videoclipurile rock din anii 70 pana in prezent plus invatat toate genurile de rock si stiu sa fac diferenta dintre genuri plus ascultat cele mai cunoscute melodii de Black, death, deathcore, Metalcore, Grindcore, Blackened.


Atentie rockul creeaza dependenta !!!

#18
bogdy2008

bogdy2008

    Moarte pentru hamsteri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 29.07.2008
O sa ajungila o camera de HDD-uri, ca o sa descarci si toate videoclipurile, si piesele live...
Sa nu ne dai in judecata din cauza ca o sa iti cheltuiesti economiile pe HDD-uri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate