Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...

Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy
 Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...

Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...
 Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon

Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...
 Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?
 

mi-am gasit host si vreau sa ma mut...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
57 răspunsuri în acest subiect

#37
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.829
  • Înscris: 06.12.2004
www.no-ip.com/whois

#38
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 14.04.2005
www.allwhois.com :D

#39
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.526
  • Înscris: 28.08.2003
Mersi.
E al meu.  :D

#40
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.672
  • Înscris: 09.02.2004
La mine sunt trecut eu dar si un tip de la providerul prin care am cumparat domeniile ...
E corect ?  :huh:

#41
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 14.04.2005

kopu, on Sep 10 2005, 13:16, said:

La mine sunt trecut eu dar si un tip de la providerul prin care am cumparat domeniile ...
E corect ?  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

pai el unde e trecut mai exact? pune si tu un whois de la domeniul tau ca sa vedem si noi.

#42
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004

kopu, on Sep 10 2005, 14:16, said:

La mine sunt trecut eu dar si un tip de la providerul prin care am cumparat domeniile ...
E corect ?  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

E destul de normal sa fie trecut si el/firma , dar depinde unde  :D
Trebuie sa fie la o sectiune de genul "registered through"

#43
Tudor Roman

Tudor Roman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 64
  • Înscris: 06.12.2005
Cat esti dispus sa dai pe luna pt host (500MB, 20GB BW...etc) ?

#44
clausro

clausro

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 29.09.2004
Hellraiser_Radeon ... am citit ce ai scris pe aici

toata stima pt. tine :)

spor

#45
voinea

voinea

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 320
  • Înscris: 27.12.2003
domnule clausro, am primit si eu acel domeniu.com pe 2 ani cum mi-a fost promis ? ca am platit hostigul pe un an in avans atunci iar cand serverul dvs nu a putut sa tina mi-a fost recomandata plecarea la alt provider ...
Mail nu am primit de la dvs de atunci dar prin mesajul dvs aici m-am gandit ca frecventati acest thread. Astept un mai sau un raspuns aici.

#46
bond1

bond1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 13.12.2005
Claus.ro nu mi`a placut de prima oara cand l`am vazut .. asta acum 1 an.De tzepe de la el e prima oara cand aud.Acum concluzia mea e ca cei care cer mult pe hosting de cele mai multe ori trag tzeapa si nu inteleg de ce este exact invers adik de ce nu tzapesc cei cu alea ieftine?
In fine ... vazand atatea probleme m`am hotarat sa ofer si eu hosting incepand cu sfarsitu lunii (nu vreau sa fac reclama). Vreau sa ii rog pe toti cei care au posibilitatea sa ofere si ei hosting .. pt ca nu pierdeti nimik daca vindeti mai departe bucatica voastra de spatiu fie si cu mai putini bani deca cu cat o luati.Fiti uniti ca deaia nu prospera romania.

#47
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.352
  • Înscris: 21.10.2005
De mxhost.ro ce stiti? Ce parere aveti?

Am vazut ca au preturi foaaarte mici la hosting.

#48
danyboy2010

danyboy2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 18.09.2005
Eu am hosting din afara, ofer hosting in afara .Si recomand tuturor sa aleaga firme de hosting MARI, cu renume, departament de support eventual din afara nu pustani care si-au luat o felie de hosting si o revand..

Apropo cam care e cea mai tare firma de hosting din RO..sa pot face asa o comparatie..

#49
bond1

bond1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 13.12.2005
deci cu cele mai multe vanzari cred ca e rohost-u
serviciile din romania nu se compara cu cele de afara . singrura diferentza e ca te intelegi cu el pe romaneste . sa zicem ca mai difera umpic ofertele da cam atat

#50
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.149
  • Înscris: 09.09.2003
+ romanii nu au inca net decent pe extern, asa ca e mai bine sa ai saitul gazduit in metropolitan.

PS: acum depinde de targetul saitului.

Editat de add, 16 ianuarie 2006 - 10:06.


#51
bond1

bond1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 13.12.2005
nu e chiar asa.. depinde cat esti tu dispus sa platesti.E logic ca nu o sa ai net calumea cu 12$.Vezi ca gasesti si pe la 2-300  . Bani sa ai ca net gasesti

nu e chiar asa.. depinde cat esti tu dispus sa platesti.E logic ca nu o sa ai net calumea cu 12$.Vezi ca gasesti si pe la 2-300  . Bani sa ai ca net gasesti

#52
mike22

mike22

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 429
  • Înscris: 06.07.2004
Claus.ro si multi altii sunt reselleri ieftini si nu pot fi numiti "hosteri" in adevartul sens al cuvantului. Specula ieftina tipic romaneasca sa ma castige si oamenii in ban.

Pentru 12 zile de downtime le dadeam foc la sediu ! (daca au asha ceva).

#53
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 473
  • Înscris: 16.11.2005

 mike22, on Jan 18 2006, 16:52, said:

Claus.ro si multi altii sunt reselleri ieftini si nu pot fi numiti "hosteri" in adevartul sens al cuvantului. Specula ieftina tipic romaneasca sa ma castige si oamenii in ban.

Pentru 12 zile de downtime le dadeam foc la sediu ! (daca au asha ceva).

Nu sunt de acord cu ceea ce spuneti.
Pe orice hosting pot apare probleme.
Claus.ro are unul dintre cele mai bune servicii. Am hosting la el de 1 an (si cu trafic destul de mare, nu 200 vizitatori/zi) si orice server poate fi supus la atacuri (am prins si down-time-ul din august trecut de care se vb. la inceputul thread-ului). Nu am avut probleme de termeni contractuali (luati-va hosting pe la RDS sau alte bullshit-uri romanesti "metropolitane" si mai discutam).
Exista multe plus-uri de care nu sunteti constienti sau nu vreti sa le bagati in seama.

#54
Hellraiser_Radeon

Hellraiser_Radeon

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 270
  • Înscris: 14.04.2005
Mai, eu v-am inteles ca va uitati ca niste copii la un magazin cu dulciuri(aviz celor care arunca aiurea cu niste cuvinte prea mari pentru ei in persoanele care incearca sa aduca si romania la nivelul tarilor occidentale). Nu am avut niciodata tangente cu Claus.ro sau cu proprietarul acestuia si nici nu cred ca o sa am vreodata dar... si e un mare DAR... am auzit numai cuvinte de lauda la adresa acestuia. Cu ce va avantajeaza daca va lauti hosting la pret ceva mai mare sa zicem de la o firma de afara si sunt in principiu cam aceleasi servere ca si ale hosterilor romanesti(colocate in SUA cel mai probabil)? E ca vorba aia: Te uiti la capra vecinului pt ca pare mai buna decat a ta, dar doar pare :P . Ati vazut voi pana acum americani, britanici, francezi, italieni etc sa vina sa cumpere hosting de la romani vreodata? eu zic NU! si asta pentru ca au providerii lor care la un anumit moment in timp au fost cum sunt si hosterii romanesti astazi. Pentru cine s-a suparat pentru monologul meu... Asta e! Daca nu vreti nu cititi!

Editat de Hellraiser_Radeon, 20 ianuarie 2006 - 17:00.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate