Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Samsung I5500 Galaxy 5

- - - - -
  • Please log in to reply
666 replies to this topic

#19
Iuliux

Iuliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 13.03.2005

View PostDjSmurfy, on 20th November 2010, 13:29, said:

poate ca e mai stabil, sau cine stie ..daca fac update pierd programale instalate?
sau pot face backup :D
Nu pierzi nimic.

Edited by Iuliux, 20 November 2010 - 15:13.


#20
szundika28

szundika28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.01.2007

View Postbedazzledhouse, on 30th October 2010, 20:28, said:

pai, i-am dat pe navigare. si acolo scrie se asteapta locatia.

Am dowloadat apn widgetul. Functioneaza. Multumesc mult.

Ce recomanzi pentru navigare gps?

O alta intrebare, cum fac sa am tastatura qwerty si cand telefonul este drept si nu doar cand este cuclat spre stanga?

Aplicatii prin care sa redea filme divx sau avi?

Multumesc.


eu am pus IGO pe el si merge Ok, semnalul gps gaseste un pic mai greu dar il ajut gu GPS assist de pe market. La IGO trebuie sa aj grija sa gasesti cu rezolutia buna

#21
bedazzledhouse

bedazzledhouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.01.2007
am instalat si eu update-ul disponibil, dar in meniu - despre telefon scrie tot 2.1 vers 1 de soft.
de ce?

#22
bedazzledhouse

bedazzledhouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.01.2007
o problema, nu primesc mesaje. ciudata este ca doar de la o singura persoana. motive, remedieri?

#23
mmariusel

mmariusel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbedazzledhouse, on 21st November 2010, 13:26, said:

am instalat si eu update-ul disponibil, dar in meniu - despre telefon scrie tot 2.1 vers 1 de soft.
de ce?

Doar de maine e dusponibil Android 2.2 Froyo pentru Galaxy S - ai aicii declaratia samsung si modul de instalare http://www.androider...xy-s-i9000-1676

#24
bogdanwbh

bogdanwbh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.11.2010
Deci pana la uram cine a instalat un IGO pe Samsung Galaxy 5???
Eu am incercat si nu am reusit! Cine a facut-o si cummmmmmmmmm? ,

#25
luunatiq

luunatiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.02.2007
oscilez intre galaxy 5 si wildfire...lumea de specialitate zice ca galaxy 5 e mai bun dar nu prea gasesc motivele? voi ce parere aveti?

#26
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007

View Postluunatiq, on 28th November 2010, 22:04, said:

oscilez intre galaxy 5 si wildfire...lumea de specialitate zice ca galaxy 5 e mai bun dar nu prea gasesc motivele? voi ce parere aveti?
am si galaxy s si galaxy 5 si pot spune ca se misca la fel de bine, chiar mai repede asta micu in conditiile in care nu e asa plin de aplicatii. Chiar il recomand ca solutie low budget android, caci am fost surprins de capacitatile lui in conditiile in care l-am ales la nimerala la prelungirea contractului. Ca minusuri: display-ul (nici nu se poate compara cu galaxy S) care e mai micut si imi da ceva batai de cap la scriere plus ca nu are swype in romana si m-ar fi ajutat caci "taram" degetele si corecta el greselile mele. Cu timpul va aparea si swype in romana.

Edited by grinch85, 29 November 2010 - 12:20.


#27
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 04.05.2007
Salutare,

Voi gasiti in Market Ebuddy? faza e ca sunt multe aplicatii care nu le gasesc, dar defapt exista...oare ce il impeidica sa nu sa gaseasca unele aplicatii?
de ex voi gasiti aplicatia Netlog pentru android? am scanat QR code-ul si zice:

There are no matches in Android Market for this search:
pname:com.netlog.
netlogAndroid

#28
alicioviahim

alicioviahim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.11.2010
Am si eu o intrebare cine na poate ajuta si pe mine, am vrut sa instalez un joc si nu mai am spatiu in telefon am un samsung gt-i5500 cine i-mi pote spune cum dau sa pot instala pe card

#29
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,113
  • Înscris: 31.08.2007
@'DjSmurfy

In market gasesti doar aplicatiile care ruleaza pe rezolutia display-ului tel tau. Aplicatiile incompatibile cu telefonul/rezolutia ecranului nu iti sunt afisate. De asemenea cum nu poti sa cumperi aplicatii din Romania, cele cu bani nu iti sunt afisate.
O alta varianta de a le instala: download de pe internet, salvate pe card si de acolo install cu Astro File manager (Il gasesti in market). Trebuie sa ai bifat in telefon optiunea sa instalezi aplicatii care nu sunt pe market (Unknown sources bifat din setari)

@alicioviahim

Momentan nu se poate de pe card. Dupa ce vom avea Android 2.2 poti sa faci asta (adica la anu' si la multi ani sau mai devreme  :deadtongue: ). Mai dezinstaleaza din aplicatii.
Daca ai aplicatii care le folosesti foarte rar poti sa faci urmatorul lucru: Backup cu Astro, dezinstalezi aplicatia, iar cand ai nevoie de ea install din backup.

Edited by vierme, 30 November 2010 - 14:49.


#30
nicos

nicos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 24.11.2002
Pentru mine telefonul este o dezamagire. Cel mai tare ma deranjeaza 2 lucruri:
- nu pare sa aiba functia de handsfree, adica nu lucreaza cu telefonul inclus in radioul masinii, asa cum alte telefoane o faceau perfect. Desi le imperechez, la urmatoarea ocazie nu-l vede, nu se conecteaza. Daca dau telefonului masinii un voice dial, imediat dupa ce le imperechez, apelul nu trece la Samsung.

- nu are voice dialing, dar aici sa zicem ca are telefonul masinii...

Si mie mie se pare ca se descarca prea repede.
Stiu ca este oarecum dificil sa treci la un smartphone, dar, in afara de jocuri :) , eu nu am vazut vreun avantaj la acest telefon, fata de Sony Ericsson-ul meu dumbphone. In fiecare zi imi promit ca voi trece inapoi la el. :)

#31
Iuliux

Iuliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 13.03.2005
Bateria se descarca cam repede. Il tine pe cineva mai mult de 24 ore? (eu stau destul de mult pe net, am in 3 sapt aproape 600mb trafic pe 3G)

#32
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,113
  • Înscris: 31.08.2007

View PostIuliux, on 30th November 2010, 19:16, said:

Bateria se descarca cam repede. Il tine pe cineva mai mult de 24 ore? (eu stau destul de mult pe net, am in 3 sapt aproape 600mb trafic pe 3G)

pe mine ma tine cam 2 zile. stau ceva pe net 2-3 ore zilnic, dar pe wi-fi. il tin doar pe 2G in rest ca n-am nevoie de internet in restul zilei.

#33
dradis

dradis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.08.2009
web'n'walk de la cosmote oare merge pe el?

#34
bogdanwbh

bogdanwbh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.11.2010
Ma ajuta si pe mine cineva cu o aplicatie de navigare pe acest telefon >Galaxy I5500<!
Igo, Motonav - vreau sa vad cum merge. Nu reusesc sa instalez nimic

#35
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,113
  • Înscris: 31.08.2007

View Postbogdanwbh, on 12th December 2010, 11:23, said:

Ma ajuta si pe mine cineva cu o aplicatie de navigare pe acest telefon >Galaxy I5500<!
Igo, Motonav - vreau sa vad cum merge. Nu reusesc sa instalez nimic
Cand ai cumparat aplicatiile ti-a dat si un manual. Citeste-l! :)

#36
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Pe mine m-a terminat acest telefon. Are prea multe necunoscute. Am mai avut si omnia, si htc dar asta ma depaseste . Unde gasesc si eu acel task manager sa inchid ce ruleaza? tin apasat pe meniu, imi apar dar cum le dau shut down ?
Mesaje primeste doar cand vrea el. L-am conectat si pe wi-fi si prin calculator si prin live la net , nu ma pot loga cu contul de gmail sa am acces la market, nici din iconul de gmail nici din altele. In schimb emailul mi l-am putut configura, acelasi cont de gmail si functioneaza. Am incercat sa instalez un program de navigatie , am incercat cu zip nu recunoaste. Am incercat sa instalez 7-zip pe el , am pus fisierul format .exe , nu recunoaste nici acest format. Toate astea din Kies. Luminati-ma si pe mine va rog . Sa nu va mai zic ca fara Kies nu am putut sterge nr de telefon stocate in memoria lui . Desi selectasem doar Sim pentru nr cand apelam imi aparea numele nr. stocat pe telefon .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate