Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...
 Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Flatulenta și responsabilita...

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Bouncer

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Salut , este primul meu post pe acest forum. Am nevoie de niste sfaturi pertinente.
Am 42 de ani , am muncit multi ani ca si Bouncer in Bucuresti si doresc sa-mi gasesc ceva de genul in Anglia si nu numai. Ce ar trebui sa fac , ca pe net nu se gasesc asemenea munci ? Sa ma sui in avion si sa plec in Anglia , pur si simplu , sa apelez la o firma de consultanta (mi-e frica de tepe si nu dau bani in avans) ? Nu stiu cum sa fac. Voi ce ma sfatuiti ?
Va multumesc in avans pt. sfaturi.

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,718
  • Înscris: 26.11.2001
Scuza-mi ignoranta, dar ce semnifica "Bouncer in Bucuresti" ?

#3
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Scuze , stiu ca trebuia sa explic. Bounceri sint baietii aia care nu te lasa sa intri intr-o dicoteca/club/restaurant daca nu arati conform cerintelor patronului.

#4
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009
In primul rand trebuie sa ai legitimatie de la SIA link
E destul de greu sa intri in circuit, cum ar veni vorba. Majoritaea sunt angajati ca prieteni, ai prietenilor sau cunoscuti ai patronilor.

#5
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Ma gindeam ca nu e usor si in Romania  nu te angajeaza de pe strada , deoarece nu au incredere. Nu e foarte usor sa stai la usa unui restaurant de lux (Tariceanu, Videanu et comp.) si sa faci in asa fel incit sa nu iasa cu scandal cu cei care nu pot intra , nici sa nu dai , nici sa nu ti-o iei. De aia trebuie sa prezinti garantii , sa te mai stie cineva , etc. Cel putin eu asa am patit.

#6
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009
Oricum nu e neaparat sa lucrezi la club. Daca spui ca ai experienta de paza si protectie, si iti iei legitimatia te poti lejer angaja de exemplu, ca securitate la o parcare, cladire sa vezi cine intra si cine iese daca are voie, etc. Sunt multe oportunitati daca ai legitimatia. Si in plus, salarul e chiar ok, mai ales daca lucrezi noaptea. Oricum, de la anul daca nu ma insel nu vor mai exista restrictii, deci ar fi foarte usor sa iti gasesti ceva in domeniu in UK.

#7
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Si daca nu am legitimatia , se gaseste ceva , sau este mai greu (poate chiar imposibil) ?

#8
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009

 LILDEBUL, on 2nd February 2011, 05:34, said:

Si daca nu am legitimatia , se gaseste ceva , sau este mai greu (poate chiar imposibil) ?
Se gaseste, insa mai prost platit. Dar poti lua un post din asta si sa faci cursuri pentru legitimatie intre timp.
Uita-te aici pentru job.

#9
drewas

drewas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 28.08.2007

 clarity, on 2nd February 2011, 00:27, said:

... Oricum, de la anul daca nu ma insel nu vor mai exista restrictii, deci ar fi foarte usor sa iti gasesti ceva in domeniu in UK.
De ce toată lumea zice că nu vor mai fi restricții de la anu. Restricții o să fie 7 ani de zile de la data intrării în UE. Așa că până în 2014 putem aplica liniștiți de YC sau BC.

#10
clarity

clarity

    Tovaras

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,822
  • Înscris: 02.09.2009

 drewas, on 3rd March 2011, 14:24, said:

De ce toată lumea zice că nu vor mai fi restricții de la anu. Restricții o să fie 7 ani de zile de la data intrării în UE. Așa că până în 2014 putem aplica liniștiți de YC sau BC.
Oficial pana acuma la anul expira. UK nu a aplicat pentru viitoare restrictii.

#11
nmd19

nmd19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 09.11.2007

 LILDEBUL, on 31st January 2011, 10:32, said:

Salut , este primul meu post pe acest forum. Am nevoie de niste sfaturi pertinente.
Am 42 de ani , am muncit multi ani ca si Bouncer in Bucuresti si doresc sa-mi gasesc ceva de genul in Anglia si nu numai. Ce ar trebui sa fac , ca pe net nu se gasesc asemenea munci ? Sa ma sui in avion si sa plec in Anglia , pur si simplu , sa apelez la o firma de consultanta (mi-e frica de tepe si nu dau bani in avans) ? Nu stiu cum sa fac. Voi ce ma sfatuiti ?
Va multumesc in avans pt. sfaturi.
Ai pm

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate