Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Vreau sa imi iau un laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
Salutare,

Am si eu o mare dilema ... vreau sa imi iau un laptop, bugetul este cam de 35mil si ma intereseaza in mod special urmatoarele:
- ecran wxga (15.4)
- procesor mobile -> nu neaparat
- un hdd de marime decenta
- 512Mb ram

cam asta ar fi, ce marca este nu ma intereseaza in mod special dar trebuie sa fie nou (factura, garantie).

Ma puteti ajuta cu o sugestie de model, firma de un pot cumpara (bucuresti) ...


Multumesc mult,

#2
RALLYMAN

RALLYMAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 13.09.2004

AresGod, on Aug 24 2005, 21:50, said:

Salutare,

Am si eu o mare dilema ... vreau sa imi iau un laptop, bugetul este cam de 35mil si ma intereseaza in mod special urmatoarele:
- ecran wxga (15.4)
- procesor mobile -> nu neaparat
- un hdd de marime decenta
- 512Mb ram

cam asta ar fi, ce marca este nu ma intereseaza in mod special dar trebuie sa fie nou (factura, garantie).

Ma puteti ajuta cu o sugestie de model, firma de un pot cumpara (bucuresti) ...
Multumesc mult,

<{POST_SNAPBACK}>


Vezi Fujitsu&Siemens pe magazinele virtuale ... eu am luat Amilo A7640 cu AMD64 biti 3200+ (2.0G real), 512MB ram, 80GB hdd, wireless LAN, etc cu 36 mil si sant foarte multumit ... are viteza de desktop, este foarte subtire ... singura problema e acumulatorul care tine cam 2 ore la viteza de desktop (se poate seta ... la economie maxima cred ca tine mai mult ... n-am testat)... si e Made in Germany ...
:coolspeak:

#3
moltit

moltit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 20.08.2004
Cred ca HP are ceva promotii in luna August. Eu am primit un mail de la o firma de distributie is iti pot da link-ul pe PM daca vrei (ca sa nu facem reclama aici).

Cu bine,

#4
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
Ca sa-ti faci o idee incearca si www.notebook.ro
Ii cunosc si am o parere buna despre ei, atat pe parte de competenta cat si pe parte de asistenta si service.

#5
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004

moltit, on Aug 24 2005, 22:13, said:

Cred ca HP are ceva promotii in luna August. Eu am primit un mail de la o firma de distributie is iti pot da link-ul pe PM daca vrei (ca sa nu facem reclama aici).

Cu bine,

<{POST_SNAPBACK}>


pai da-mi si mie linkul :) ...

Multumesc,

#6
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004

Cipsu, on Aug 24 2005, 22:36, said:

Ca sa-ti faci o idee incearca si www.notebook.ro
Ii cunosc si am o parere buna despre ei, atat pe parte de competenta cat si pe parte de asistenta si service.

<{POST_SNAPBACK}>


acum ma uit si la ei pe site

thanks,


@RALLYMAN> caut si modelul tau ... si eu ma uitam la fujitsu pt ca am auzit lucruri bune despre notebook-urile de la ei ...

#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

AresGod, on Aug 24 2005, 22:49, said:

pai da-mi si mie linkul :) ...

Multumesc,

<{POST_SNAPBACK}>

geminisp.ro

Edited by mufĂŁ, 25 August 2005 - 01:41.


#8
YAMADA

YAMADA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 13.10.2004
Ca sa nu deschid un alt topic: Un laptop se poate alimenta de la acumulatorul unui autoturism ? Cu alte cuvinte un laptop se poate folosi in masina, fara a folosi propria baterie.

#9
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005
Daca-i cumperi un adaptor separat, ala al lui intra doar in priza  :cursing:

#10
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004

YAMADA, on Aug 27 2005, 14:07, said:

Ca sa nu deschid un alt topic: Un laptop se poate alimenta de la acumulatorul unui autoturism ? Cu alte cuvinte un laptop se poate folosi in masina, fara a folosi propria baterie.

<{POST_SNAPBACK}>


da, exista niste adaptoare speciale, am impresia ca sunt undeva in jur de 1.5 mil

#11
moltit

moltit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 20.08.2004

AresGod, on Aug 24 2005, 22:49, said:

pai da-mi si mie linkul :) ...

Multumesc,

<{POST_SNAPBACK}>



Ti-am trimis pe PM un copy-paste de la ultimul mail primit de la firma respectiva. Forma rezultata pe PM nu este prea fericita, dar daca vrei, imi dai adresa ta, fac forward la mail-ul primit si va arata un pic altfel. Oricum, nu te obosi sa citesti tot, retine doar adresa de www a lor si cauta acolo. Succes!

Cu bine,

#12
moltit

moltit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 20.08.2004

YAMADA, on Aug 27 2005, 14:07, said:

Ca sa nu deschid un alt topic: Un laptop se poate alimenta de la acumulatorul unui autoturism ? Cu alte cuvinte un laptop se poate folosi in masina, fara a folosi propria baterie.

<{POST_SNAPBACK}>


Da, se poate fara nici un fel de problema.

AresGod, on Aug 27 2005, 15:02, said:

da, exista niste adaptoare speciale, am impresia ca sunt undeva in jur de 1.5 mil


<{POST_SNAPBACK}>


Exista intr-adevar, mi-am cumparat eu unul acum un an (cam 1.6 mil), cu tensiuni ce variaza intre 15 si 24 de V si cu un set de mufe pentru a se putea adapta la mai multe notebook-uri. Am testat pe un HP nc800, pe un Comapq Presario si pe un Dell Inspiron (parca).

Cu bine,

P.S. Am vazut acum o luna la Selgros Bucuresti asa ceva, cam pe la 1.5 milioane.

#13
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,526
  • Înscris: 28.08.2003

Cipsu, on Aug 24 2005, 22:36, said:

Ca sa-ti faci o idee incearca si www.notebook.ro
Ii cunosc si am o parere buna despre ei, atat pe parte de competenta cat si pe parte de asistenta si service.

<{POST_SNAPBACK}>


Pune si mie o vorba buna daca ii cunosti. Ma chinui cu un capac de notebook de juma de an.

#14
pHaidon

pHaidon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.09.2005

moltit, on Aug 28 2005, 21:18, said:

Da, se poate fara nici un fel de problema.
Exista intr-adevar, mi-am cumparat eu unul acum un an (cam 1.6 mil), cu tensiuni ce variaza intre 15 si 24 de V si cu un set de mufe pentru a se putea adapta la mai multe notebook-uri. Am testat pe un HP nc800, pe un Comapq Presario si pe un Dell Inspiron (parca).

Cu bine,

P.S. Am vazut acum o luna la Selgros Bucuresti asa ceva, cam pe la 1.5 milioane.

<{POST_SNAPBACK}>



Sunt interesat sa cumpar un astfel de adaptor pt masina..., am un laptop Pacard Bell, ai idee cumva, pe unde gasesc si cam la ce pret e?.. Am cautat pe site-urile celor mai cunoscute firme de computere and stuff... si n-am gasit decat un invertor de tensiune care face de la 12V la 220V în masina.... :angry:   HELP ME!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate