Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

chitara electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#19
maestro_gabyb

maestro_gabyb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.07.2005
Nu scrie Mexic,si oricum nu mai conteaza ca maine cred ca o vand...La cons. sunt la chitara (clasica).

#20
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Bucuresti? Foarte fain de tine... Ramanand in zona produselor distribuite de Fender, ma gandesc ca te orientezi acum spre un Rodriguez, nu? ;)

#21
pr3da

pr3da

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.10.2005
Stiu ca vine cam tarziu sfatul meu da de abia ieri m-am inregistrat pe forum. N-ai raspuns la o intrebare : ce fel de gen de rock vrei sa abordezi si anume ce vrei sa faci in stilul ala : solo, ritm, si una si alta ? E foarte important. Eu unul cel putin sunt mort dupa viteza, acrobatii, arpegii, intr-un cuvant : shred metal si am definitie destul de buna pentru chitara care imi trebuie, dar tre sa mai lucrez la partea finaciara. Eu zic sa nu te bagi la hore sau late romanesti. Nu merita. Squier, hai sa zicem, ca doar tot un soi de fender, dar cam scump pentru ce poate. Eu zic sa inceri ceva de la Stagg. Au o gama destul de variata, la niste preturi acceptabile, si sunt decente din punct de vedere al caliatatii. Dc nu vrei compromisuri da toti banii pe un Jackson ( modelele low-end, care sunt facute in india sau japonia, cu componente licentiate, dar care sunt foarte bune), ori mai economiseste si poate iti iei ceva adevarat de la Ibanez (original, fara compromisuri cam 1800 RON, dar merita). Oricum cand te hotarasti ce stil vrei exact sa abordezi imi spui, si ce planuri ai in privinta banilor si iti voi spune mai exact ce si cum. Reprezentanta fender, jackson si stagg la magazinul muzica in bucuresti

#22
andlpd

andlpd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 09.04.2005
Pt banii pe care vrei sa ii pui la bataie si eu iti recomand Stagg. Iei un stagg pe la vreo 8-9 mil si de restu iti tragi un procesor bunicel. Bafta.

(Apropo.. caut pe cineva care aduce doze seymour duncan duble la preturi acceptabile.)

#23
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Jackson, dar da aproape toti banii pe o chitara...  <_< Jackson SH? :D

La "Muzica" e supra-pret la multe chestii :P

erm... omu cu Seymour Duncanuri duble... eu am vrut sa imi iau si nu am gasit in vreo 8 magazine in Belgia si Austria... Singurul SD era un fel de P-90, la 110 euro... enorm  :confuzzled:

#24
pr3da

pr3da

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.10.2005

AlexIP, on Oct 4 2005, 17:39, said:

Jackson, dar da aproape toti banii pe o chitara...  <_< Jackson SH? :D

La "Muzica" e supra-pret la multe chestii :P

erm... omu cu Seymour Duncanuri duble... eu am vrut sa imi iau si nu am gasit in vreo 8 magazine in Belgia si Austria... Singurul SD era un fel de P-90, la 110 euro... enorm  :confuzzled:

<{POST_SNAPBACK}>

nu sh , una buna e cam 14mil, si zic pentru inceput si pentru cineva cu nu prea multe mofturi e bine

#25
andlpd

andlpd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 09.04.2005
eu am momentan un esp m50 pe care am dat 15 mil acu vreo 2 ani... e superb. la capitolul doze sta mai prost.. niste esp lh-100..de aceea caut seymour..

#26
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pai 14 mil are omu pt chitara + amp + pedala. La banii astia...

Un Jackson de care zici nu e neaparat de incepatori, am vazut multi chitaristi destul de mari care canta pe Jacksonuri dinastea de 400$ :)

#27
pr3da

pr3da

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 02.10.2005

andlpd, on Oct 4 2005, 23:52, said:

eu am momentan un esp m50 pe care am dat 15 mil acu vreo 2 ani... e superb. la capitolul doze sta mai prost.. niste esp lh-100..de aceea caut seymour..

<{POST_SNAPBACK}>

incearca nitste dimarzio sau emg
poate sunt mai ieftine
seymour rules

#28
cosu

cosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.06.2003
hai ca am sa invii un topic vechi de o luna
se gasesc doze seymour duncan in romania . gasesti fie la reprezentanta fender de la muzica fie la distribuitorul autorizat (www.cearny.ro). orientativ preturile se invart in jurul a 100$
din pacate emg sau dimarzio nu se gasesc in Romania in cantitati mari .Exista diversi particulari ce au 1-2 seturi dar dai peste astia mai greu. Alta solutie este sa le comanzi de afara dar aici intervin multe variabile (scarba, vama, taxe, transport).

Edited by cosu, 08 November 2005 - 10:17.


#29
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Fain.

#30
jacuzzi

jacuzzi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.02.2006

 jovan, on Sep 9 2005, 00:23, said:

Detin 14000000 si a-si dori sa imi cumpar o chitara electrica un amplificator si o pedala cu efecte. Ce imi recomandati?


Iti pot da o Aria Pro II Excel cu 750 RON. De restul banilor iti iei un procesor de sta matza'n coada  :P

http://xbass.ro/foru...p?p=15988#15988

#31
wickerman_nicko

wickerman_nicko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.02.2006
Salutare la toata lumea. Sunt, relativ, un incepator in domeniu. Cunosc cateva modele de chitare, dar nu pot sa spun ca sunt expert cu o chitara in brate. Detin un fond destul de mic, si vreau sa-mi cumpar o Hora Iris Solo, asa ca pt incepatori  :P . Sculele bune ar trebui sa stea in mainile unuor experti. Doar nu vreti sa vedeti un Fender de mai mare frumusetea in mainile unui incepator... ar fi pacat de chitara  :D  . Am boxe de 80W, deci nu vreau amplificator, dar vreau sa stiu daca gasesc un "Reghincaster" undeva la 3 milioane lei vechi, si unde pot gasi in Bucuresti. Am fost la "Muzica" si n-am gasit mare lucru. Erau in renovare  :P ... Va multumesc mult.

Edited by wickerman_nicko, 09 February 2006 - 18:07.


#32
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cred ca baiatul si'o gasit deja scula. ;)

Aria??? Cat de sus is corzile alea? :D

#33
the_forgotten2204

the_forgotten2204

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.10.2006
Salut..Eu sunt Adi...cu 14 milioane, iti pot da eu o chitara electrica si un procesor super, daca zici ca boxe ai tu...sculele sunt profi...chitara este unicat...e un jackson cu circuitul electric modificat dupa o inventie de-a mea, pe care am brevet, iar procesorul este un korg made in japan, tot pentru profesionisti, merge si la casti si la boxe, si in studio si acasa si pe scena...uite aici niste poze...nr meu de telefon este 0765 32 66 82...mai am ID de messengger sau meil,  [email protected] ma contacteaza zilele astea beneficiaza de reducere de pret...discutam preturile ;)

Attached Files



#34
Alt_om

Alt_om

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.11.2006
Salut. Mergi pe Grosmann, are chitari super pana-n 10 mil. Ca amp incearca un Harley Benton sau Yamaha, chiar si un Peayey mic. Ca pedala ia Digitech screamin' blues daca nu vrei sa canti metale suparate. Oricum trage cu ochiul pe RGC

#35
Alt_om

Alt_om

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 30.11.2006
Am mai vazut chitara aia undeva... Nu-i asa MountainSong?

#36
ionutz_toby

ionutz_toby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.03.2007
intra aici www.mezzoforte.ro

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate