Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Deputatii au votat desfiintarea TVR3 si TVR Info

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 29.04.2006
I really hope you don`t breed! Iubesc din ce in ce mai mult tara asta, plina de banci, farmacii, flegme, inapti adusi cu pluta in Parlament si Guvern, zeci de canale de sport si de manele.

#20
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 27.01.2009

View PostZygoth, on 7th November 2010, 19:45, said:

I really hope you don`t breed! Iubesc din ce in ce mai mult tara asta, plina de banci, farmacii, flegme, inapti adusi cu pluta in Parlament si Guvern, zeci de canale de sport si de manele.


ce sa faci...romania.You gotta love it...:deadtongue:  :death:

#21
Tuvene

Tuvene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 29.12.2006
tvr3 este un post ok , si chiar merita urmarit

#22
marluck

marluck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,618
  • Înscris: 07.03.2010
Transmisiile regionale preluate de TVR 3 is OK.
TVR Info e un nonsens tv,poate sa traga obloanele
fara nicio suparare.E complet inutil. :naughty:

#23
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Mai este o dicutie pe tema asta:
http://forum.softped...howtopic=722752

Edited by SuperDuper, 07 November 2010 - 23:04.


#24
Adytzu23m

Adytzu23m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 20.10.2010
Tvr Info sa nu se desfinteze, este un program asemanor euronews. Ce vrea Prigoana? sa stea in banca lui si sa se uite la fetele de la bara PE CANALULUL LUI DE 2 LEI ASA NUMITUL TARAF TV. Daca se scoate o sa facem, petitie.

#25
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View PostAdytzu23m, on 7th November 2010, 23:29, said:

Tvr Info sa nu se desfinteze, este un program asemanor euronews. Ce vrea Prigoana? sa stea in banca lui si sa se uite la fetele de la bara PE CANALULUL LUI DE 2 LEI ASA NUMITUL TARAF TV. Daca se scoate o sa facem, petitie.
SUBSCRIU.

#26
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View PostAdytzu23m, on 8th November 2010, 00:29, said:

Tvr Info sa nu se desfinteze, este un program asemanor euronews. Ce vrea Prigoana? sa stea in banca lui si sa se uite la fetele de la bara PE CANALULUL LUI DE 2 LEI ASA NUMITUL TARAF TV. Daca se scoate o sa facem, petitie.
De asemenea, subscriu.

#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,635
  • Înscris: 14.10.2008
Da, cam asta ar fi interesul lui Prigoarna, sa se faca loc pentru alte gunoaie TV marca Rosal Grup. Ma intreb oare daca nu veneau Base si PD-L la putere, mai intra TARAF TV pe cablurile din casele "tutulor" cetatenilor?

Edited by Neaceasca85, 08 November 2010 - 12:47.


#28
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Postbreakx, on 7th November 2010, 15:56, said:

Pe mine personal nu m-ar afecta deloc desfiintarea totala a tot ceea ce inseamna TVR, n-am avut niciodata nevoie de emisiunile, stirile, filmele lor si nu cred ca sunt singurul cu aceasta parere.

Nici nu-ți dai seama cât de mult te-ar afectat desființarea tvr.
Și nu pentru că tu te-ai uita, ci pentru că s-ar uita alții cu un alt nivel de judecată. Și desigur nu s-ar mai uita la tvr - care nu e o televiziune ce vrea audiență  cu orice preț - ci s-ar uita la cele comerciale.
Și de acolo numai educație nu ar primi.
De aici rezultă o ușoară manipulare a maselor, creșterea gradului de incultură...

Televiziunea publică reprezintă oriunde în lume o garanție pentru normalitate.
Cu atât mai mult tvr3 care prezintă regiunile. Că de știri numai din București, noi ăștia din ”provincie”, ne-am săturat!

#29
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Din ce inteleg de la voi, majoritatea sustine mentinerea acestor canale nationale in detrimentul extinderii canalelor cu tenta de scandal. Dar uitati-va in jurul vostru, vulgarul si scandalosul ne sufoca. Reality show-urile regizate, emisiunile explozive marca Diaconescu, manelele, ziarele de scandal: cancan, click, libertatea, etc, fac din noi niste devoratori de anormalitate. Deja firescul si normalul ne plictisesc. E tot asa de adevarat ca aceste canale ale tvr-ului vor trebui sa imbrace straie mai atragatoare. Antena 3 e cel mai bun exemplu. Desi imi este indiferenta politica promovata de acest post (care este un post politic, angajat partinic), nu pot sa neg ca emisiunile de stiri (prezentare , alegere, mijloace in direct, elicopter, etc) au un mai mare impact. Depinde si de fonduri, bineinteles. TVR cultural si tvr hd au rolul lor educativ. Le urmaresc cu mare placere. Desfintarea tvr-ului este posibila. In SUA nu cred ca exista televizine de stat. Si totusi ar trebui sa existe un post neutru politic, un post cultural. Asa am putea sa desfintam si teatrul, muzica simfonica, emisiunile culturale (arta, literatura beletristica, poezie) pentru ca populatia care le urmareste, reprezinta un procent prea mic. Pe reteaua interna a tvr-ului, antena 3 si b1 nu se pot urmari.

Edited by ploiesteanu, 08 November 2010 - 15:56.


#30
luka766

luka766

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 23.09.2007
[quote name='musso' date='7th November 2010, 12:00' post='9025075']
[size=5]TVR 3 si TVR Info, desfiintate de deputati, la initiativa lui Prigoana[/size]


Dintr-o inițiativă a PDL-istului Silviu Prigoană,
...
Proiectul prevede desființarea TVR 3 și TVR Info, trecerea TVR Internațional sub Ministerul Afacerilor Externe și condiționarea deschiderii altor canale ale TVR de un vot al parlamentului.
...
Explicația: economia la buget. "E necesară această procedură de urgență pentru ca bugetul pe 2011 să nu mai prevadă o cheltuială suplimentară pentru șapte canale ale TVR. Nu avem bani la buget. Dacă tot reducem la toată lumea, atunci să reducem și la TVR numărul de canale. Că în afară de TVR Info și TVR 3 e în facere TVR Sport și mai sunt câteva pe care le clocesc ei acum. Pe ce bani? Anul trecut TVR a fost pe minus cu 17 milioane", a explicat în grabă Prigoană, contactat de EVZ.
...


care ar fi economia facuta odata cu desfiintarea celor doua posturi?


explicatia corecta ar fi ca piata de publicitate s-a redus foarte mult ,iar desfiintarea celor doua posturi plus inchiderea altora,de preferinta cele care nu sunt de partea noi puteri , ar conveni unora cum ar fi Prigoana(EtnoTv , TarafTv, s.a) , Paunescu (B1 , Vox News) , Radu Moraru (Vox News )

#31
Highlander91

Highlander91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,015
  • Înscris: 05.09.2007
sa se desfinteze si TVR "Hunedoara". Defapt sa ramana fara continut propriu. Ideea de HD e buna, dar continutul actual e gretos. Culminand cu retardatul ala de la ZonaIT.
Pe TVR HD sa se difuzeze la calitate HD Continutul celorlalte TVR-uri.

#32
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postmegafanro, on 7th November 2010, 23:40, said:

SUBSCRIU.
subscriu si eu. dar as dori o ,,curatenie " prin TVR-uri.

#33
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

View Postmegafanro, on 7th November 2010, 13:49, said:

...
În cazul în care se va aplica, ne-am întoarce în anul 1946. :thumbdown:
Sincer... eu unul cred ca suntem deja acolo; indusi tacit de "conducatori" si inconjurati de ignoranta si imbecilitatea unora care "voteaza"...
Audiovizualul romanesc este un gunoi de ceva timp, mai trebuie un rege al gunoaielor ptr ca tabloul sa fie perfect.

#34
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,961
  • Înscris: 28.11.2006
1: legea asta s-a votat din cauza blocajului din parlament, cauzat de madam Anastase. A cui e vina? A amandoua partilor, cu siguranta. N-am vazut in viata mea atata lipsa de disponibilitate la dialog si la concesii. :argue: Dar n-as vrea sa politizez acest topic mai mult decat este deja.

2: e necesara o reorganizare din temelii a TVR-ului, dar asta nu se poate face cat timp clasa politica si sindicatele fac presiuni uriase. TVR Info ar merita o soarta mai buna, sa nu mai dea imagini cu webcamurile alea, iar jurnalele sa fie la jumatate de ora, ca la Euronews.

Iar TVR3 chiar nu prea are rost. As prefera o distributie mai buna a canalelor regionale, pentru ca nu cred ca pe unul din Cluj il intereseaza foarte tare ce tramvaie nu circula in Iasi. Si transmisiile sportive care mai intra acum pe TVR3 ar putea fi preluate de TVR Info, pentru ca de obicei au loc in weekend, cand nu sunt prea multe stiri.

#35
Whiteboy2010

Whiteboy2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 27.05.2010

View Postbreakx, on 7th November 2010, 15:56, said:

Pe mine personal nu m-ar afecta deloc desfiintarea totala a tot ceea ce inseamna TVR, n-am avut niciodata nevoie de emisiunile, stirile, filmele lor si nu cred ca sunt singurul cu aceasta parere.
+1 :naughty:

#36
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,421
  • Înscris: 21.11.2008
La T.V.R. 3 ma uit eu, Poftim. Mai mult decat pe T.V.R. 1 sau 2.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate