Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Locuri in Bucuresti de unde poti sari

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Poti sari de unde vrei tu dar daca tot faci asa ceva cauta sa aterizezi peste un pdl-ist.....

#20
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Oricum ar fi uite un sfat prietenesc : sa te feresti de masini la destinatie.

#21
acadea_wireless

acadea_wireless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 04.09.2008
O stire de pe cancan nu gaseai? Sau macar otv online.

#22
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

 acadea_wireless, on 2nd September 2010, 15:16, said:

O stire de pe cancan nu gaseai? Sau macar otv online.

Te-ai gandit ce faci in cazul in care cazi dar nu mori? Daca ramai paralizat de la gat in jos si n-o sa mai poti sa faci nimic? Plus ca te mai baga aia si la psihiatrie pe motiv de tentativa de suicid. Daca tot ne ceri pareri, n-ai vrea sa ne spui si noua de ce doresti sa faci asa ceva?

#23
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007
rog a se sterge sau muta la FUN

#24
acadea_wireless

acadea_wireless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 04.09.2008

 citronelle, on 2nd September 2010, 18:25, said:

Te-ai gandit ce faci in cazul in care cazi dar nu mori? Daca ramai paralizat de la gat in jos si n-o sa mai poti sa faci nimic? Plus ca te mai baga aia si la psihiatrie pe motiv de tentativa de suicid.
Normal ca m-am gandit. Incerc sa abordez problema cat mai rational, sa gasesc o metoda sigura si definitiva, atat dpdv al eficacitatii, cat si al putintei de a da inapoi. Mai ales al momentului in care poti da inapoi. Sa zicem ca-mi tai venele, dupa care ma apuca dorul de viata, ma gandesc la cate lucruri bune exista, pasarele si alte rahaturi, si sun la ambulanta. Daca sar de undeva, sarit raman*. Nu exista undo.


Quote

Daca tot ne ceri pareri, n-ai vrea sa ne spui si noua de ce doresti sa faci asa ceva?
N-am cerut pareri, ci simple informatii. Cum am scris si in primul post, tema nu e "daca", ci "cum". Sau, mai exact "unde".

Daca o sa am chef de vorbe de duh si consiliere, o sa ma duc la canal d, la o emisiune de inimi sangerande si gospodine ne...stiute.


*pana aterizez, evident.

#25
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

 acadea_wireless, on 3rd September 2010, 00:27, said:

Normal ca m-am gandit. Incerc sa abordez problema cat mai rational, sa gasesc o metoda sigura si definitiva, atat dpdv al eficacitatii, cat si al putintei de a da inapoi. Mai ales al momentului in care poti da inapoi. Sa zicem ca-mi tai venele, dupa care ma apuca dorul de viata, ma gandesc la cate lucruri bune exista, pasarele si alte rahaturi, si sun la ambulanta. Daca sar de undeva, sarit raman*. Nu exista undo.

N-am cerut pareri, ci simple informatii. Cum am scris si in primul post, tema nu e "daca", ci "cum". Sau, mai exact "unde".

Daca o sa am chef de vorbe de duh si consiliere, o sa ma duc la canal d, la o emisiune de inimi sangerande si gospodine ne...stiute.

*pana aterizez, evident.

Sincer, consider ca nu ai analizat problema indeajuns. Saritul de pe o cladire nu este o metoda 100% sigura si nicidecum eficienta. Plus ca risti sa cazi pe careva in trecere pe acolo si mai ranesti sau chair omori si persoana respectiva. Oricum e bine de stiut ca inca consideri ca mai sunt lucruri bune in viata. Daca nu vrei sa ne spui noua, macar incearca sa vorbesti cu cineva in care ai incredere si sa-i spui ce te-a suparat. E chiar mai indicat sa vorbesti cu cineva in persoana. Indiferent care e problema exista sigur o rezolvare, trebuie doar sa fii dispus sa o cauti. Sinuciderea nu e raspunsul, e doar calea usoara de evitare a problemei.

#26
noShadow

noShadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 20.07.2010
:blink:  deci am inteles tot mai putin fraza asta ...

 acadea_wireless, on 1st September 2010, 10:19, said:

...

Sa zicem ca vreau sa sar de undeva, iar apoi sa nu mai fiu ridicat decat cu spatula de pe jos. Unde m-as putea duce in Bucuresti si imprejurimile sale?

...

adica ?

fraza asta nu se incadreaza la nici un sport extrem din cate stiu eu.
Mai esti in viata?  Macar misca un deget...

Casa Poporului

#27
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006
Cum ajunge bre sus pe Casa Poporului?

#28
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
sare din elicopter...
cred ca cel mai safe e in fata metroului...nu te banuie nimeni, nu se alarmeaza nimeni, te  gandesti... apoi sari.

#29
acadea_wireless

acadea_wireless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 04.09.2008

 tak30ver, on 3rd September 2010, 11:16, said:

cred ca cel mai safe e in fata metroului...nu te banuie nimeni, nu se alarmeaza nimeni, te  gandesti... apoi sari.
Prea sangeros. In plus, am auzit de suficiente cazuri de supravietuitori ramasi grav mutilati.
Perturbez si traficul de pomana.

#30
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,245
  • Înscris: 01.12.2007
Teresa de la Sun Plaza sau de la City Mall.

#31
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,408
  • Înscris: 03.12.2005
Eu zic asa, decat sinucigas mai bine martir. Alege si tu un ministru dupa gustul tau si fa-ti de lucru. Pe tine te rezolva SPPistii.

#32
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 28.08.2008
Si in ce data vrei sa sari?

#33
n1ceTRY

n1ceTRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 05.01.2010
Mai bine ia niste pastile sau ceva de genu cum a luat si cantareata aia .Nu cred ca doare asa de tare :)

#34
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,246
  • Înscris: 05.01.2008

 acadea_wireless, on 1st September 2010, 10:19, said:

vreau sa sar de undeva, iar apoi sa nu mai fiu ridicat decat cu spatula de pe jos.
Mai bine sari peste ideea asta... -_-

#35
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006

 sebulbus, on 3rd September 2010, 12:33, said:

Eu zic asa, decat sinucigas mai bine martir. Alege si tu un ministru dupa gustul tau si fa-ti de lucru. Pe tine te rezolva SPPistii.

Daaaaaaa!!!!!!!!! :thumbup:

#36
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
turnul IFMA de langa Podul Grant este cel mai fain loc din Buc sa te faci bucatele, are vro 80 m  :coolspeak:
daca esti perseverent reusesti sa intri, eventual vorbesti cu aia de la Pro sa te filmeze si mori live la Stirile de la ora 17

Edited by rvic77, 03 September 2010 - 15:50.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate