Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Recomandare service BMW Bucuresti
 Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5
 Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu
 Recomandare WYSIWYG HTML Editors

Alegere aspersoare

Despre Japonia - tara pe care nu ...

ICSee din sursa sigura sau echiva...
 

Noutati RCS&RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#37
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postbluexmas, on 20th September 2010, 22:54, said:

La Galanesti, cativa km de radauti, am beneficiat din plin de cei 2 Kb/s ai acestei minunate retele. Daca mai faceam vreo 30 de km spre Suceava, cred ca prindeam si 3-4 Kb/s, wow!
ai prins semnal de la Radauti. de la Radauti pana la Galanesti sunt peste 15 Km, asa ca cei 2 Kb sunt normali avand in vedere distanta si ca in Radauti nu exista HSDPA inca.

#38
bluexmas

bluexmas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 29.10.2009

View Postkineceler, on 20th September 2010, 23:11, said:

Phua, ce poezie mișto deja o știu pe de rost. Citez (de acum 2 săptămâni):
"-Săptămâna viitoare termin cu ei, probabil merg la anpc [...]."
"-Cu asta se începe[...]."
n.a. Era vorba despre portul 25. Dar probabil că ai uitat de el între timp. Nu ne-ai spus cum a decurs.
pai pe partea de internet si tv am terminat inca de luna trecuta. pentru portul 25 voi face sesizare la anpc, inca nu am avut timp sa ma ocup de asta, dar luna asta imi voi afce timp. unii mai avem si familie si job, nu avem chiar tot timpul la dispozitie sa facem sesizari sau sa ne certam cu operatorul.
PS: de curiozitate, am sunat sa vad daca exista servicii rds la radauti. 2 din 3 persoane de la RC au spus ca da. se aplica regula aia din jurnalism, o informatie se verifica din minim 3 surse?

View PostBukovina, on 20th September 2010, 23:22, said:

ai prins semnal de la Radauti. de la Radauti pana la Galanesti sunt peste 15 Km, asa ca cei 2 Kb sunt normali avand in vedere distanta si ca in Radauti nu exista HSDPA inca.
intre radauti si galanesti, cred ca mai erau vreo 5-7 km pana la radauti, erau 3-4 liniute semnal. si pe UMTS trebuie sa mearga cu mai mult de 2-3 kb!

Edited by bluexmas, 20 September 2010 - 22:38.


#39
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
sa dea d zeu sa ramaneti cu digi mobilu
iar atunci cand plecati prin tara sa va bazati pe el
craiova caracal n am putut da un apel mai tot drumul

#40
bluexmas

bluexmas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 29.10.2009

View Postcristi_6303, on 20th September 2010, 23:33, said:

sa dea d zeu sa ramaneti cu digi mobilu
iar atunci cand plecati prin tara sa va bazati pe el
craiova caracal n am putut da un apel mai tot drumul
eh, in caz de maxima urgenta, 112 functioneaza si fara semnal rds. sper... :)

#41
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postbluexmas, on 20th September 2010, 23:28, said:

intre radauti si galanesti, cred ca mai erau vreo 5-7 km pana la radauti, erau 3-4 liniute semnal. si pe UMTS trebuie sa mearga cu mai mult de 2-3 kb!
lasa vrajeala
uite un test facut acum in Radauti la 1 Km distanta de site-ul de pe blocul turn. semnal 1 liniuta cu modemul MF 110

[ http://www.speedtest.net/result/961178362.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bukovina, 20 September 2010 - 22:44.


#42
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,755
  • Înscris: 10.05.2008
doar daca este retea 3g prin zona de la ceilalti operatori, asta daca vorbim despre terminalele huawei.

#43
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postbluexmas, on 20th September 2010, 23:28, said:

PS: de curiozitate, am sunat sa vad daca exista servicii rds la radauti. 2 din 3 persoane de la RC au spus ca da. se aplica regula aia din jurnalism, o informatie se verifica din minim 3 surse?
in Radauti serviciul de internet al RDS este distribuit de catre operatorul TVRADAUTI

#44
bluexmas

bluexmas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 29.10.2009

View PostBukovina, on 20th September 2010, 23:42, said:

lasa vrajeala
nu am idee cum merge in acest moment. eu, la sfarsitul lunii august, cand am fost in concediu in Bucovina, am mers intre Galanesti si Radauti, la maxim 10 km distanta de Radauti si nu am reusit sa prind mai mult de 2-3 kb/s. Asta in mai multe locatii, desi aveti putine parcari acolo, mai mult am oprit in drumurile secundare. Am sunat la RC sa le semnalez situatia si au promis ca verifica si revin ei cu un telefon. M-au sunat acum cateva zile sa ma intrebe daca functioneaza acum. Le-am spus ca imi pare rau, dar am plecat din locatia respectiva, concediul s-a terminat, doar nu era sa stau in masina acolo 3 saptamani sa-i astept pe ei sa ma sune, sa verificam.

Edited by bluexmas, 20 September 2010 - 23:00.


#45
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
celula 702 46022054 este cea pe care ma conectez de acasa si cea pe care te-ai conectat si tu, si te asigur ca in Radauti nu au fost probleme. poate era careva conectat care facea download in momentul respectiv.

Edited by Bukovina, 20 September 2010 - 23:02.


#46
bluexmas

bluexmas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 29.10.2009

View PostBukovina, on 21st September 2010, 00:00, said:

celula 702 46022054 este cea pe care ma conectez de acasa si cea pe care te-ai conectat si tu, si te asigur ca in Radauti nu au fost probleme. poate era careva conectat care facea download in momentul respectiv.
nu se poate numi chiar "moment", am stat in prima zi de la la 9 dimineata pana la 2 dupa-amiaza. a doua zi n-am mai suportat si, vazand ca tot asa merge, am plecat sa-mi cumpar modem prepaid. inainte si dupa concediu, am testat modemul Huawei de la rds in timisoara, functiona fara probleme. Daca tu ai facut download, eventual, imi poti lasa numarul de telefon si la anul, cand mai vin acolo in concediu, sa te sun sa te rog sa-l limitezi ca sa pot si eu sa-mi fac treaba? :)

Edited by bluexmas, 20 September 2010 - 23:07.


#47
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
la anul o sa gasesti HSDPA prin Radauti.

#48
bluexmas

bluexmas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 29.10.2009

View PostBukovina, on 21st September 2010, 00:09, said:

la anul o sa gasesti HSDPA prin Radauti.
lol. am notat, iti voi raspunde la anul. forumul softpedia sigur va mai exista. :)

#49
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postbluexmas, on 21st September 2010, 00:17, said:

lol. am notat, iti voi raspunde la anul. forumul softpedia sigur va mai exista. :)

Va mai exista și la anul. :OK:

#50
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostConstanteanu, on 20th September 2010, 20:50, said:

În aprilie 2000 este ini?iat proiectul de construire a unei re?ele na?ionale de fibră optică în România (4.200 km) din care, în prezent, este func?ional un tronson de aproape 1000 km (cu o capacitate instalată de 622 Mbps).
Cand aproximativ a fost scris acest scurt istoric al RDS?
Mi-a atras atentia aceasta fraza si as vrea sa stiu in ce stadiu este acest proiect.

Intre timp am gasit o alta sursa care ofera informatii actualizate:

Quote

In aprilie 2000 este initiat proiectul de construire a unei retele nationale de fibra optica de mare capacitate, care a devenit intre timp functionala la nivel national si metropolitan, in cele mai importante orase din tara.
http://www.digimobil...cinesuntem.html

#51
Lucky44

Lucky44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 01.05.2006

View Postbluexmas, on 20th September 2010, 23:28, said:

pai pe partea de internet si tv am terminat inca de luna trecuta. pentru portul 25 voi face sesizare la anpc, inca nu am avut timp sa ma ocup de asta, dar luna asta imi voi afce timp. unii mai avem si familie si job, nu avem chiar tot timpul la dispozitie sa facem sesizari sau sa ne certam cu operatorul.
PS: de curiozitate, am sunat sa vad daca exista servicii rds la radauti. 2 din 3 persoane de la RC au spus ca da. se aplica regula aia din jurnalism, o informatie se verifica din minim 3 surse?


intre radauti si galanesti, cred ca mai erau vreo 5-7 km pana la radauti, erau 3-4 liniute semnal. si pe UMTS trebuie sa mearga cu mai mult de 2-3 kb!

Fa o vizita pe digicare si cere deblocarea portului 25.

#52
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postbluexmas, on 20th September 2010, 23:52, said:

nu am idee cum merge in acest moment. eu, la sfarsitul lunii august, cand am fost in concediu in Bucovina, am mers intre Galanesti si Radauti, la maxim 10 km distanta de Radauti si nu am reusit sa prind mai mult de 2-3 kb/s.
Hai că ai tot mințit până ți-ai prins urechile.

#53
bluexmas

bluexmas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 29.10.2009

View Postkineceler, on 21st September 2010, 10:42, said:

Hai că ai tot mințit până ți-ai prins urechile.

pacat ca nu am factut capturi, ca sa-ti arat, sa nu ma mai acuzi ca mint.

#54
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Să ne faci o captură cu sesizarea către anpc. Asta ar fi cu adevărat o "noutate".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate