Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

Epica

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
Tierfreund

Tierfreund

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 356
  • Înscris: 10.07.2010
Epica este o trupa olandeza de symphonic metal/power metal, formata in 2002. ma rog, cred ca este destul de cunoscuta:

The Phantom Agony

Cry for the Moon

Living a Lie

Feint

Blank Infinity

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.751
  • Înscris: 28.12.2008
Și Never Enough e marfă.  :coolspeak:

#3
Tierfreund

Tierfreund

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 356
  • Înscris: 10.07.2010
da, imi plac mai multe, am enumerat cateva.

#4
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.116
  • Înscris: 07.07.2006
Si tocmai ce a cintat la Bucuresti.

#5
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.270
  • Înscris: 26.07.2007
Foarte prost, as putea adauga....



Frate, nu pot sa pricep cum a putut fatuca aia sa cante atat de fals si de aiurea tot concertul si, mai mult, nu pot sa pricep cum din toate recenziile de concert, una n-a mentionat cat de prost a cantat. Laude peste laude peste laude pentru unul dintre cele mai penibile concerte la care am fost vreodata. Si avand in vedere ca am fost si la Manowar, asta spune multe. Plus ca Simone avea tot timpul o mutra de parca sa fie pe scena in Romania era ultimul lucru din lume pe care si-l dorea. Nu mai vorbesc de penibilitatea momentelor de genul "do you guys want a heavy song?". They don't have a freaking heavy song! Mai bine incercau sa cante bine decat sa se chinuie atata sa para duri/heavy/badass/whatever.

Ce sa zic, muzica lor chiar imi place, dar dupa ce am vazut minunatia aia de concert, tare mi-a scazut entuziasmul pentru ei. Nu ca dadea el pe dinafara, dar oricum....

#6
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.346
  • Înscris: 21.04.2006
Ma intorc cu un sentiment de dezamagire de la Blind Guardian, trupa de suflet pe care am vazut-o si in 2006. Cred ca , pe langa rateurile date de trupe, singura solutie pentru a avea un concert decent este sa cumparam un pui de neamt, sa-l botezam Vasile si sa-l crestem sa devina sunetist. Asa vom avea si noi primul sunetist ''roman'' :)

#7
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.270
  • Înscris: 26.07.2007
Mah, nu a fost cine stie ce sunetul, dar a fost decent. Adica s-a inteles totul de unde am stat eu (destul de in fata).


Asta nu e topicul Epica? :P

#8
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.000
  • Înscris: 09.10.2006

View Postblack_dizzy, on 24th April 2011, 17:24, said:

Si avand in vedere ca am fost si la Manowar, asta spune multe.

:o
Atat de penibili au fost Manowar in concert ?

#9
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.270
  • Înscris: 26.07.2007
Ma rog, daca intrebi un fan Manowar, cu siguranta nu va fi de acord cu mine. Oamenii erau foarte extaziati pe-acolo... Dar eu nu sunt fan Manowar si cred ca Manowar sunt penibili in general, deci da. Atat de penibili au fost Manowar :P

#10
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.000
  • Înscris: 09.10.2006
Asteptam ceva detalii dar vad ca esti scump la vorba  :rolleyes: .

#11
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.270
  • Înscris: 26.07.2007
ScumpA ;) ce sa zic... am dat deja detalii in topicul Manowar si avand in vedere cat de "I will die for metal and then be carried on my shield. For metal" sunt fanii Manowar... parca parca tin la viata mea :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate