Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...
 Boxe fata golf 5

Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...
 Alternativa la Paint pe Ubuntu

Recomandare WYSIWYG HTML Editors

Alegere aspersoare

Despre Japonia - tara pe care nu ...
 ICSee din sursa sigura sau echiva...

Exista vreo metoda sa pasez contu...

Acumulator 3.7v

Andaluzia sau Tara Bascilor
 

rds

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
sandu112

sandu112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.12.2010
vreu sa stiu si eu ce se monteaza in casa la fibra stau la curte in zona 1 mai si am facut abonametul de 100megabiti???

#2
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,882
  • Înscris: 27.01.2009

View Postsandu112, on 20th December 2010, 16:16, said:

vreu sa stiu si eu ce se monteaza in casa la fibra stau la curte in zona 1 mai si am facut abonametul de 100megabiti???


se vine cu fibra optica de la stalp,pana in locuinta ta,unde iti vor instalat un Optical Network Terminal(ONT), de obicei Huawei Echolife HG865,sau ZTE,depinde ce au ei pe stoc in orasul tau,din care va pleca un cablu de telefon,unul de internet,si un cablu catv analog.poti monta cate tv-uri vrei,poti lua si decodor digital,daca vrei pachetul hbo.mai multe detalii,si raspunsuri de la cei avizati(catalinman,maistorul) gasesti pe acest topic: http://forum.softped...howtopic=604141

#3
sandu112

sandu112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.12.2010
eu am crezut ca pune un media con am loat numai net de la ei pe stlp este o cutie alba si din ia pleaca un fir negru subtire au venit 2 baieti si am facut contract pe 2 ani si primul an la 29 si al 2 la 39 si un stik parca a zis sper sa mearga mai bine ca la upc prin modem la o curte am vazut ca a montat o cutie pe perte afara si din ia pleaca un fir de tv si unul de net clasic cred ca acolo au pus ont?

#4
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,882
  • Înscris: 27.01.2009
ont iti monteaza oricum,ceeace ai vazut la casa aceea,respectiv cutia mare pe perete,se monteaza de obicei la locuinte multifamiliale.astfel ont-ul este pozitionat afara,si de acolo se scot cablurile care merg la fiecare familie in parte.

"eu am crezut ca pune un media con",scuza-ma nu am inteles ce ai scris.

#5
sandu112

sandu112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.12.2010
ok mersi astept sa vin sa instaleze a spus 2 saptamani- la mine in curte sa facut 2 abonamente cred ca pune si aici cutie ca la casa  vecinului  eu sa le spun sa imi puna separat mie daca pot adica se pierde din semnal daca pune un singur ont ptr 2 abonati eu net el are si net si tv..

#6
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,882
  • Înscris: 27.01.2009
nu pot spune exact cam care ar fi pierderile de semnal,cel mai bine e sa discuti cu cei de la techinc,cand se prezinta la fata locului,si sa le explici cum vrei sa te instaleze,iar ei iti vor spune exact posibilitatile in cazul tau. Numai bine! :)

#7
sandu112

sandu112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.12.2010
mersi mult

#8
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,882
  • Înscris: 27.01.2009

View Postsandu112, on 21st December 2010, 13:19, said:

mersi mult


cu placere :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate