Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuire hdd cu ssd

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...
 Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 

Mao

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
39 răspunsuri în acest subiect

#37
marcuzzzo

marcuzzzo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.660
  • Înscris: 12.12.2008
Pe vremea aia nu existau buletine de identitate? Nu existau metode sa vada guvernul cat erau cetatenii tarii?
Pe ce baza chemau baietii in armata?
Cum se plateau impozite?
Ma florine gandeste-te logic,doar o data in viata ta.

#38
florrea2

florrea2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.999
  • Înscris: 05.09.2011

 Ben_Gal_1, on 29th November 2011, 22:21, said:

Mai gasesc un articol in care scrie ca grasimea era colectata in timpul incinerarii, fiind folosita drept combustibil la urmatorul lot. Aproape Perpetuum Mobile. Geniul criminal folosit in slujba exterminarii unor civili nevinovati.

De altfel cam acelasi lucru sta scris in postarea mea precedenta:
tu vrei să demonstrezi că rața împunge cu articole în care asta scrie? Vezi că articolul pe care l-ai arătat aici nici măcar nu acea autor. Tu ești un evreu mincinos care demonstrează ceva cu articole scrise de alți evrei mincinoși.
Nu a existat vreun cuptor care să funcționeze așa; cu grăsime. Vă imaginați tot soiul de prostii după care le credeți precum credincioșii la biserică.
În absența unui judecător care să te pună la punct ai să debitezi prostii pînă stă vîntul. Văd că Pisa, ThikAbout, Pepetumobile nu te contrazic ceea ce arată că și ei gîndesc așa, adică îți sînt complici. Nu faceți decît să inventați fărădelegi pe care alții le-ar fi comis.

 vlachian, on 29th November 2011, 22:22, said:

trec peste monstruozitatile care le pot gandi o minte de Yidden.
stiu, ei au fost capabili de grozavii si mai mari.
Armata Rosie a lui Trotki, Cheka, Gulagul, NKVD-ul, KGB-ul,
Mossadul, etc. etc. etc. Stim.

Dar nu discutam ce au facut EI, adica Yidden.
Discutam ce au facut germanii.
Alta mancare de peste.

Faptul ca ati ajuns atat de ridicoli sa reduceti tot la diferenta crematoriul industrial versus crematoriu civil
dovedeste ca mintea nu va ajuta de loc.

Caci ramane intrebarea crematoriului industrial: unde sunt oasele?

fara oase nu ai victima,
fara victima nu ai crima.

asa ca valea!
Acum au descoperit și crematoriul industrial. Nu s-a descoperit nicăieri, construit de nemți, un a asemenea crematoriu așa încît discuția despre el este inutulă.

 Ben_Gal_1, on 29th November 2011, 22:30, said:

Hai ca ma plictisesti cu prostiile astea.

Pt aia care nu au inteles:
Scrie in postarea de mai sus = Oasele erau incinerate.
Nu, dragă; este exact pe dos, adică tu debitezi prostii, nu eu. Tu susții că un crematoriu german pe cocs dezvoltînd temperatură de 800 de grade Celsius arde mai repede un cadavru decît un crematoriu modern, pe gaz, ce dezvoltă peste 1.000 de grade Celsius. Cît de inteligent și ce caracter poate avea cineva ce susține asemenea aberație și mai are și tupeul să numească prost pe preopinent, în acest caz pe mine. Scrii pt a N-a oară prostia că oasele erau incinerate deși știi foarte bine că acestea nu ard, adică după incinerare acestea rămîn. Tu susții că acestea ard total și de aceea nu mai sînt de găsit. Oasele rămîn însă. Vorbești prostii și scrii minciuni. Nu ard nici la 1.000 de grade, cum ai putut să citești în acel articol de pe pagina precedentă.
Pisa4you, ThinkAbout, PepetuMobile, Lucifer etc dacă nu scriu aici expres că oasele nu ard și că nu se poate ca un cuptor de tip vechi să funcționeze mai bine și mai repede ca unul modern înseamnă că sînt complici cu tine și cu toți ai tăi și dușmani ai mei și ai noștri.




 Zyklona-M, on 29th November 2011, 22:36, said:

Si un cuptor nu poate lucra continuu.
Da, nici un cuptor nu poate lucra continuu, nici măcar cele moderne făcute din materiale de calitate superioară.

 marcuzzzo, on 29th November 2011, 22:39, said:

Pai nu-i spune nimic ca altfel o sa inceapa din nou cu sirul sau de ineptii.
La el postariile incep de la Adam si Eva.
Daca i-ai urmarit toate discutiile,el se bazeaza pe un procedeul bine cunoscut comunistilor.
Spune un lucru crezand ca lumea o sa uite,insirand dupa cateva pagini teza total opusa.

O data spune ca-i semit si anticomunist,dupa aia zice ca anticomunismul inseamna sa fii antisemit.
Habar nu ai tu de procedeeele comuniste. Ceea ce tu descrii nici nu este procedeu....comunist. Deocamdata văd că tu îl susții pe ben gal în afirmațiile sale aiuristice.
Dacă nu ai de zis ceva la obiect ( crematorii în acest caz) nu mai încurca locul.

 marcuzzzo, on 29th November 2011, 23:49, said:

Pe vremea aia nu existau buletine de identitate? Nu existau metode sa vada guvernul cat erau cetatenii tarii?
Pe ce baza chemau baietii in armata?
Cum se plateau impozite?
Ma florine gandeste-te logic,doar o data in viata ta.
Mă, obraznicule, debitezi prostii cu aerul că spui lucruri deștepte și mă jignești pe mine cu"Mă, Florine, gîndește-te logic doar o dată în viața ta." E culmea impertinenței să îmi dai tu mie acest sfat. Eu zic să le dai afatul ăsta ălora care au scris articolele sau care fac afirmații despre uciderile lui Mao Țe Dun. Pe ce bază le-au făcut? Au văzut statistici chinezești? A publicat guvernul chincez  acele statistici? e sigur că erau bune?
Afirmațiile despre crimele lui Mao nu sînt făcute pe vreo bază. Dacă tot te dai așa deștept arată aici pe ce bază s-a spus că sub Mao au fost uciși 55-60 de milioane de oameni în China. Artă tu aici baza aia cu buletine, chemări la armată, impozite....și cum s-a făcut soscoteala că au fost uciși 55-60 de milioane de oameni.
Tu ai văzut undeva pe ce bază s-au făcut aceste afirmații? E clar că nu ai văzut, dar îți imaginezi că trebuie să fie vreo bază și vii aici și scrii ceea ce tu presupui.
E același tip de gîndire aiuristică pe care o are ben gal. El presupune ceva ca să demonstreze neapărat milioane de morți evrei.Imaginează tot soiul de prostii care nu ar funcționa în practică și spune că așa a fost.

#39
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 68.013
  • Înscris: 19.03.2011
Topicul este despre Mao, holocaustul este in alta parte!

#40
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.263
  • Înscris: 03.03.2012
Da , acuma ii greu sa vezi si partea lor de adevăr, poate ca Mao a fost si un mare criminal  dar a avut un obiectiv mare sa modernizeze China chiar daca trebuiau făcute si sacrificii enorme probabil ca el gândea  ca face un lucru mare pentru generațiile viitoare si a considerat ca mai bine sa le fie mai bine unui miliard de oameni chiar daca cu sacrificiul a câtorva zeci decat sa ramana la fel de exploatati si de slugi la straini toti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate