Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...
 Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?
 Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...
 

Internet mobil digi

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Rolly77

Rolly77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.03.2011
Salut, am si eu o problema cu Internetul mobil de la digi. il aveam de vreo jumatate de an si acu o sapt jum a inceput sa faca figuri, ii cand mergea, ii cand nu mergea, a fost cand a mers de dimineata 3h si pe urma nu a mai mers deloc, dadeam connect si imi zicea Connection Failed.
Dar chestia ciudata era ca eram pe leptop si in camera unde era a mers timp de jum de an fara probleme si acuma nimica, si cand duc leptopu in alta camera merge, se conecteaza din prima, si nu iam dau disconnect si merg cu leptopu in cealalta camer nu a mai mers netu.
Si inca o chestie ciudata l-am dezinstalat ultima data si pe urma sa il instalez iara dar nu imi mai apare setupul, ce pot face ?

Va rog sa ma ajutati cu aceste probleme.

Merci anticipat.

#2
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostRolly77, on 21st March 2011, 22:30, said:

ce pot face ?
Fara suparare dar pentru inceput ar fi bine sa incepi sa inveti limba romana.
Apoi vei avea sanse mai mari sa rezolvi si problema cu netul.

Edited by danutz1, 21 March 2011 - 22:38.


#3
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008
Sa nu fie o problema cu modemul. Incearca-l pe alt calculator si/sau in alta locatie si, daca problema persista - du-l la garantie (modemul).

Edited by vladutgm, 21 March 2011 - 22:39.


#4
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdanutz1, on 21st March 2011, 22:37, said:

Fara suparare dar pentru inceput ar fi bine sa incepi sa inveti limba romana.
Apoi vei avea sanse mai mari sa rezolvi si problema cu netul.
dureros de adevarat!

#5
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
ce ar fi dacă ai continua aici ?

#6
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postunchiujim, on 21st March 2011, 22:38, said:

dureros de adevarat!
Dureros pentru cei care nu stiu sa scrie romaneste, pentru cei care platesc bani grei pe brand sau pentru cei neinformati.
Pentru mine este mai mult decat multumitor. Ora de varf, Digi Net Mobil de 15 lei.

[ http://www.speedtest.net/result/1213573920.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Intr-adevar, dureros pentru cei care platesc de cateva ori mai mult pentru aceleasi servicii.

Edited by danutz1, 21 March 2011 - 22:53.


#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,058
  • Înscris: 07.02.2003

View PostRolly77, on 21st March 2011, 22:30, said:

Si inca o chestie ciudata l-am dezinstalat ultima data si pe urma sa il instalez iara dar nu imi mai apare setupul, ce pot face ?
Nu poti sa instalezi modemul daca nu scoti complet si softul sa nu mai detecteze aplicatia... modemul probabil n-are nimic. Mai e de verificat si semnalul, daca e prea slab (sub 6 la diagnostic) poti pati fail la conexiune. Daca zici ca in alta camera merge as paria pe semnal. Foloseste si tu un prelungitor usb de 2 sau 3m si pune modemul unde e semnal optim si ai oarece miscare cu laptopul pe acolo. Ocazional dar nu cred ca e cazul la tine, mai poate fi net busy daca incerci la ore de varf pentru ca foarte multa lume are serviciul fiind convenabil la bani asa ca il poti gasi si aglomerat.

Edited by andreic, 21 March 2011 - 23:23.


#8
imdb

imdb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 13.03.2011

View Postdanutz1, on 21st March 2011, 22:51, said:

Dureros pentru cei care nu stiu sa scrie romaneste, pentru cei care platesc bani grei pe brand sau pentru cei neinformati.
Pentru mine este mai mult decat multumitor. Ora de varf, Digi Net Mobil de 15 lei.

[ http://www.speedtest.net/result/1213573920.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Intr-adevar, dureros pentru cei care platesc de cateva ori mai mult pentru aceleasi servicii.

Da e mult mai bun fata de mega brandul international.

[ http://www.speedtest.net/result/1213630397.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Test facut pe serverul recomandat de speetest.

Bacau.

Edited by imdb, 21 March 2011 - 23:27.


#9
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Vad ca toata lumea lauda viteza mari pe internetul mobil de la Digi. Atunci cum explicati asta? Din cate vedeti, semnalul e full. Chestia e ca niciodata nu depaseste vitezele astea. Sa fie oare sim-ul cu probleme? Pentru ca si inainte sa tai simul tot la viteza asta mergea in modem. Atunci am crezut ca o fi modemul de vina. Tin sa mentionez ca modemul si simul sunt din prima transa date de RDS. Nu aveau manual decat in limba chineza :). Sfaturi?
[ http://farm6.static.flickr.com/5097/5547606519_3297232700.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by filip.serban, 21 March 2011 - 23:30.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate