Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...
 Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...
 Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 

boxe

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Vreau sa fac un sistem audio pentru un pc .
Am un amplif Universum VTC-4371 perfect functional , caracteristici : 2 x 60 W rms , 8-16 ohmi iesire , consum 190w.
Ma intereseaza doua boxe din lemn , doua cai , ceva genul sony SS-B1000 minim 8 ohmi . Vor fi folosite intr-o camera de bloc de 4,5 x 4 cu 2,8h pentru auditii la volum mediu , muzica diferite genuri iar pozitionarea va fi pe raftul bibliotecii sau deasupra depinde de gabarit , pe jos nu mai este loc .
Suma : 400 lei

Edited by Neohori, 09 January 2011 - 21:21.


#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
nu prea ai ce sa iei nou sa iti umple o sufragerie in banii aia.

boxele alea sony sunt pentru filme mai mult decat pentru muzica. sunt ok ca si boxe spate intr-un sistem multicanal.

#3
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Bun , refacem , ce boxe recomandati pentru ampliful respectiv ca sa incapa pe raft , pot fi si sh .

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 08.12.2006
Alesis Monitor One pasive. La sh cred că le găsești până în 400 de lei. În ciuda scopului pentru care au fost concepute, se pot folosi foarte bine pentru ascultat muzică din pc (în special pe jazz, simfonic, retro sau folclor), cred că încap pe orice raft și nu pun probleme de poziționare.

Sau îți iei ampul sub braț și faci niște vizite
http://www.okazii.ro...e-infinity.html
http://www.okazii.ro...-preludium.html
http://www.okazii.ro...e-jvc-s-66.html
http://www.okazii.ro...al-cl-x-10.html
La ultimul probabil o să stai mai mult... Dacă am greșit orașul îmi cer scuze, cred însă că ai înțeles ideea ;)

#5
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
antinari multumesc , mi-ai deschis ochii  :) , in ultima adresa am gasit practic un magazin care vad ca dispune de multe modele pe care le poti asculta fie cu ampliful propriu fie cu amplif de la ei - clar , iau scula sub brat si ceva de redat iar in maxim doua zile sint pe ei  . Orasul l-ai "lovit" perfect  :D

Edited by Neohori, 11 January 2011 - 17:58.


#6
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Am fost la el si am luat exact ce mi-ai recomandat , adica  Dual CL X 10 , am asteptat o juma de zi sa aduca alta pereche mai putin forjata , efectiv nu se vede uzura pe ele iar la difuri nu s-a umblat . Sunetul este superb comparat cu sony-urile alea mici , rft de 50w , unitra de 75w , unitra 110w , meloman de 110w , nu a depasit unitra de 140 w dar trebuie avut in vedere si gabaritul plus basul de 30 cm ,  sunt foarte multumit .

#7
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
nu stiu de ce dar aveam o presimtire ca o sa iei dual. am avut si si eu unele si rupeau cu statii nemtesti.

nu mi-am dat cu parerea pt ca din cate se vede in poze suspensia e din spuma si vb de niste boxe destul de vechi dar daca zici ca sunt in stare buna e ok.

#8
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 08.12.2006

View PostNeohori, on 13th January 2011, 21:12, said:

sunt foarte multumit .
Asta contează ;)

#9
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

View PostNeohori, on 9th January 2011, 21:18, said:

Vreau sa fac un sistem audio pentru un pc .
Am un amplif Universum VTC-4371 perfect functional , caracteristici : 2 x 60 W rms , 8-16 ohmi iesire , consum 190w.
Ma intereseaza doua boxe din lemn , doua cai , ceva genul sony SS-B1000 minim 8 ohmi . Vor fi folosite intr-o camera de bloc de 4,5 x 4 cu 2,8h pentru auditii la volum mediu , muzica diferite genuri iar pozitionarea va fi pe raftul bibliotecii sau deasupra depinde de gabarit , pe jos nu mai este loc .
Suma : 400 lei


vinde aplificatorul si cumpara un set de Microlab.Si cel mai mic  o sa te mire cum se aud pentru banii lor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate