Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?
 La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO
 Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 

ZIL-ul lui Dej

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
meteo

meteo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.07.2007
Sper sa mai intre cineva aici.....caut ZIL/ZIS in tara sau strainatate, orice informatie mi-ar fi de mare si real folos. Multumesc !

#56
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
poate spun o banalitate insa probabil in rusia ai sansele cele mai mari sa gasesti un zil. Sau in tarile exsovietice: ucraina de exemplu

#57
meteo

meteo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.07.2007

View Postromaximusro, on Mar 5 2008, 21:03, said:

poate spun o banalitate insa probabil in rusia ai sansele cele mai mari sa gasesti un zil. Sau in tarile exsovietice: ucraina de exemplu
in ucraina se cumpara ce se mai gaseste in romania. la moskova zilul 111g de care se vorbea odata pe forum si-a gasit un nou proprietar care a dat o avere pe ea. cea din cluj asa rabla cum a fost s-a dat in ungaria (am fost la un pas sa o iau dar smekerul de intermediar a dat-o altuia dupa ce am batut palma cu el). imi ramane sa caut aici si un rep moldova sau bulgaria. fiind tari slave imi e teribil de greu sa ma descurc cu limba lor, comunicarea cu ei e greoaie (aproape imposibila).

daca stiti ceva despre aceste masina va rog tare mult sa imi dati de stire. multumesc


e cineva din zona Botiz-ului (Baia Mare) ?

#58
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postmeteo, on Mar 8 2008, 22:41, said:

). imi ramane sa caut aici si un rep moldova sau bulgaria. fiind tari slave imi e teribil de greu sa ma descurc cu limba lor, comunicarea cu ei e greoaie (aproape imposibila).

daca stiti ceva despre aceste masina va rog tare mult sa imi dati de stire. multumesc


e cineva din zona Botiz-ului (Baia Mare) ?
am citit bine? Rep Moldova e tara slava?
tinere , batrane , nu stiu ce esti dar la faza asta mi-ai luat piuitul..
si uite asa ti-a murit din start o sansa de a afla cate ceva despre zil-urile din Rep. Moldova , unde as fi putut arunca o intrebare.
mai ales ca sunt si zil-uri si volga destule acolo.. dar e asa de greu sa ma descurc in limba lor aia romaneasca , pardon.. slava! :death: :death:

Edited by solitudes, 08 March 2008 - 22:59.


#59
meteo

meteo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.07.2007

View Postsolitudes, on Mar 8 2008, 22:58, said:

am citit bine? Rep Moldova e tara slava?
tinere , batrane , nu stiu ce esti dar la faza asta mi-ai luat piuitul..
si uite asa ti-a murit din start o sansa de a afla cate ceva despre zil-urile din Rep. Moldova , unde as fi putut arunca o intrebare.
mai ales ca sunt si zil-uri si volga destule acolo.. dar e asa de greu sa ma descurc in limba lor aia romaneasca , pardon.. slava! :death: :death:

din pacate rep moldova a devenit slava. cunosc istorie probabil si oboseala acumulata e de vina, imi recunosc greseala.
eram cu gandul in alta parte, spre rusia caci tocmai vbsem cu cineva de la moskova (in ingleza) si eram rupt de oboseala.

mi-e greu sa cred ca sunt "zil-uri destule" dar nu intru in polemica. sunt aici ptr alte scopuri. cat despre greseli.....mi le asum....tov "solitudes"

#60
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 09.09.2003
UP

#61
catalinache

catalinache

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.05.2006
Am vazut in Bulgaria un camion rusesc din anii 1945-1950 ce inca se mai afla in circulatie - are numere de inmatriculare valabile. De 2 ani nu mai este folosit si zace in parcarea unui CAP.

Masina arata jalnic fiindca ca a stat cu usa deschisa, dar in rest este OK. Dupa cum vedeti geamurile sunt intacte, bordul are toate ceasurile, tapiteria este prafuita (dar nu e rupta), tabla este afectata de rugina (dar nu ca la o Dacie 1310 din fabricata in 1996), rotile sunt putin dezumflate.

Ma gandesc sa-l cumpar si sa-l restaurez....  :)
Ce parere aveti ?

Attached Files


Edited by catalinache, 24 January 2009 - 14:58.


#62
catalinache

catalinache

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.05.2006
LE: camionul este un model GAZ

de ex GAZ-63: http://www.sovavto.net/GAZ/63-E.HTM

Si inca un GAZ functional in Bulgaria (poza preluata de pe Internet):
Attached File  dsc03192xa4.jpg   66.41K   123 downloads

Edited by catalinache, 24 January 2009 - 15:43.


#63
sunapemobil

sunapemobil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.07.2007

View PosteXXocet, on Aug 12 2005, 20:46, said:

Iubesc muzica anilor '50-'60, moda si masinile acelor ani. Un Cadillac Series 62 din '59 este visul vietii mele...sau o parte din el, complet ar fi daca l-as conduce pe Highway 66, nu pe Autostrada Soarelui in tara manelelor. :death:

S-ar putea aranja. Si n-ai avea nevoie de atita restaurare.

#64
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,219
  • Înscris: 03.12.2005
O mai fi de actualitate, dupa 4 ani fara un pic? :rolleyes:

#65
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 14.05.2007

eXXocet said:

ZIL-ul s-a dus, l-a vandut altuia dupa ce batusem palma. Unul care l-a vandut deja afara la ora asta.

Asta mi-a spus eXXocet. Pacat :(.

#66
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
trist :(
parea foarte incantat de viitoarea achizitie ..

#67
gjordanro

gjordanro

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 259
  • Înscris: 04.08.2008
din greseala am dat peste ZIL cautand pe site-uri oldtimere(nu yougtimer cum este ZIL). Sapati pe net si gasiti. Link-uri nu-i dau nici mamei!!! Stiu...sunt egoist...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate