Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...
 Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

Proceduri vamale Port Constanta

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 

Reduceri la facturi pt. abonatii fideli! :)

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004
"Cosmote Romania a ales sa-si rasplateasca abonatii cu reduceri in fiecare luna. Acest lucru se aplica doar abonatilor care isi reinnoiesc contractele. Nivelul reducerilor se aplica insa diferit, in functie de valoarea abonamentului....."   :coolspeak:

Edited by megafanro, 25 January 2011 - 21:13.


#2
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 03.04.2007
Pana acum la Cosmote primeai o "subventie" exprimata in euro,pentru achizitionarea unui telefon mobil,odata cu reinnoirea contractului SAU minute nationale lunar,bineinteles toate in functie de valoarea abonamentul.

S-ar putea ca acesta reducere sa fie o a III a alternativa in cadrul programului de fidelitate,sper ca nu ma insel
Enjoy

#3
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Da,va fi o a treia varianta. Si tatal meu a primit acest mesaj pe telefon. Sunt curios cat de mari vor fi reducerile la abonament...

#4
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,465
  • Înscris: 03.04.2007

View Postboy4ever, on 20th January 2011, 21:44, said:

Da,va fi o a treia varianta. Si tatal meu a primit acest mesaj pe telefon. Sunt curios cat de mari vor fi reducerile la abonament...
Undeva intre 5-7 % din valoarea abonamentului

#5
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 01.11.2005
Si eu am primit SMS-ul de la ei. Trebuie sa prelungesc abonamentul ca sa primesc o reducere lunar.  Le-am trimes un mesaj pe webcare ca sa-mi spuna mai exact cat este reducerea. Acum sa vedem...

#6
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007
Să înțeleg că prelungirea aia înseamnă de fapt să faci un contract pe 1 an sau 2? Eu am lăsat contractul să se prelungească automat. Am făcut numai o schimbare de plan tarifar (am trecut la unul din abonamentele cu voce și date incluse).

#7
Prigonius

Prigonius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.04.2010
Salut,

Uite un model de cerere de oferta pentru prelungire.
E luat de la Voda dar merge in orice retea.




Prigonius

Attached Files



#8
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007
M-am tăvălit pe jos de râs!  :lol:

#9
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009
amuzant memoriul. :)

#10
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009
e buna ideea. decat sa imi dea reducere 50 de euro la achizitionarea unui telefon mai bine imi reduc abonamentul lunar cu 2 euro

#11
mike-5

mike-5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 14.12.2007
Eu am vorbit cu ei si mi-au spus ca reducerea e valabila NUMAI la cumpararea unui telefon nou la prelungirea contractului.

#12
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
O caligrafie placuta, gramatica aproape impecabila cu mici reminiscente ale epocii comuniste, exprimare extrem de coerenta, iz usor ironic. Mi-a placut maxim memoriul catre vodafone.

#13
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010

View Postmartonz, on 20th January 2011, 18:00, said:

"Cosmote Romania a ales sa-si rasplateasca abonatii cu reduceri in fiecare luna. Acest lucru se aplica doar abonatilor care isi reinnoiesc contractele. Nivelul reducerilor se aplica insa diferit, in functie de valoarea abonamentului....."   :coolspeak:
asta pt ca nu au abonati cel putin cati ar cam trebui sa aibă

Edited by megafanro, 25 January 2011 - 21:14.


#14
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
Mi-au scazut abonamentul de la 5 euro la 3 euro si pastrez oferta curenta 1000 min si sms + 50 nationale. :rolleyes:

La 3 euro imi convine de minune...

Singura chestie, prelungire pe 2 ani

#15
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
O lista nu puteau sa afiseze si ei, eu am un abonament care nu mai face parte din oferta lor actuala, sunt interesat daca îmi acorda vreo reducere fara sa îmi schimbe abonamentul.
Varianta cu telefon nu ma intereseaza, deja am primit 20 de mesaje în care ma oferteaza cu telefoane pentru prelungire, nu ma intereseaza asta, ma intereseaza sa pot pastra abonamentul actual, asta este si motivul pentru care nu m-am dus sa prelungesc, nu avea rost, îmi ofereau un telefon de 50/100 de ron si ramâneam blocat înca 24 de luni pe Cosmote, reducerea ma tenteaza mai mult, sau macar sa îmi bage ceva minute în plus, dar cu telefon chiar nu am ce face.
scorpyo - La ce reprezentata Cosmote ai fost: Germanos, Internity !?

#16
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postscorpyo, on 27th January 2011, 17:40, said:

Mi-au scazut abonamentul de la 5 euro la 3 euro si pastrez oferta curenta 1000 min si sms + 50 nationale. :rolleyes:

La 3 euro imi convine de minune...

Singura chestie, prelungire pe 2 ani
Cate luni e valabila reducerea?Am sunat la dep retentie(chipurile retentie),si mi-au oferit 3 eur reducere la abonamentul de 10 euro,timp de 14 luni la prelungire pe 24 de luni.

#17
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

View Postcrissty, on 27th January 2011, 18:22, said:

Cate luni e valabila reducerea?Am sunat la dep retentie(chipurile retentie),si mi-au oferit 3 eur reducere la abonamentul de 10 euro,timp de 14 luni la prelungire pe 24 de luni.

si nu bine?
daca platesti 14 luni,10 euro e mai bine?

#18
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008

View PostAether, on 27th January 2011, 17:55, said:

scorpyo - La ce reprezentata Cosmote ai fost: Germanos, Internity !?
La Germanos am depus cererea de reziliere fiind hotarat sa mi-l rezilez...

Dupa 2 saptamani am sunat la 1234 si am cerut sa fiu transferat la cei ce se ocupa de retentii pt a vedea in ce stadiu e cererea de reziliere.

Mi-a raspuns o doamna sau domnisoara care m-a intrebat de ce vreau sa reziliez,iar raspunsul meu a fost ca ...sincer poate voi fi pus in imposibilitatea de a putea sa imi permit si cei 5 euro pt factura( la vremurile astea tulburi ma astept si la asa ceva) iar dansa mi-a propus ...ce am scris mai in sus reducerea de la 5 euro la 3 si pastrarea minutelor,cu conditia prelungiri pe 2 ani...

Sincer mi-a suras ideea pt ca 16 lei pot sa ii platesc si din somaj  :deadtongue: daca doamne feri! voi ajunde in respectiva situatie.

Cam asta e tot..sper ca te-am lamurit  :kisstogether:

View Postcrissty, on 27th January 2011, 18:22, said:

Cate luni e valabila reducerea?Am sunat la dep retentie(chipurile retentie),si mi-au oferit 3 eur reducere la abonamentul de 10 euro,timp de 14 luni la prelungire pe 24 de luni.
18 luni e valabila... din 24 de contract ce vor urma... Ultimele 6 luni voi plati din nou 5 euro

Edited by scorpyo, 27 January 2011 - 20:46.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate