Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded
 DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...
 Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi

Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii
 

femeia islamica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
91 replies to this topic

#55
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postmihaela5, on 23 mai 2013 - 10:35, said:

Manipulare jegoasa.
I-ai văzut cum nici măcar nu s-au obosit să denunțe crima de ieri ce a avut loc în Londra? Tac mâlc!

#56
same75

same75

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 28.01.2007
@asher95: faptul ca exista cateva artiste musulmane le ajuta cu ceva pe cele mutilate? Aici vorbim de fiinte umane, cu constiinta. Faptul ca o religie tolereaza distrugerea unei constiinte unice si irepetabile mi se pare absolut revoltator si dezgustator. La fel de oribil mi se pare ca o lege oarecare vorbeste separat despre drepturile femeilor si barbatilor. Imi explici si mie de ce o constiinta care intamplator s-a intrupat intr-o femeie ar trebui tratata altfel decat una intrupata intr-un barbat?

#57
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View Postdata, on 22 mai 2013 - 20:29, said:

le ofer ocazia sa comenteze tratamentul pe care l-a primit acesta femeie

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/12/23/article-2252427-16A13D90000005DC-357_306x423.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acum câțiva ani a fost fost un reportaj pe Discovery privind mutilarile femeilor în lumea musulmană.
Reportajul era realizat in Pakistan unde acest tip de mutilare este frecvent.
A fost prezentat cazul unei stewardese mutulata cu acid de catre sotul sau precum si alte cazuri prezentate de o musulmancă pakistaneza angajată să ajute femeile ajunse în astfel de situații. A deschis chiar un salon de coafură unde coafezele erau toate, fără excepție, femei mutilate cu acid.

Am gasit-o pe doamna pakistaneza de care vorbeam.
Se numeste Masarrat Misbah iar fundația creată de dânsa este: http://www.depilexsmileagain.com/


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xThMhHT_rZY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Megs, 23 May 2013 - 11:26.


#58
Stanislas

Stanislas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.04.2013
in familia musulmana femeia e respectata pentru ca e femeie si mama
in Islam se spune ca nu intri in Rai daca mama ta moare suparata pe tine
si pe lumea asta in primul rand esti dator mamei,sa o asculti,apoi cui vrei tu
femeia crestina nu a ajuns si nu va ajunge niciodata la nivelul atentiei si respectului de care se bucura o femeie musulmana

#59
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View Postasher95, on 23 mai 2013 - 13:55, said:

Eu cred ca sunt un sot bun, ajut in casa,fac cumparaturi,nu cheltuiesc aiurea.
Trebuie sa ma simt vinovat,sau inutil pentru ca in comuna Corbeanca, alt sot a dat nevestei cu toporul in cap ??
Iarasi minti de ingheata apele, mai abulafia.

#60
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View PostStanislas, on 23 mai 2013 - 14:02, said:

in familia musulmana femeia e respectata pentru ca e femeie si mama
A-i impune cagula pe faţă e semn de respect? În islam cred că o cămilă are mai multe drepturi decât o femeie...

Dar fie cum zici tu. Femeia islamică rulz, ea e cea mai tare. :rolleyes:

#61
same75

same75

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 28.01.2007
De ce nu e corect sa judeci? Ce e de judecat aici? Daca ai un dram de compasiune si empatie, te pui in locul persoanei ingropate si zdrobite cu pietre.  Imagineaza-ti cum prima piatra iti provoaca o suferinta cumplita. Imagineaza-ti teroarea si neputinta pe care o simti stiind ca o sa mori si nu te va ajuta nimeni. Te poti imagina murind, simtind cum viata se scurge din tine? Simti durerea? Daca da, mai conteaza ce explicatii dai ca sa justifici aceste atrocitati? Cum poti sa privesti o societate care care tolereaza sau incurajeaza astfel de fapte, altfel decat cu repulsie si groaza?

#62
same75

same75

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 28.01.2007

View Postasher95, on 23 mai 2013 - 15:03, said:

Imagineaza-ti cum se simte o batrana de 70 de ani peste care intra noaptea un golan beat si violent si o violeaza...
ce neputinta, ce teroare,ce jale ca nu te poate ajuta nimeni...

Stii foarte bine ca nu e deloc acelasi lucru. Violul si crima sunt pedepsite in societatile civilizate. Criminalul e prins si trimis sa traiasca printre animale nesimtitoare asemeni lui. Societatea se implica activ in combaterea acestor fapte, lumea nu tipa de bucurie cand vede un viol sau o crima.

In lumea islamica nu pare sa se intample acelasi lucru, dimpotriva, astfel de atrocitati sunt tolerate sau chiar incurajate, deci nu e vorba de indivizi izolati care n-au toata tigla pe casa, ci de societatea in ansamblu. Simplul fapt ca in legile lor femeile sunt tratate altfel decat barbatii e strigator la cer. Asta nu o sa pricep in ruptul capului, daca ai organele genitale in interior si nu in exterior te face o fiinta de mana a doua? Daca ai o pereche de testicule te transformi automat in zeu? Stiu ca nu e peste tot regula asta, dar de ce femeile sunt obligate sa se acopere? De ce nu au voie sa sofeze? De ce sunt mutilate genital? De ce nu au voie sa mearga neinsotite? De ce exista sansa ca o femeie sa fie ucisa cu pietre daca inseala, dar barbatul nu pateste nimic? De ce e atat de grav adulterul incat sa meriti sa mori pentru asta? In ultima instanta e un simplu schimb de gene. De ce? De ce? Daca nu e de vina religia, atunci ce e de vina?

#63
Stanislas

Stanislas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.04.2013

View Postsame75, on 23 mai 2013 - 16:07, said:

ci de societatea in ansamblu.
da o societate in care divorturile sunt mai numeroase decit casatoriile
sau casatoriile homo sunt mai numeroase decit cele clasice
e o societate normala ???

#64
same75

same75

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 28.01.2007
Cumva ai comparat divorturile si casatoriile intre homo cu crima si tortura? Cu ce te afecteaza divorturile si homosexualii? Daca ei te lasa sa traiesti, lasa-i si tu sa se bucure de viata cum se pricep mai bine. Viata e scurta si nu merita sa ti-o faci cum vor altii. De fapt de ce ai dori sa organizezi viata altcuiva? Nu o ai pe ta?

#65
Stanislas

Stanislas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.04.2013

View Postsame75, on 23 mai 2013 - 16:27, said:

Cumva ai comparat divorturile si casatoriile intre homo cu crima si tortura? Cu ce te afecteaza divorturile si homosexualii? Daca ei te lasa sa traiesti, lasa-i si tu sa se bucure de viata cum se pricep mai bine.
divorturile si casatoriile nefiresti sunt la fel de nocive ca tortura sau crima
toate distrug stabilitatea unei societati

View Postsame75, on 23 mai 2013 - 16:27, said:

Viata e scurta si nu merita sa ti-o faci cum vor altii.
tipic crestin
viata e scurta
hai sa ne facem dupa cum ne taie capu
nu mai tinem cont de nicio regula

View Postsame75, on 23 mai 2013 - 16:27, said:

De fapt de ce ai dori sa organizezi viata altcuiva?
mai i'ai intreba pe americani si restu de occidentali
au invadat au omorit au distrus
colonialism si expansionism
iata aspiratiile crestinesti

#66
same75

same75

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 28.01.2007

View PostStanislas, on 23 mai 2013 - 16:57, said:

divorturile si casatoriile nefiresti sunt la fel de nocive ca tortura sau crima
toate distrug stabilitatea unei societati

Iar compari crima cu despartirea a doua persoane. Chiar vorbesti serios? Te-ar afecta la fel de mult un divort intre doua persoane pe care nu le cunosti si o piatra care ti-ar imprastia creierii pe caldaram? Sincer, ma indoiesc.

In ce fel homosexualii afecteaza stabilitatea unei societati? Eu zic ca dimpotriva, daca nu ne pierdem vremea sa-i uram pe cei pe care nu-i intelegem, avem mai mult timp pentru o viata pasnica si fericita. Si mie mi se face greata cand aud de homosexuali, dar in afara de asta cu ce ma deranjeaza? E alegerea lor, de ce sa ma amestec in viata lor intima? Nu sunt chiar atat de pervers. Sau de ce as insista ca doua persoane sa ramana casatorite, daca nu mai pot ramana impreuna? In ce fel mi-ar face acest lucru viata mai buna?

View PostStanislas, on 23 mai 2013 - 16:57, said:

tipic crestin

Stai calm, sunt ateu, sau cel putin agnostic. Totusi sunt inzestrat cu mai multa empatie si compasiune decat multi asa zisi "credinciosi", dupa cum se poate observa in postarile mele anterioare. Eu sunt asa pentru ca asa vreau eu, nu pentru ca mi-e frica de vreo entitate supranaturala. Poate asa m-a facut D-zeu, cine stie.

View PostStanislas, on 23 mai 2013 - 16:57, said:

viata e scurta
hai sa ne facem dupa cum ne taie capu
nu mai tinem cont de nicio regula

Bineinteles ca viata e scurta. De mi-as irosi cei cativa ani pe care ii am de trait respectand niste tabuuri tampite si fara sens? In speranta ca ma duc in rai? Hai sa fim seriosi. Chiar daca ar exista raiul, chiar crezi ca ai fi vrednic de el?

View PostStanislas, on 23 mai 2013 - 16:57, said:

mai i'ai intreba pe americani si restu de occidentali
au invadat au omorit au distrus
colonialism si expansionism
iata aspiratiile crestinesti

Habar n-am care sunt aspiratiile crestinesti.

View Postasher95, on 23 mai 2013 - 16:59, said:

Stiu.
Exemplele sunt pentru a ilustra si sensibiliza.
Nu pentru a justifica.

Ai dreptate, desigur. O crima e o crima, mortului nu-i pasa in ce fel a fost ucis. Dar nu are legatura cu subiectul. Crima de care vorbesti tu este condamnata si pedepsita de societate. Crima de care vorbesc eu nu doar ca nu e condamnata, ba e chiar tolerata.

View Postasher95, on 23 mai 2013 - 16:59, said:

intreb:
Nu cumva amestecam in expunerile noastre doua lucruri  diferite?

- Comportarea in cadrul comunitatii islamice in locurile ei de bastina,comportare de multe ori violenta, de neinteles pentru alte comunitati,reguli de convietuire sau port care tin mai mult de obiceiurile locale-tribale, peste care s-a "imbracat o religie care nu a reusit sa schimbe aceste obiceiuri,dimpotriva.

- Si comportarea comunitatii islamice ca minoritate in cadrul altor popoare, unde cu adevarat comportarile violente,
obiceiuri anacronice, neadaptarea  trebuiesc lasate la intrare.

Well, asta spune multe despre cat de pasnica e o societate sau alta. In primul caz islamismul este in elementul lui si se manifesta cum stie el mai bine, prin violenta si discriminari stupide. In al doilea caz, violenta si discriminarea sunt combatute, dar nu de religia islamica, ci de societatea occidentala in mijlocul careia traieste, care nu tolereaza asa ceva. Aici e de notat o chestie interesanta, si lumea occidentala a fost brutala si criminala, cat a fost foarte religioasa (am purtat cruciade, ne-am ars de vii "ereticii", "vrajitoarele" etc). Cand puterea religiei a scazut, brusc am devenit mai umani. Ma intreb de ce, cand religia este cea care pretinde ca ne calauzeste sa fim buni si umani. Probabil este vesnica ipocrizie, comunistii sunt "egali", credinciosii sunt "buni" si asa mai departe.

#67
same75

same75

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 28.01.2007
Hehe, m-ai inmuiat, nu stiu cum sa raspund la asta :)

#68
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View PostStanislas, on 23 mai 2013 - 14:02, said:

in familia musulmana femeia e respectata pentru ca e femeie si mama
in Islam se spune ca nu intri in Rai daca mama ta moare suparata pe tine
si pe lumea asta in primul rand esti dator mamei,sa o asculti,apoi cui vrei tu
femeia crestina nu a ajuns si nu va ajunge niciodata la nivelul atentiei si respectului de care se bucura o femeie musulmana

Posted Image
Buna gluma, trebuie sa recunosc.

View PostStanislas said:

tu te'ai uitat la printscrenurile de pe pagina aialalta ???
da sau nu ???
nu ti se face scirba cind te uiti in oglinda ??
si tot dumneata mai ai tupeul sa vorbeste de insulte si calomnieri ??

tinkerbela nu se zicea prost ca citeodata e mai buna lapidarea decit dezmoshtenirea

Nu le-ai vazut inca pe ale ei de pe SophistiKat

Dar iti pot arata cateva care te intereseaza mai tare:

View PostSophistiKat, on 21 septembrie 2012 - 22:14, said:

Se vede clar ca acestia sufera de hipersensibilitate si manifesta o obsesie patologica fata de profetul pedofil Mahomed.

View PostSophistiKat said:

Înclinatiile mele 'anormale' nu fac rau nimanui, pe când înclinatiile voastre malefice, mai ales ca sunteti niste devianti ideologici si preaslaviti un profet schizofren si pedofil, distrug o planeta întreaga !

Islamul e cea mai mare rusine din istoria omenirii, dupa nazism si fascism...sunteti ca o pata neagra, ca o ciuma ! Posted Image

Eu n-am auzit niciodata de expresia momo-momo, probabil este vreo fantezie umeda de mahomedan sarac în materie cenusie !  Posted Image

Daca îti plac asa de mult beduinii aia salbatici care beau pisat de camila, îti recomand cu tarie sa te muti printre ei...
Dar mai ai putina rapdare ca le vei auzi iarasi Posted Image
Momentan, atata timp cat ii faci intereresul, te pupa in dos si te gratuleaza cat vrei tu.


Si fiindca topicul despre islamizarea Europei a fost inchis, pun aici documentarul. Oricum merge foarte bine si aici ca atinge si subiectul acestui topic.
Episodul 1 nu l-am gasit dar merge si fara:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fiQ6nUssQgk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G_BT2K0oJIA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/47ZTpnyKUVg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Megs, 23 May 2013 - 19:31.


#69
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Billy, individa asta hiper-orgolioasă iarăşi a apărut cu flame-ul şi provocările gratuite. Ba chiar şi off-topic, căci aici se dezbate alt subiect.
Reportul a fost trimis.

Stani, trimite şi tu.

Edited by Tinkerbelle, 23 May 2013 - 19:47.


#70
Stanislas

Stanislas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.04.2013

View PostTinkerbelle, on 23 mai 2013 - 19:36, said:

Stani, trimite și tu.
done

View PostTinkerbelle, on 23 mai 2013 - 19:36, said:

Își dă pumni în cap
ne scuteshte deo treaba :)

#71
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postasher95, on 23 mai 2013 - 18:21, said:

Daca pedofilii si adulterinii moderni se ascund in spatele ecranelor PC, in satele desertelor din tarile islamice nu ai unde te ascunde.Te-a prins....te-a ars.
Te-a prins in societatea moderna ?
Incepe jocul puterii avocatilor.Care e mai dibaci si mai bine platit, ala castiga procesul...nicidecum dreptatea...
Si tot asa.
Nu-i adevarat
DSK, ditamai presedintele FMI, bogat si tot a platit cand a calcat pe bec
Justitia functionala din statele democrate este infinit mai buna decat cea a statelor covarsitor islamice
Un imam si-a ucis fata de 5 ani ca o banuia ca nu-i virgina si nu a patit nimic, desi a controlat-o iar ca pedeapsa a platit o suma de bani, puscarie ioc.

View PostStanislas, on 23 mai 2013 - 14:02, said:

in familia musulmana femeia e respectata pentru ca e femeie si mama
cand, in contractul de casatorie cu ora [cand este regulata ca nevasta pana se expira termenul, este o forma de respect]?
Apropo cum de v-a trecut prin cap sa gasiti monstruozitatea asta de casatorie, temei din quran pesemne

Edited by ThinkAbout, 23 May 2013 - 20:09.


#72
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostStanislas, on 23 mai 2013 - 14:02, said:

femeia crestina nu a ajuns si nu va ajunge niciodata la nivelul atentiei si respectului de care se bucura o femeie musulmana
nu, bineinteles, cand respectul inseamna sa mergi in spatele sotului, garantat nu va ajunge la forma asta de respect femeia crestina
nu-si doreste nici macar asa ceva
femeia crestina conduce regate, devine primar, candideaza la presedentie, nu precum in statul iran unde femeile ca fiinte inferioare sunt respinse din start
asta da respect intr-o societate handicapata veritical si orizontal.

View PostStanislas, on 23 mai 2013 - 19:44, said:

du'te vezi ce mai face papi berciolio
se mai scarpina in fund ???
Billy poate vezi si chestiile astea, ca tot ai spus ca nu conteaza marimea

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate