Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 

Am distrus relatia

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#19
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009
eu as zice s-o lasi in pace de tot, in sensul ca sa nu ma iesiti impreuna ca amici, pentru ca nici asta nu o ajuta sa-si revina din relatie, daramite sa se razgandeasca si sa te iubeasca iar. accepta ca s-a dus ce-a fost, nu mai insista ca ii faci mai mult rau. dragoste cu sila nu se poate. nu mai tineti legatura o perioada si las-o sa se decida singura si sa se simta in stare sa reia legatura.

#20
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008
Aceasta este povestea clasica a fraierilor care cred ca partenerul ii iubeste neconditionat. Zi merci ca te mai baga in seama si mai las-o sa respire, poate revine la sentimente mai bune.

#21
addytzaa

addytzaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2009
aha...deci cum o fac sa ma iubeasca iar?

#22
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,904
  • Înscris: 21.08.2008
Pina la urma adita asta e baiat sau fata???

"Buna ziua, acu vreo saptamana-doua am stat cu prietenul meu in pat si ne-am cam "frecat" unul de altul imbracati. Eu am 18 ani si sunt virgina. La un moment dat el si-a dat drumul (era foarte excitat)...precizez ca eram aman2 imbracati. Exista riscul sa fi ramas gravida? Din ce am citit pe aici as tinde sa cred ca nu pot ramane...dar vreau sa mai aflu si alte pareri. Va multumesc"
Citat tot din adita asta...

Edited by danghetau, 14 September 2010 - 14:55.


#23
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

Quote

hotaraste-te esti el sau ea, sau ne iei la misto ?

#24
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007
Nu pricepeti nimic. E el, dar ea a scris de pe contul lui. -_-

#25
xXx69Asu

xXx69Asu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 15.08.2007

View Postmagul132001, on 14th September 2010, 16:05, said:

Nu pricepeti nimic. E el, dar ea a scris de pe contul lui. -_-
Tu chiar crezi ce ai zis?

Legat de subiect, nu mai ai nicio șansă. Spune-i că nu vrei să fiți amici și i-ai fi recunoscător dacă nu te-ar mai căuta. Nu o mai căuta nici tu, și la un moment dat va trece. Nu sta cu altă fată doar să uiți de cea veche, e o prostie.
Îmi pare rău pentru tine, dar se întâmplă.
Mai e o vorbă: „Din greșeli învață omul”. Sper că ai învățat ceva, din această experiență.

#26
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007

View PostxXx69Asu, on 14th September 2010, 14:12, said:

Tu chiar crezi ce ai zis?
Bineinteles
















ca nu. -_-

Edited by magul132001, 14 September 2010 - 15:16.


#27
interes91ant

interes91ant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 13.08.2007
Las-o un timp sa se destinda, sa se mai gandeasca la ce a fost si ce va urma, sigur si tu ii treci prin minte la fel de des (sau aproape) pe cat iti trece ea tie prin minte. Eu cred ca o sa se intoarca la tine avand in vedere ca a stat cu tine un an s.a.
Ai putea sa incerci sa iti faci o noua prietena; daca nu definitiv macar pentru cat dureaza sa se intoarca fosta ;)

#28
b0gdan14

b0gdan14

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2009

View PostDIVX2006, on 14th September 2010, 15:54, said:

hotaraste-te esti el sau ea, sau ne iei la misto ?
s-a asternut linistea... :naughty:
a fost deconspirat  :thumbup:

#29
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Eh, daca te-ai jucat prea mult, acuma n-ai decit sa tragi.
Asa invata omul sa pretuiasca uneori numai dupa ce a pierdut.
Esti tinar, macar invata din asta.

#30
addytzaa

addytzaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2009
din cate stiu eu, dupa ceva timp fata se poate intoarce la baiat daca acestia chiar s-au iubit atat de mult. Este nevoie de timp pentru ca fata sa uite de ce a fost rau in relatie ... (fata spune ca nu mai simte dorinta de a fi cu baiatul, in cazul acesta cu mine).
Cred ca atata timp cat am fost iubit o data de catre ea, dupa ce va trece o perioada (fie ca ne vedem, vorbim la telefon, fie ca nu) vom putea sa fim din nou impreuna, sa ne atragem unul pe celalalt...sa ne dorim. Mi-am cerut iertare si m-am justificat de multe ori in fata ei, am incercat sa o luam de la capat insa nu mai poate ... ma mai linistesc uneori gandindu-ma ca intr-o zi ne vom impaca. Este exact genul de fata pe care mi-l doresc.

#31
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009

View Postaddytzaa, on 16th September 2010, 15:37, said:

din cate stiu eu, dupa ceva timp fata se poate intoarce la baiat daca acestia chiar s-au iubit atat de mult. Este nevoie de timp pentru ca fata sa uite de ce a fost rau in relatie ... (fata spune ca nu mai simte dorinta de a fi cu baiatul, in cazul acesta cu mine).
Cred ca atata timp cat am fost iubit o data de catre ea, dupa ce va trece o perioada (fie ca ne vedem, vorbim la telefon, fie ca nu) vom putea sa fim din nou impreuna, sa ne atragem unul pe celalalt...sa ne dorim. Mi-am cerut iertare si m-am justificat de multe ori in fata ei, am incercat sa o luam de la capat insa nu mai poate ... ma mai linistesc uneori gandindu-ma ca intr-o zi ne vom impaca. Este exact genul de fata pe care mi-l doresc.
ia-o mai usurel totusi, te cred ca o iubesti, dar nu poti sa-i dictezi ce sa simta in momentul asta pentru tine. de-asta e mai bine sa o lasi in pace o perioada si sa vezi daca te va cauta. cateodata ramai uimit de prost de mentalitatea femeilor, indiferent de sentimente. si eu sunt femeie, dar nu pot sa nu recunosc ca femeile sunt greu de inteles.

#32
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,296
  • Înscris: 21.04.2004

View Postaddytzaa, on 16th September 2010, 14:37, said:

din cate stiu eu, dupa ceva timp fata se poate intoarce la baiat daca acestia chiar s-au iubit atat de mult. Este nevoie de timp pentru ca fata sa uite de ce a fost rau in relatie ... (fata spune ca nu mai simte dorinta de a fi cu baiatul, in cazul acesta cu mine).
Cred ca atata timp cat am fost iubit o data de catre ea, dupa ce va trece o perioada (fie ca ne vedem, vorbim la telefon, fie ca nu) vom putea sa fim din nou impreuna, sa ne atragem unul pe celalalt...sa ne dorim. Mi-am cerut iertare si m-am justificat de multe ori in fata ei, am incercat sa o luam de la capat insa nu mai poate ... ma mai linistesc uneori gandindu-ma ca intr-o zi ne vom impaca. Este exact genul de fata pe care mi-l doresc.
stii bine. numai ca "poate" nu garanteaza nimic. daca era "mai mult ca sigur" era altceva. asa ca vezi-ti de treaba si data viitoare incearca sa nu mai scuipi persoana care te linge (chiar daca dup-aia o mingii si ii spui cit de mult o iubesti (decit daca iti cere s-o scuipi, s-o tragi de par sau s-o lovesti))

#33
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View Postmagul132001, on 14th September 2010, 15:10, said:

Eu zic sa te bucuri ca ai scpat de ea, daca prietena ta e asta
wtf :death:

1 an, virgină, despărțire. Pfoai, aș da petrecere...

#34
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009

View Postaddytzaa, on 16th September 2010, 15:37, said:

din cate stiu eu, dupa ceva timp fata se poate intoarce la baiat daca acestia chiar s-au iubit atat de mult. Este nevoie de timp pentru ca fata sa uite de ce a fost rau in relatie ... (fata spune ca nu mai simte dorinta de a fi cu baiatul, in cazul acesta cu mine).
Cred ca atata timp cat am fost iubit o data de catre ea, dupa ce va trece o perioada (fie ca ne vedem, vorbim la telefon, fie ca nu) vom putea sa fim din nou impreuna, sa ne atragem unul pe celalalt...sa ne dorim. Mi-am cerut iertare si m-am justificat de multe ori in fata ei, am incercat sa o luam de la capat insa nu mai poate ... ma mai linistesc uneori gandindu-ma ca intr-o zi ne vom impaca. Este exact genul de fata pe care mi-l doresc.

Crezi prost. Daca i s-a acrit de tine, nu se intoarce. Asta e.
Asa-i cind te iei dupa prieteni si te dai cocos.

Edited by yasmi, 17 September 2010 - 07:27.


#35
addytzaa

addytzaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 26.10.2009
Am inceput sa nu mai suport sa nu o vad ....credeti ca ar fi bine sa incepem sa iesim afara cu grupul nostru de prieteni (mai mult al meu) si sa sper ca ii va reveni pofta de a fi cu mine?
Stiu ca o atrag ... dar nah...

#36
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Las-o, n-o mai cauta, probabil o sa te caute ea pe tine, daca va impacati spune-i ca ai asteptat sa se intoarca la tine si NU TE MAI PURTA URAT CU EA. Gandeste-te bine daca chiar o iubesti sau o vrei inapoi doar din ambitie, pentru ca in al doilea caz daca va impacati n-o s-o faci decat sa sufere in continuare.

Edited by Oscilatrix, 18 September 2010 - 18:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate