Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum export de pe desktop o conver...

contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale
 impozit chirii 2024

Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente
 Curba Q-U invertor Fronius Gen24?

Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

HR - nota de relatie?
 Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?
 

Telefonul, a comunica

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004
Mai cumpara cineva telefoane pentru a vorbi la ele, pentru a comunica?
E o explozie de prost-gust in domeniul terminalelor GSM, avem aparate foto cu telefon, nu tel cu camera foto, functia de comunicare vorbita e deja uitata.
Mobilele in voga sunt de toate si nimic. Camerea foto/video are performante mai slabe decat cel mai prost aparat digital fabricat in China, playerul audio (ca o culme a tampeniei, s-a implementat si pe tel formatul mp3, desi el este  obsolete si slab performer) reda cu o "fidelitate" care pune in lumina buna si cel mai prost model Eurosonic din bazar. Cel mai grav, device-urile GSM nu mai fac ceea ce trebuia sa faca: sa ofere calitate cat mai buna a convorbirii. Practic, perfomantele dpdv al comunicatiei sunt mai slabe decat cele de pe timpul lui Siemens C25, Nokia 5110 sau Ericsson T28. La companiile producatoare de terminale GSM lucreaza cate 1inginer de telecomunicatii si 2 de la Carl Zeiss si Fraunhofer...
Totul e marketing around us si domeniul GSM nu a scapat acestui curent. Nu conteaza fondul, conteaza doar forma, publicitatea, trend-ul. Si numai la noi (care prin excelenta suntem un popor TV, daca se face publicitate la balega, maine se va vinde in toata tara, la oferta 2+1 gratis), ci si in Occident. Vedeti pe aici, la sectiunea vanzari, discutii despre performantele de receptie-emisie sau semnal ale vreunul telefon? NU. Doar interminabile polemici despre camere foto execrabile, mp3 playere unde manelutzele "suna bine" si jocuri de genul Doom3 pe un display de 100/100pixeli. :puke:
Nu sunt un utilizator GSM cuprins de un complex de inferioritate, am cautat si am gasit un tel business a firmei care imi da o senzatie placuta, de siguranta, sunt pe deplin multumit de el, insa nici acest model nu a scapat de gadget-uri si zdranganele: camera foto/video 1,3Mp etc. Macar nu are mp3, asta e un aspect pozitiv.

Edited by eXXocet, 21 August 2005 - 10:32.


#2
csman

csman

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 411
  • Înscris: 12.04.2005
pai tu n-ai vazut ce fel se cumpara telefoane in ziua de azi ... du-te la mare sa vezi tigani borati care isi iau nu stiu ce nokia cu simbian sau smartphone dar defapt ei nici macar nu stiu cu ce se mananca simbianu sau windows mobile ... stiu doar sa raspunda si sa inchida si asta nu au invatat-o ei ... ca deasta exista phone expert ... in concluzie parerea mea e ca majoritatea oamenilor care nu prea au ei o cultura generala si un IQ rezonabil ... isi iau telefoane mai mult pentru a avea cu ce iesi in evidenta in locurile unde se duc ... exemple sunt multe si le putem vedea in viata de zi cu zi ...  :peacefingers:

#3
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

csman, on Aug 21 2005, 10:48, said:

pai tu n-ai vazut ce fel se cumpara telefoane in ziua de azi ... du-te la mare sa vezi tigani borati care isi iau nu stiu ce nokia cu simbian sau smartphone dar defapt ei nici macar nu stiu cu ce se mananca simbianu sau windows mobile ... stiu doar sa raspunda si sa inchida si asta nu au invatat-o ei ... ca deasta exista phone expert ... in concluzie parerea mea e ca majoritatea oamenilor care nu prea au ei o cultura generala si un IQ rezonabil ... isi iau telefoane mai mult pentru a avea cu ce iesi in evidenta in locurile unde se duc ... exemple sunt multe si le putem vedea in viata de zi cu zi ...  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


Sau s-ar putea ca explicatia sa fie de alta natura. Fiind o natie condusa dupa reclame TV si advertising in general si, mai ales, fiind saraci, cautam produse "3 in 1" care sa inglobeze mai multe device-uri la pretul unuia.
Daca as avea bani in nestire si as vrea sa epatez, nu as face-o cu un tel cu camera foto incorporata, mi-as lua un tel clasic placat cu aur si cea mai scumpa camera video digitala.
De altfel, scopul includerii camerei foto/video in componenta tel GSM a fost altul: fotografierea persoanelor din agenda, astfel ca la apelare sa apara figura respectivului. Apoi treaba a degenerat. :deadtongue:

Edited by eXXocet, 21 August 2005 - 11:22.


#4
csman

csman

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 411
  • Înscris: 12.04.2005

eXXocet, on Aug 21 2005, 11:22, said:

Sau s-ar putea ca explicatia sa fie de alta natura. Fiind o natie condusa dupa reclame TV si advertising in general si, mai ales, fiind saraci, cautam produse "3 in 1" care sa inglobeze mai multe device-uri la pretul unuia.
Daca as avea bani in nestire si as vrea sa epatez, nu as face-o cu un tel cu camera foto incorporata, mi-as lua un tel clasic placat cu aur si cea mai scumpa camera video digitala.
De altfel, scopul includerii camerei foto/video in componenta tel GSM a fost altul: fotografierea persoanelor din agenda, astfel ca la apelare sa apara figura respectivului. Apoi treaba a degenerat. :deadtongue:

<{POST_SNAPBACK}>



pai nu numai romanii prefera gadgeturile "all in one" si faza e ca nu prea ai ce sa alegi ... nu prea mai sunt telefoane simple care sa aiba numai vorbit + sms ... doar sa iti iei o caramida bosch sau alt model vechi cu care sa faci casa buna ...

#5
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
eXXocet ai dreptate.

Totul tine de moda aici.Intr-adevar, ce sens are un telefon cu o camera de 640x480 si cu un mp3player in dotare dar cu memorie de 5Mb fara card?Va spuns eu: nici unul.

#6
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Foarte interesant topic!

In primul si in primul rand ar trebui sa impartem cumparatorii de telefoane mobile in cateva categorii:

1. Cei ce doresc doar sa vorbeasca la telefonul mobil si nimic mai mult. Pe acestia nu-i intereseaza marea parte din facilitati, ci doar vor sa vorbeasca si/sau sa mai trimita un sms. Pe majoritatea nu-i intereseaza firma, dar sunt unii care se ghideaza dupa mitul "exista mobile si exista Nokia".

2. Cei ce isi iau telefoane mobile dotate, nu pentru a epata, ci pentru ca le plac sau isi doresc anumite functii (din aceasta categorie fac parte si eu), spre exemplu BT, Infrarosu, Card, Symbian, Radio, MP3 Player (sa stii eXXocet - ca fapt divers, asa-i ca ai S65? - ca sunt si unele telefoane ce reda MP3, pe casti, chiar foarte bine si se poate compara sunetul cu un MP3 Player dedicat. Spre exemplu Nokia S40v2v (ex. 6230 - de asemenea sunt multi care vor facilitatea asta la telefon pentru MP3 Ringtones), Nokia S60 cu Symbian 8.0a (spre ex. 6630, 6680), SE K700i, K750i sau W800 - telefonul walkman au o calitate foarte buna in casti), EDGE, 3G sau mai stiu eu ce facilitati. Camerele la telefon sunt intr-adevar slabute in comparatie cu o camera digitala de calitate, dar crede-ma ca am avut o camera chinezarie (Mercury de 3.1) si facea 6630-ul poze mai bune ca ea (calitativ). Insa scopul lor este sa fie camere de ocazie, adica daca vezi ceva interesant pe drum si vrei sa-l arati prietenilor, spre exemplu, nu pentru a le tine ca amintire sau pentru a le pune Wallpaper. Majoritatea dintre acestia sunt so-called "power users" si au cate o firma preferata si isi doteaza intotdeauna telefonul cu fel si fel de programe, ringtones, wallpapere,etc.

3. Cei care isi iau telefoane mobile scumpe (ATENTIE! nu neaparat dotate!, ex. Vertu, Nokia 8800, Nokia 8910i) pentru a epata. Cei ce fac parte din aceasta categorie se iau foarte mult dupa mitul "exista mobile si exista Nokia" si multi isi iau telefoane scumpe. Majoritatea sunt ori bogatani, prosti sibogati sau hoti (aici intra si tiganii "smekeri").

Si e adevarat, calitatea semnalului si a receptiei a scazut la majoritatea firmelor (ex. Nokia) din motive de marketing. Siemens seria 65 (de la A65 la SL65) sau 55, spre exemplu, au toate semnal si receptie foarte bune + sunet super in casca, insa, din pacate, au alte bube (software & baterie - nu ca ar fi singurele :) ).

Edited by ThEDaMn3d, 21 August 2005 - 20:55.


#7
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

ThEDaMn3d, on Aug 21 2005, 20:51, said:

Foarte interesant topic!

In primul si in primul rand ar trebui sa impartem cumparatorii de telefoane mobile in cateva categorii:

1. Cei ce doresc doar sa vorbeasca la telefonul mobil si nimic mai mult. Pe acestia nu-i intereseaza marea parte din facilitati, ci doar vor sa vorbeasca si/sau sa mai trimita un sms. Pe majoritatea nu-i intereseaza firma, dar sunt unii care se ghideaza dupa mitul "exista mobile si exista Nokia".
...
Si e adevarat, calitatea semnalului si a receptiei a scazut la majoritatea firmelor (ex. Nokia) din motive de marketing. Siemens seria 65 (de la A65 la SL65) sau 55, spre exemplu, au toate semnal si receptie foarte bune + sunet super in casca, insa, din pacate, au alte bube (software & baterie - nu ca ar fi singurele :) ).

<{POST_SNAPBACK}>


Intr-adevar, Siemens S65 am, problema insa nu este ce tel are fiecare sau cu pe producator de terminale GSM marseaza. Player-ul mp3 nu-mi lipseste defel, pot asculta muzica in format wav, dar nu o fac pt ca nu asta astept si nu asta am nevoie de la un tel.
Nu sunt retrorad, de ex radioul FM mi s-a parut o dotare utila in cazul tel entertrainment, insa... Uita-te la reclamele lui Samsung de la TV: "camera de nu stiu cati Mp, mp3 player, display 256K". Atat, nimic despre functiile de comunicare :confuzzled: Suna asta a advertising pt un tel?

#8
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
asa e, dar companiile fac ce se cere.. daca omul vrea sa aiba "celular" mai smecher ca vecinu` isi ia un nokia (ca deh.. e de firma) cu tot ce se poate pe el..
cunosc multi care nu au bani nici de haine dar au telefoane de 10.000.000  :puke:

#9
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
vedeti topicul cu megapixel mania initiat acu ceva vreme ...
exxocet, vezi ca exista sp65 daca vrei sa renunti la camera ... chiar e vorba sa se renunte la camera pentru telefoanele business
eu de exemplu mi-am luat un moto e398 pt mp3 player si pt ca are card ... tin sa te anunt ca se aude mai bine decat la boxele mele de la calculator  <_<  ... comparabil cu un mp3 player dedicat ...  :naughty:

#10
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004
Telefonul perfect pentru utilizator este acela care iti satisface nevoile ...
Pentru cel care utilizeaza doar voce si sms ... nokia 5110 sau sagem myx-1 este perfect ...
Pentru un creator de moda ... care nu foloseste decat voce ... un Vertu o sa fie preferatul ... cred ca va ganditi de ce :)
Pentru un om de afaceri in miscare tot timpul ... un 5110 si Mobile Office Card ... ar fi solutia
Exista tot felul de utilizatori si tot felul de telefoane ... un tel trebuie nu numai sa iti ofere anumite facilitati tehnice si tehnologice ci si un confort psihic ... (superioritate ... in pas cu moda ... apartenenta la un grup ...etc)

Adica exista telefoane pentru toti ... si e bine ... nu vreau sa ma gandesc cand aveam posibilitatea de a alege intre 5110, philips fizz, bosch 509, alcatel OTE etc ...
Schimbam telefoanele in fiecare luna ... ca ma plictiseam ... nu stiau sa faca f multe ... acum am telefon de 9 luni ... acelasi :)

#11
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
totusi se k750 face pozele aproape ca ocamera digitala

#12
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

eXXocet, on Aug 21 2005, 22:35, said:

Intr-adevar, Siemens S65 am, problema insa nu este ce tel are fiecare sau cu pe producator de terminale GSM marseaza. Player-ul mp3 nu-mi lipseste defel, pot asculta muzica in format wav, dar nu o fac pt ca nu asta astept si nu asta am nevoie de la un tel.
Nu sunt retrorad, de ex radioul FM mi s-a parut o dotare utila in cazul tel entertrainment, insa... Uita-te la reclamele lui Samsung de la TV: "camera de nu stiu cati Mp, mp3 player, display 256K". Atat, nimic despre functiile de comunicare :confuzzled: Suna asta a advertising pt un tel?

<{POST_SNAPBACK}>

Mah, fiecare isi cumpara ce poate si ce are nevoie (am pus ce poate, mai intai pentru ca si partea financiara are importanta ei). Parerea mea e ca telefon business mai bun decat nokia 6310i nu va exista vreodata. Ce a aparut dupa si ce vor aparea... deja intram intr-o alta epoca. Tu spuneai ca sunt camere digitale, radiouri etc. Toate astea fac parte din procecsul de comunicare. Comunici si prin imagine, te ajuta sa comunici si radioul si BT si IR si multe alte gadgeturi care vor mai aparea pe telefoane.
E normal ca producatorii sa bata toba pe camera digitala, mp3 player si alte asemenea, pentru ca astea prind. S-au facut studii de piata si au vazut ca astea sunt caracteristicile pe care le retin oamenii si care i-ar influenta sa le cumpere. It's all about marketing.
Am vazut un outdoor la Motorola, care prezenta un Motorola legat de un tanga al unei tipe si sloganul: "Vara asta se poarta Motorola" (parca), nici un  cuvant despre ce stie sa faca telefonul ala... calitatea lui era, se pare, ca se asorteaza la slip... Te asigur ca am vazut modelul la f multa lume. Am auzit-o pe o tanti rapunzand la intrebarea "ce model de telefon are": a,a,a... ala... Ispita... (nokia 6170). Deh, asa e reclama, cu ispita de otel... asa telefon avea femeia. Nu cred ca stia sa zica 2-3 caracteristici despre tel respectiv sau sa il foloseasca altfel decat sa sune si sa primeasca, dar...
Din punctul asta de vedere, se poate afirma ca reclamele respective nu se adreseaza sub nici o forma publicului cunoscator, ci ii imbrobodeste pe cei mai necunoscatori.
Daca stii ce ai nevoie in materie de comunicare de la un telefon, stii si ce sa iti iei si cu siguranta o sa gasesti ce ai nevoie pe piata. Eu am telefon cu camera de 1 an jumate - 2, insa daca vreau sa fac o poza imi iau camera si pozez. Imi place sa ascult muzica si radio la tel mele (6230 si 6680, ps: se aude fff bine), dar in cea mai mare parte a timpului folosesc telefonul pentru convorbiri si suport de mail sau net cand nu le am la indemana.

#13
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

yeu, on Aug 22 2005, 21:33, said:

totusi se k750 face pozele aproape ca ocamera digitala

<{POST_SNAPBACK}>

Fa-mi si mie  o poza din asta cu k750 si eu iti dau ce vrei tu. ;)

#14
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

Goofy, on Aug 22 2005, 21:00, said:

Mah, fiecare isi cumpara ce poate si ce are nevoie (am pus ce poate, mai intai pentru ca si partea financiara are importanta ei). Parerea mea e ca telefon business mai bun decat nokia 6310i nu va exista vreodata. Ce a aparut dupa si ce vor aparea... deja intram intr-o alta epoca. Tu spuneai ca sunt camere digitale, radiouri etc. Toate astea fac parte din procecsul de comunicare. Comunici si prin imagine, te ajuta sa comunici si radioul si BT si IR si multe alte gadgeturi care vor mai aparea pe telefoane.

...

Daca stii ce ai nevoie in materie de comunicare de la un telefon, stii si ce sa iti iei si cu siguranta o sa gasesti ce ai nevoie pe piata. Eu am telefon cu camera de 1 an jumate - 2, insa daca vreau sa fac o poza imi iau camera si pozez. Imi place sa ascult muzica si radio la tel mele (6230 si 6680, ps: se aude fff bine), dar in cea mai mare parte a timpului folosesc telefonul pentru convorbiri si suport de mail sau net cand nu le am la indemana.

<{POST_SNAPBACK}>


Nu ma intelege gresit, nu sunt impotriva existentei camerelor foto/video, playerelor etc ca dotare a terminaleleor GSM, ci impotriva marsarii exclusiv pe aceste gadgeturi. Nu e vb despre Siemens, Nokia (nu sunt fan) sau orice alt producator, asa cum ai spus, este vb de marketing si atat. :puke:
Pacat este ca noi, cumparatorii ne-am tampit subit, daca ar aparea maine un tel cu camera de 3Mp si mp3 player sorround, dar fara ...capabilitati de a intitia/accepta convorbiri, sunt sigur ca 70% din potentialii clienti nu ar observa acest "mic inconvenient". :confuzzled:

#15
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

yeu, on Aug 22 2005, 20:33, said:

totusi se k750 face pozele aproape ca ocamera digitala

<{POST_SNAPBACK}>


Ma faci sa rad... :deadtongue:

#16
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cam aceeasi parere o aveam si acum un an

http://forum.softped...ndpost&p=237491

de-atunci accesu la internet nu mai e asa de scump, insa ramine intrebare: ce dracu poti vedea pe telefonu ala?  :w00t: anyway, mai nou au aparut telefoanele pam-param-pam-pam smatphone. sau smart phone for dumb people cum spun io vazind oameni in toata firea incercind sa instaleze tot felul de cacaturi cum ar fi yahoo messenger  :death:  :death: si plingindu-se pe forum ca nu le merge. acuma pe bune, nu era de-ajuns un singur  windows care sa-ti fubipta creierii, chiar mai tre sa ai unu si pe telefon ca sa-l cari dupa tine?

am un simens A50 de acu 2 ani si merge 8 zile in stand by. are semnal mai bun decit nokia 6310i, telefon de 10 ori mai scump  :w00t:  nu am jocuri java si nici nu-mi doresc. nu am irda si nici nu ma intereseaza. blue tooth? ma spal pe dinti. :smoke:

#17
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

Mosotti, on Aug 22 2005, 21:18, said:

cam aceeasi parere o aveam si acum un an

http://forum.softped...ndpost&p=237491

de-atunci accesu la internet nu mai e asa de scump, insa ramine intrebare: ce dracu poti vedea pe telefonu ala?  anyway, mai nou au aparut telefoanele pam-param-pam-pam smatphone. sau smart phone for dumb people cum spun io vazind oameni in toata firea incercind sa instaleze tot felul de cacaturi cum ar fi yahoo messenger si plingindu-se pe forum ca nu le merge. acuma pe bune, nu era de-ajuns un singur  windows care sa-ti fubipta creierii, chiar mai tre sa ai unu si pe telefon ca sa-l cari dupa tine?

am un simens A50 de acu 2 ani si merge 8 zile in stand by. are semnal mai bun decit nokia 6310i, telefon de 10 ori mai scump  :w00t:  nu am jocuri java si nici nu-mi doresc. nu am irda si nici nu ma intereseaza. blue tooth? ma spal pe dinti. :smoke:

<{POST_SNAPBACK}>


Corect. Semnal bun, calitatea auditiei (convorbirii,nu mp3), volum mic, acumulatori performanti, ce s-a lansat nou in acest domeniu in ultimii... 4 ani sa spunem? NIMIC!
S-a ascuns antena in interiorul carcasei si s-a specificat in indrumarul tel sa nu se tina mana in dreptul antenei interioare pt ca ecraneaza semnalul  :puke:
Probabil in lipsa unor noi tehnologii de comunicare voce s-a trecut la aspectele colaterale precum video, audio. Gadget-uri.
Fapt real, am avut mai demult un Siemens S25, telefon revolutionar (color) la vremea lui (2001), insa nu in genul paparuda, avea doar 4 culori care ajutau la evidentierea meniului si la navigarea pe wap. L-am vandut unui prieten, Gemil, care lucreaza la Centrala Nuclearoelectrica Cernavoda. Intre timp,omul si-a mai cumprata un SE "trendy" cu video, mp3 and all the stuff. La CNE se castiga bine si care mai de care au tel mai colorate si polifonice pe 'spe mii de canale, camere de si la mega. Stiti ce e culmea? Singurul telefon care are semnal in interiorul centrului de comanda (izolat cu beton, plumb, unde se face decontaminare la intrare/iesire) este batranul S25... :) Este unicul tel care a avut vreodata semnal acolo si tipul a inceput sa faca bani inchiriind telefonul colegilor proprietari de terminale de zeci de milioane de lei :D  
Ce ma nelinisteste este lipsa noastra de competenta, ca si cumparatori. Sunt producatori de tel proaste (LG sau BenQ de ex), o spun clar, care au beneficiat de un boom al vanzarilor tocmai pt ca ceea ce se cauta nu mai este tehnologia avansata a convorbirilor voce, a parametrilor tel, ci zdranganelele. Ca respectivele modele au probleme mari de stabilitate software sau prezenta a semnalului intereseaza pe cineva? Prea putin, conteaza ca poti juca Doom3 pe un display cat o putza de hamster.  :huh:
Am decodat zeci, poate sute de tel prin 2001, am vreo 7.000 ore de wap in perioada 2001-2004, site-uri scrise tag cu tag in WML; nu e nimic de lauda in asta, dar nu sunt habarnamist si ma intreb si eu CE VA URMA? Telefonul care prajeste cartofi dar nu mai trimite SMS?  :confuzzled:

Edited by eXXocet, 22 August 2005 - 23:06.


#18
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004
@goofy : eu prin camera digitala inteleg o camera normala , cu zoom optic cel mult 4 x , si 3-4 mp . nu`l compari pe hubble cu un telefon si zici : " da dom`le , hubble e mai bun "

marketingul din nefericire a stricat cam tot .. btw , de fapt ce reclame ati vazut voi la tv si aveau vreo legatura cu specifiicatiile care ne intereseaza pe noi asupra unui produs ? .. nici macar la apa minerala :P.. sau hai , sa zicem ca duracell chiar pusese punctul pe i in reclama cu iepurasii

[dupa vreo 5 minute ] ... da , reclamele la filme si la muzica sunt la obiect :))))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate