Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...
 Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...
 Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...
 Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 

Receiver + Boxe

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tyodor25

tyodor25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare
Poate imi puteti da cateva sfaturi...
Vreau sa-mi fac un sistem 5.1, dar din motive financiare trebuie sa incep cu un 2.1
Am tot cautat pe net variante si si cam toata lumea ma indruma catre un Receiver AV Denon AVR-1311 (aici pare a fi cel mai ieftin)
Am sunat la ei si este disponibil, iar ca boxe mi-au recomandat Monitor Audio seria BX  
Astept pareri!!!!
Cu respect

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,794
  • Înscris: 08.12.2006
Presupunând că vei completa sistemul cu incinte din aceeași serie, cred că e o alegere ok atâta timp cât îți convine prețul. Ar fi foarte bine dacă ai putea să și asculți setupul respectiv, eventual comparativ și cu alte boxe din același segment de preț.

Edited by antinari, 16 September 2010 - 11:14.


#3
razvy_zeus

razvy_zeus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 12.04.2010
Din cate stiu boxele Monitor Audio merg foarte bine cu Denon .... eu zic ca daca sistemul asta se incadreaza in bugetul tau atunci nu mai ai de ce sa stai pe ganduri. ...
Urmatorul pas e sa muti boxele astea pe spate si sa iei niste  incinte floorstanding pentru fata + centru + sub - subwooferul conteaza foarte mult la filme pentru ca te ajuta la realizarea efectelor speciale ... in unele cazuri chiar o sa simti efectele :D

#4
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,660
  • Înscris: 07.10.2005

View Posttyodor25, on 16th September 2010, 11:53, said:

Vreau sa-mi fac un sistem 5.1, dar din motive financiare trebuie sa incep cu un 2.1
Am tot cautat pe net variante si si cam toata lumea ma indruma catre un Receiver AV Denon AVR-1311 (aici pare a fi cel mai ieftin)
Am sunat la ei si este disponibil, iar ca boxe mi-au recomandat Monitor Audio seria BX
Alege cu atentie boxele pentru ca in unele cazuri vei plati multi bani ca sa ajungi la un 5.1. Verifica bine modelele si preturile, este recomandabil sa fie toate din aceeasi serie.

#5
play_loud-play_cool

play_loud-play_cool

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 12.07.2010
Cum a spus si catalinmariescu,alege cu atentie primele boxe pentru ca atunci cand vei decide sa upgrade-zi sistemul si sa il transformi in 5.1 va trebui sa cumperi boxe din aceeasi serie ca si primele pentru a avea un sunet echilibrat.Acestea fiind spuse,atunci cand vei completa sistemul vei avea nevoie de:
-2 standfloor-uri Boxe Monitor Audio Bronze BX5.
-o boxa de centru Monitor Audio Bronze BX Center.
-un subwoofer Monitor Audio Bronze BRW10.

Edited by play_loud-play_cool, 16 September 2010 - 16:25.


#6
tyodor25

tyodor25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.07.2010
Voi merge pe Monitor Audio mai mult ca sigur, dar vreau sa le si ascult. Va tin la curent.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate