Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Mozilla Firefox 4 - final Version

- - - - -
  • Please log in to reply
580 replies to this topic

#91
lenux

lenux

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 15.05.2007

View Postrazzvann, on 21st March 2011, 19:33, said:

chrome, opera si ie9 merg perfect dar browserul implicit e chrome
windows 7(32bit) & phenom x3, 3GB ram ddr2 800 etc
Ar trebui sa-ti mearga foarte bine pe configuratia aia.
Flash player, java, etc...le ai, nu ?

Edited by lenux, 21 March 2011 - 19:40.


#92
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,664
  • Înscris: 01.12.2001
Ce add-un-uri NU sunt compatibile cu 4.0?

#93
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,975
  • Înscris: 07.01.2006
firefox 3.6 mi se misca mult mai bine ca asta

#94
linbetwin

linbetwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 12.01.2007
http://lifehacker.co...coming-tomorrow

#95
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
Si la mine merge bine, dar e tweak-uit ici colo deci - mai putin relevant comparat cu versiunea standard, asa cum vine de la mama lui (Mozilla).

View Postdaniel_85, on 21st March 2011, 18:41, said:

Sunt foarte dezamagit.Voi ramane cat se poate de mult pe 3.6 si dupa aceea voi trece pe IE9.Cum spunea cineva au copiat la greu de la  opera.Folosesc Firefox de la versiunea 1.5 si intotdeauna am urat IE.Dar se pare ca open source nu mai poate evolua doar compani mari ca google sau microsoft pot inova. :thumbdown:

http://home.comcast....refoxMyths.html

Asta, spun cei ce judeca o carte dupa coperta - s-au inspirat pentru Tema Standard - si cam atat... oricum e modular si poate fi aranjat dupa gusturile utilizatorului (mie - de exemplu, imi place mai mult cum arata inainte, m-am obisnuit cu tema respectiva si l-am modificat - de arata la fel).

Cat despre evolutie - ar merge si aici citatul de mai sus (sa judeci o carte dupa coperta)... Nu te supara - dar in cazul de fata nu e loc de opinii subiective, iar prin opiniile tale - legat de evolutia lui Firefox - iti cam insulti cunostintele, semn ca nu esti tema cu evolutia acestui browser.

View Postlinbetwin, on 21st March 2011, 19:54, said:


E deja aici.  :rolleyes:

#96
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,746
  • Înscris: 28.12.2008
Cei cărora li se mișcă nasol, cred că mai degrabă e de la voi problema, mie îmi merge OK, și se pare că Firefox va rămâne browserul meu principal în continuare.

Edited by driftking91, 21 March 2011 - 20:31.


#97
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
si la mine se misca fara probleme.chiar nu am nimic de obiectat.ramane browserul principal si la mine

#98
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,046
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdorin_2k, on 21st March 2011, 19:47, said:

Ce add-un-uri NU sunt compatibile cu 4.0?
Mie mi-a refuzat din start vreo 3 addonuri actuale, Divx, DivxHQ si inca unu care nu l-am mai retinut de nervi, am dat next repede as aca nu stiu exact ec numar de versiune aveau.

#99
lenux

lenux

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 15.05.2007
Cred ca in scurt timp o sa fie compatibile multe addon-uri, cu versiunea MF 4. Abia s-a lansat ...putina rabdare

Edited by lenux, 21 March 2011 - 20:59.


#100
ihaskitteh

ihaskitteh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 13.01.2010
Pot sa spun ca s-a comportat ireprosabil inca de la beta 11. Acum pare destul de finisat, nu am intampinat nicio problema. Paginile se incarca rapid, am simtit diferenta fata de 3.6.xx.
Trebuie de retinut totusi ca nu e perfect in momentul de fata, imbunatatiri si bugfix-uri au sa mai apara. :)
Nimic nu-i perfect d'oh.. :lol:

#101
lenux

lenux

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 15.05.2007

View Postihaskitteh, on 21st March 2011, 21:03, said:

Pot sa spun ca s-a comportat ireprosabil inca de la beta 11. Acum pare destul de finisat, nu am intampinat nicio problema. Paginile se incarca rapid, am simtit diferenta fata de 3.6.xx.
Trebuie de retinut totusi ca nu e perfect in momentul de fata, imbunatatiri si bugfix-uri au sa mai apara. :)
Nimic nu-i perfect d'oh.. :lol:
Nici macar un sistem de operare ( XP, de exemplu ) nu-i perfect, unde au lucrat mii de ingineri cu salarii mari :)

Edited by lenux, 21 March 2011 - 21:07.


#102
lenux

lenux

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 15.05.2007
Exemplu
Am mai spus-o si repet : mie, personal, Google Chrome mi se pare cel mai rapid browser, dar n-as renunta la Mozilla Firefox.
Pe langa rapiditate mai sunt si alti factori importanti.

#103
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008
Eu frec FF4 de o saptamana. Am bagat doar 3 add-onuri ca sa nu-l chinui. L-am setat, l-am resetat, am navigat pe coclauri cu el, a mai intepenit din cand in cand si m-am decis.  :thumbdown:
Ce s-a castigat cu FF3 se va dilua cu FF4, parerea mea.

[ http://thumbnails39.imagebam.com/12454/2b92dc124539485.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cel mai mare avantaj al FF e faptul ca aproape toate siteurile sunt optimizate pentru IE si FF. Pe Opera, userii inca se lovesc de probleme de optimizare, afisare corecta a unor siteuri.

Edited by zildjian, 21 March 2011 - 21:35.


#104
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postdriftking91, on 21st March 2011, 20:31, said:

Cei cărora li se mișcă nasol, cred că mai degrabă e de la voi problema, mie îmi merge OK, și se pare că Firefox va rămâne browserul meu principal în continuare.

Si la mine merge foarte bine pe Windows 7. E drept ca nu am alte "suplimente" cu exceptia plug-in-ului de flash si NoScript.

View Postandreic, on 21st March 2011, 20:57, said:

Mie mi-a refuzat din start vreo 3 addonuri actuale, Divx, DivxHQ si inca unu care nu l-am mai retinut de nervi, am dat next repede as aca nu stiu exact ec numar de versiune aveau.

Nu e browser-ul de vina ca nu si-au actualizat aia extensiile sa suporte si versiunea 4.

Edited by antinVidia, 21 March 2011 - 21:41.


#105
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Ce addon'uri folositi?
De ce?

Edited by [ady], 21 March 2011 - 22:30.


#106
cosu77

cosu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 18.10.2007
Salutare!
Am o mică nelămurire în legătură cu versiunea 4.0 a browser-ului ăstuia. La versiunea 3, atunci când ai mai multe tab-uri deschise și vrei să închizi borwser-ul, acesta îți oferă trei opțiuni "save&quit, quit și cancel". La versinea 4 am văzut că nu mai există opțiunea "save & quit", ci numai "close all tabs" și "cancel". Pentru mine era foarte util "save & quit". Există cumva și la versiunea 4 o setare ceva care să suplinească opținea "save & quit"(exclus bookmark)?

Edited by cosu77, 21 March 2011 - 22:31.


#107
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006

View Postcosu77, on 21st March 2011, 22:31, said:

about:config -> browser.showQuitWarning -> true

Edited by Ravy, 22 March 2011 - 00:23.


#108
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,761
  • Înscris: 23.05.2013

View Postlenux, on 21st March 2011, 12:40, said:

Cum reparam efectul textului blurat si deranjant?
1. Deschidem un nou tab in Firefox 4 si in bara de adrese scriem: about:config si dam Enter
2. Apoi dam click pe butonul I`ll by careful, I Promise! (ii promitem browserului ca nu vom strica setarile si ca o sa fim atenti)
3. In pagina deschisa, in casuta Filter scriem: gfx.direct2d.disabled
4. In tabelul Preference Name situat sub casuta Filter, o sa ne apara linia:
gfx.direct2d.disabled default boolean false

5. Dam un dublu click rapid pe aceasta pentru a o seta ca true
Bafta :)
Si chestia asta nu dezactiveaza accelerarea hardware 2d? Asa cum am scris si aici, daca e asa, nu mi se pare o solutie.
Oricum, parca la asta 4 (nu RC) nu se mai vede chiar asa rau, dar nici nu stiu daca e obisnuinta sau chiar s-a rezolvat singura cat de cat, pentru ca eu nici nu stiu cand s-a updatat Firefoxul singur, ca aveam 4RC si acum vad ca am 4. :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate