Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?
 5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 

Problema CANON EOS 400D

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
darckrosu

darckrosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.01.2008
si cum trebuie sa procedez?

#20
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Daca nu ai indemanare la mecanica fina... du-l la service.

#21
darckrosu

darckrosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.01.2008
mersi mult pentru ajutor

#22
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

View Postdarckrosu, on 28th December 2010, 03:40, said:

tocmai la modurile creative nu se deschide cand apas pe buton, aste e "buba"
Nu cred ca e asta.
Sub una dintre cele doua lamele ale patinei blitz-ului vei gasi un mic buton. Acest buton are rolul de a detecta atunci cand este atasat un blitz extern.
lamela respectiva s-a deformat si nu permite butonului sa revina in pozitia initiala. Cu o surobelnita fina poti deforma f putin acea lamela si blitz-ul v functiona la fel ca la inceput.
Este f. simplu. Daca nu te descurci, spune-mi si am sa pun o poza

#23
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
:first:
Am uitat complet de mutzugasul ala! Am intalnit problema si la un alt aparat cu patina de blitz extern, la care cineva ii infipsese fortat un flash mai vechi!

Edited by SuperDuper, 31 December 2010 - 22:25.


#24
mihai770

mihai770

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 17.02.2004
A curatat cineva senzorul de la 400D? Ma ajuta si pe mine cineva...eventual din Bucuresti?
Nu as lua kitul de curatare de la F64 pentru ca e ceva bani si nu il folosesc decat odata:(

La cris soft nu vreti sa stiti cat costa curatarea lui(+separat mirror box).. :(

#25
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006

View Postmihai770, on 18th April 2011, 15:34, said:

La cris soft nu vreti sa stiti cat costa curatarea lui(+separat mirror box).. :(
Ba chiar as vrea sa stiu. Ultima data eu am dat parca vreo 60 lei, acum vreo 1 1/2 ani. Au sarit chiar asa mult preturile? Mirrorbox - asta ce-i cu ea? Ai stricat-o? Asta cred ca numai la ei se face. Dar zi si de aia cat costa sa mai avem si noi pulsul pietii de service. 800-1000 lei? Sunt pe aproape?

#26
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
ai pete pe senzor? daca ai doar particule de praf te pot ajuta eu cu pompita giottos. la mine a facut minuni. aveam si un firicel de par in mirror box si a fost eliminat si ala:)

#27
mihai770

mihai770

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 17.02.2004
Sincer nu stiu ce am. Cu metoda blitzului pe perete alb si diafragma mica, apar pete rotunde gri pe imagine...nu as putea sa spun daca sunt de praf sau ...gem

Costa 90RON pentru senzor si alti 90RON pentru ecranul de focus si viewfinder; mi se par multi bani pentru o asemenea operatiune si mai ales raportat la valoarea aparatului.

#28
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
eu mi-am cumparat cu 3 sute parca pompita de la giottos. cauta la f64(scz de reclama).
de obicei imi aparea puncte pe cer cand aveam peste f8 si nu numai.
acum dupa cateva suflari in senzor s-a curatat 97% mai am un mic punct care nu ma deranjeaza momentan prea tare

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate