Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Atena-Bucuresti cu autocarul

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
idena

idena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.07.2009
Vreau sa stiu experientele voastre despre calatoria cu autocarul Atena - Bucuresti. NU MA INTERESEAZA AVIONUL!
Ultima oara am mers acum 6 ani cu autocarul cu Express International Lines si a fost oribil, deci am idee de timpul petrecut in autocar si ce inseamna asta.  Vreau sa stiu ce se intampla acum. A mers cineva cu Perla Trans, cu Atlassib sau cu alte companii? Cum sunt acum autocarele si conditiile de calatorie?

#2
Consigliero

Consigliero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 10.11.2010

View Postidena, on 28th February 2011, 12:49, said:

Vreau sa stiu experientele voastre despre calatoria cu autocarul Atena - Bucuresti. NU MA INTERESEAZA AVIONUL!
Ultima oara am mers acum 6 ani cu autocarul cu Express International Lines si a fost oribil, deci am idee de timpul petrecut in autocar si ce inseamna asta.  Vreau sa stiu ce se intampla acum. A mers cineva cu Perla Trans, cu Atlassib sau cu alte companii? Cum sunt acum autocarele si conditiile de calatorie?
toata treaba e ...cu cine te duci mai mult si eu am fost pe autocar de ex am fost odata singurel iasi-bucuresti nu distante 6 ore muream singur nu stiam ce sa fac ma dureau picioarele tot dar am fost odata cu tovarasii tot asa iasi-bucuresti nici o treaba nici nu am stiut cand am ajuns , am si eu de gand sa ma duc in vara acasa cu autocaru :)

#3
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View Postidena, on 28th February 2011, 14:49, said:

Vreau sa stiu experientele voastre despre calatoria cu autocarul Atena - Bucuresti. NU MA INTERESEAZA AVIONUL!
Ultima oara am mers acum 6 ani cu autocarul cu Express International Lines si a fost oribil, deci am idee de timpul petrecut in autocar si ce inseamna asta.  Vreau sa stiu ce se intampla acum. A mers cineva cu Perla Trans, cu Atlassib sau cu alte companii? Cum sunt acum autocarele si conditiile de calatorie?

poti incerca varianta Autotrans FILARET. autocare moderne, soferii ok.

pleaca seara pe la 20:45 din Bucuresti -Autogara Filaret ziua urmatoare esti in Atena (ora 16). Drum de 20 ore.

retur ai asa:
Atena-Piata Omonia 05:30  - Bucuresti Filaret 01:00 (ziua urmatoare)

orele sunt aproximative. mai devreme nu prea cred sa ajunga, posibil mai tarziu.
ruta e cluj-hania-cluj

Edited by gabriel_gavrila, 28 February 2011 - 23:45.


#4
rsm

rsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 14.04.2010

View Postgabriel_gavrila, on 28th February 2011, 23:39, said:

poti incerca varianta Autotrans FILARET. autocare moderne, soferii ok.

pleaca seara pe la 20:45 din Bucuresti -Autogara Filaret ziua urmatoare esti in Atena (ora 16). Drum de 20 ore.

retur ai asa:
Atena-Piata Omonia 05:30  - Bucuresti Filaret 01:00 (ziua urmatoare)

orele sunt aproximative. mai devreme nu prea cred sa ajunga, posibil mai tarziu.
ruta e cluj-hania-cluj
ai ceva idee de preturi ? m-ar interesa in special pana la Salonic

#5
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postrsm, on 6th March 2011, 18:45, said:

ai ceva idee de preturi ? m-ar interesa in special pana la Salonic
in medie pina la Atena  pretul ar fi de 50-60 euro dus .

Edited by ramiz, 06 March 2011 - 21:21.


#6
paulmarius

paulmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.04.2009
pai inseamna ca mersul cu treul la atena e chilipir.daca max 26 ani cu 51 euro te duci si te si intorci.nu mai vb de confort.in tren poti sa te mai misti.eu am fost cu trenul la salonic si a fost ok.din salonic la atena am mers cu autocarul si a fost un chin.in plus de banii astia te mai si plimbi prin grecia destul.vezi oferta balkan flexipass

#7
idena

idena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.07.2009

View Postpaulmarius, on 5th April 2011, 17:00, said:

pai inseamna ca mersul cu treul la atena e chilipir.daca max 26 ani cu 51 euro te duci si te si intorci.nu mai vb de confort.in tren poti sa te mai misti.eu am fost cu trenul la salonic si a fost ok.din salonic la atena am mers cu autocarul si a fost un chin.in plus de banii astia te mai si plimbi prin grecia destul.vezi oferta balkan flexipass
Grecii tocmai au taiat trenul pentru Sofia si Bucuresti, nu mai e rentabil. Asa ca varianta asta cade.

#8
paulmarius

paulmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.04.2009
pai si ce conteaza ca nu mai este tren direct ? din sofia cred ca este tren direct spre grecia .oricum trenul stationa cca 40 min in sofia. ti se pare greu sa schimbi trenul? decat sa mergi cu autocarul si sa platesti si dublu...

#9
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Din/inspre Grecia nu mai circula nici un tren international, grecii le-au taiat pe toate deoarece nu mai au bani. Nu mai circula nici trenuri din Bulgaria, nici din Turcia.

#10
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009

View Postpaulmarius, on 5th April 2011, 21:47, said:

pai si ce conteaza ca nu mai este tren direct ? din sofia cred ca este tren direct spre grecia .oricum trenul stationa cca 40 min in sofia. ti se pare greu sa schimbi trenul? decat sa mergi cu autocarul si sa platesti si dublu...

Nu mai exista tren direct. Din Bucuresti la Salonic sunt necesare 2 schimburi, la Sofia si la Nis in Serbia, iar calatoria dureaza 37 ore.

#11
idena

idena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.07.2009

View Postpaulmarius, on 5th April 2011, 20:47, said:

pai si ce conteaza ca nu mai este tren direct ? din sofia cred ca este tren direct spre grecia .oricum trenul stationa cca 40 min in sofia. ti se pare greu sa schimbi trenul? decat sa mergi cu autocarul si sa platesti si dublu...
paulmarius, multumesc de bunavointa si sper sa-mi mai raspunzi daca mai pun intrebari pe forum, teoretic ai dreptate. Dar  ....conteaza schimbatul trenului - nu mai am de muuuult 20 de ani sa-mi permit sa plec cu un rucsac in spate si sa-mi fie usor sa ma mut dintr-un tren in altul. Am de dus in Romania vreo 40 de kg si asta se poate gratuit numai cu autocarul, intra in cei 50 de euro. Merg sa-mi vad parintii si daca tot merg, vreau sa le duc ulei de masline, ca alte chestii se pot cumpara si din Romania. Deci musai imi trebuie un mijloc de transport direct Atena - Bucuresti.

Edited by idena, 06 April 2011 - 14:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate