Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Locuri fun in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
Nu ma refer la discoteci, baruri, cluburi etc.

As vrea cateva idei pentru a petrece o seara in Bucuresti impreuna cu prietena.

Ceva gen: parc de distractii, plimbare cu barca (am vazut in Titan asa ceva, sunt si pentru oamenii de rand? sau trebuie sa fii afiliat la vreun club?).

idei?

#2
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
23 views si nici o idee? nu pot sa cred ca toata lumea face acelasi lucru over and over again. discoteca / bar / club

sau nu e niciunul dintre voi din Bucuresti?

#3
oz666

oz666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 06.01.2003
Nu sunt din Bucuresti insa am fost in titan recent si am vazut ca se plimbau pe lacul ala. Am intrebat si mi s-a spus ca pentru canoe e 150.000 o ora;posibil sa gresesc. Pentru barca nu stiu. Iti recomand parcul Carol, mi se pare cel mai frumos. Si acolo poti sa te plimbi cu barca

#4
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
hey super. 10x man. si canoe merge :) nu eram sigur daca sunt si pentru amatori

uite, ar fi interesant asa sa mai gasim niste idei inedite (sau chiar unele simple) despre ce poti face la intalniri ( cu prietena sau chiar o fata pe care abia ai cunoscut-o ). in afara de rutina aia cu discoteca, club, suc, pizza etc.

#5
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
eu ma dau cu rolele prin herastrau :D ...mai mai duc la un film la mall...dar in ultima vreme au fost numai porcarii de filme..si cam atat...daca ai masina poti sa iesi putin din Bucuresti...un gratar la snagov...sau ma rog oriunde la padure, poti sa te duci la gradina botanica la observator...etc...

Edited by StormRider, 06 September 2005 - 16:54.


#6
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003

Black_Knight, on Sep 6 2005, 14:12, said:

Nu ma refer la discoteci, baruri, cluburi etc.

As vrea cateva idei pentru a petrece o seara in Bucuresti impreuna cu prietena.

Ceva gen: parc de distractii, plimbare cu barca (am vazut in Titan asa ceva, sunt si pentru oamenii de rand? sau trebuie sa fii afiliat la vreun club?).

idei?

<{POST_SNAPBACK}>



i-ati prietena si apoi bani sa ai...

#7
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001

StormRider, on Sep 6 2005, 16:52, said:

.. poti sa te duci la gradina botanica la observator...etc...

<{POST_SNAPBACK}>


hei, chiar misto ideea, imi scapase din vedere. merci.


dacuburebista, on Sep 6 2005, 16:53, said:

i-ati prietena si apoi bani sa ai...

<{POST_SNAPBACK}>


nu prea inteleg exact ce vrei sa zici aici. problema nu sunt banii sau prietena. problema este ca mi se pare ca a devenit o rutina sa mergem in cluburi si baruri. voiam sa mai iesim din rutina asta. dar fiind doar de cateva luni in Bucuresti nu prea cunosc locurile.

offtopic: ia-ti / i-ati  :kisstogether: daca e din graba se iarta

Edited by Black_Knight, 07 September 2005 - 06:25.


#8
numeric

numeric

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 22.06.2005
1.) Observatorul Astronomic... pentru cine nu a vazut asa ceva pana cum merita o tura pe acolo
2.) Muzeul Tehnic si Muzeul Militar... lucruri interesante si pentru cei din domeniu si pentru cei care n-au nici o legatura cu lucrurile respective.
3.) Herastrau nu suna rau pentru o dupa-masa, doua, trei etc... depinde de persoana.
4.) Laptaria lui Enache, Edgar's Pub (preferatul meu!:) ), cafeneaua actorilor (langa teatrul national- parca asa se numeste).
5.) Clinceni... puteti zbura cu planorul si daca aveti norocul sa dati peste oameni care zboara avioane teleghidate... ii puteti gasi acolo.
6.) oportunitati de a face activitatile de la punctul 5.) exista si la Palatul Copiilor...(ma refer la zborul avioanelor teleghidate bineinteles... planoare doar la Clinceni :) ).
7.) Constanta- delfinariu (OK... nu e Bucuresti dar merita o vizita).

Numeric

Black_Knight, on Sep 7 2005, 06:00, said:

hei, chiar misto ideea, imi scapase din vedere. merci.
nu prea inteleg exact ce vrei sa zici aici. problema nu sunt banii sau prietena. problema este ca mi se pare ca a devenit o rutina sa mergem in cluburi si baruri. voiam sa mai iesim din rutina asta. dar fiind doar de cateva luni in Bucuresti nu prea cunosc locurile.

offtopic: ia-ti / i-atiĀ  :kisstogether: daca e din graba se iarta

<{POST_SNAPBACK}>


Edited by numeric, 07 September 2005 - 06:40.


#9
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
o sa ma interesez pe unde sunt locurile astea. suna foarte interesant.
poate poti sa imi dai tu niste directii asa in mare.
merci.

Edited by Black_Knight, 07 September 2005 - 08:17.


#10
licsandru

licsandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 23.12.2004
1. Gradina botanica ... intr-o zi de toamna, e frumos.

2. Cu bicicleta noaptea prin  bucuresti, sunt miii de locuri unde te opresti la o tigara, 3-4 ore de fun garantat, doar sa gasesti fatuca biciclista! (I'm lucky :))

3. Gratar pe langa bucuresti. Baneasa e aproape, dar intra in padure, nu sta cu romanii la marginea padurii, in poianitele alea mizere. Nici la Branesti nu e rau.

4. Plimbari pe jos, noaptea. Multe stradute frumoase, multe cladiri vechi realy cool, multi oameni indoielnici, dar nu-i problem de obicei.

5. O bere pe motoare, prinzi o seara cu filme ... daca nu ai conversatie. (sus pe TNB)

6. o seara in care poti sa pui o muzica placuta, dai lumina incet, ... light that shit, need I say more? :) 3 ore de fun garantat + make some love ... o sa fii uimit in caz ca nu ai incercat ;)

7. Ultima iesire anu asta la mare, in 2 mai, iti recomand 2 vile excelente, un calcan prajit in golf, o cafea pe plaja, noaptea o cola la litru si  discutii din genul 'cum dreacu sa mai facem si noi un ban' sus pe faleza, intre cele 2 plaje, e o banca chiar pe margine. Inapoi acasa, pe balcon, o sticla de vin sec si alune/seminte ... inca 2 ore de vorbe placute.

8. Iesire la munte pe la sfarsitul lui septembrie, chestii usoare , o noapte la sinaia, sunt niste super vile, cu plimbari pan la peles, etc. Daca ai timp, poti sa iei trenu pana in brasov, o cafea in piata sfatului, alte cladiri superbe, poti sa urci pe dealul din dreapta, la 'turnuri', vedere superba, iei trenu inapoi... nu e asa greu cum suna.


Later edit:

cu barca sau hidrobicileta ar trebui sa mearga in hereastrau.

Edited by licsandru, 08 September 2005 - 17:26.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate