Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...
 Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror
 Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !
 

Teapa autovit.ro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
andrei123

andrei123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.03.2006
Am depus un anunt de vanzare pe autovit.ro pt autoturismul din dotare. Mai nou se platesc prin sms anunturile cu aprox 2 euro pt 15 zile. La vreo 2 zile am obs ca am uitat sa adaug la anunt niste caracteristici si am mai adaugat 3 cuvinte. Drept urmare se pare ca anuntul nu mai e vizibil pe site si pt activare mi se cere iar suma de 2 euro. Mi se pare mie sau e super teapa asta? Am sunat la ei cica e normal ca am modificat anuntul si mai trebuie sa platesc odata. Binenteles ca nu se poate reveni la situatia initiala si sa apara iar pe site. Aviz amatorilor. Eu unul nu o sa mai folosesc serviciile acestei companii mioritice

Edited by andrei123, 01 September 2010 - 08:38.


#2
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Unde e teapa? Scrie negru pe alb la sectiunea aia pe care probabil ai bifat-o fara s-o citesti.

9. Modificarea si prelungirea valabilitatii unui Anunt

9.1. Daca un Anunt este modificat dupa efectuarea platii, acesta nu va mai fi vizibil pe site, iar serviciile promotionale atasate Anuntului nu vor mai fi valabile. Pentru reactivarea Anuntului, Utilizatorul va trebui sa efectueze o noua plata.

9.2. Modificand Anuntul, Utilizatorul renunta benevol la zilele de valabilitate ramase si la serviciile promotionale aferente Anuntului.

9.3. Plata pentru reactivarea Anuntului dupa modificare, va aduce aceleasi servicii ca si plata pentru un Anunt nou, respectiv 15 zile de valabilitate + eventualele servicii promotionale achizitionate

9.4. Se considera modificare orice operatiune efectuata asupra unui Anunt prin care se schimba continutul acestuia sau date de contact atasate Anuntului.

9.5. Valabilitatea unui Anunt se poate prelungi pentru 15 zile fara posibilitatea de modificarii. Cele 15 zile nu se vor cumula cu zilele de valabilitate ramase.

Anexa 1 - TARIFE
Pentru Persoane Fizice si Societati Comerciale care nu sunt inregistrate ca Dealeri plata se face prin SMS

1. Publicarea unui Anunt

Costul pentru postarea sau modificarea (include si prelungire) unui Anunt este de 1.5 Euro* + TVA (15 zile)

2. Servicii aditionale**:

    * Activarea Anuntului (15 zile) + Evidentierea cu alta culoare (15 zile) = 3 Euro* + TVA
    * Activarea Anuntului (15 zile) + Evidentiere (15 zile) + La inceputul listei (15 zile) = 5 Euro* + TVA
    * Activarea Anuntului (15 zile) + Evidentiere (15 zile) + La inceputul listei (15 zile) + Anunturile Zilei (72 h) = 10 Euro* + TVA.

      *Cursul de schimb este stabilit de operatorul de telefonie mobila ale carui servicii au fost utilizate pentru trimiterea SMS-ului, iar plata va fi evidentiata pe factura primita de la acesta.

      **Cele trei servicii de mai sus se pot achizitiona numai in aceasta formula

http://autovit.ro/in...ect=regulations

#3
andrei123

andrei123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.03.2006
Inteleg regulamentul dar e o mare magarie fiindca in primul rand nimeni nu citeste acest regulament si in al doilea rand anuntul initial PLATIT pt 15 zile ar trebui sa ramana acolo nu dezactivat. Am platit un serviciu pt 15 zile si am avut parte de 2. Daca asa intelegeti voi cultura organizationala si respect pt cetatean atunci va urez faliment fericit

#4
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 25.01.2007

Vizualizare mesajandrei123, pe 1st September 2010, 09:46, a scris:

Inteleg regulamentul dar e o mare magarie ....

Nu te supara, dar inainte de a posta anuntul ti-ai dat acceptul ca AI CITIT acest regulament. Deci unde-i magaria? :)

Asta-i una din metehnele noastre, intai strigam "Hotii" si dupa aia ...

#5
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

Vizualizare mesajandrei123, pe 1st September 2010, 09:46, a scris:

Inteleg regulamentul dar e o mare magarie fiindca in primul rand nimeni nu citeste acest regulament

pai, mai, fratilor, dar cititi si voi regulamentul inainte de a da bani ... ce e asa de greu ?!
iti convine, platesti, nu ... nu.
voi credeti ca soc comerciale sunt de intrajutorare ?!

#6
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010
Iti dai seama ca nu e problema lor daca tu nu ai citit conditiile? Eu zic ca ai merita sa te contacteze cineva de la departamentul lor juridic si sa te ia la intrebari pentru acuzatii nefondate si defaimatoare.

#7
andrei123

andrei123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.03.2006
In primul rand nu a strigat nimeni 'hotii' am pus in vedere o chestie de care un procent foarte mare din cei care le folosesc serviciile nu stiu. Fiecare companie isi desfasoare activitatea dupa cum considera dar chestia asta, chiar si pusa in regulament, este o practica de jecmaneala a clientului.

PS: Apropo nu a zis nimeni ca nu e vina mea ca nu am citit regulamentul. Sunt constient de asta si daca l-as fi citit nu as fi folosit din start serviciile lor pentru ca e chiar o jecmaneala chiar daca probabil legal sunt acoperiti de regulamentul ala.

Edited by andrei123, 01 September 2010 - 09:01.


#8
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010

Vizualizare mesajandrei123, pe 1st September 2010, 10:01, a scris:

In primul rand nu a strigat nimeni 'hotii' am pus in vedere o chestie de care un procent foarte mare din cei care le folosesc serviciile nu stiu.
De ce nu ai pus titlu "sunt ... si nu stiu sa citesc; aviz amatorilor: invatati sa cititi"? In schimb ai pus titlul "teapa autovit.ro" care, in acceptiunea mea, suna a acuzatie de inselaciune.

#9
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 25.01.2007

Vizualizare mesajandrei123, pe 1st September 2010, 10:01, a scris:

... un procent foarte mare din cei care le folosesc serviciile nu stiu.

Ai facut un studiu in aceast sens? Ca nu inteleg de unde ai concluzionat cu acest "procent foarte mare".
Repet, nu o lua ca pe o jignire, dar am mare aversiune pe cei care arunca cu noroi fara a se documenta.


PS: Nu, nu am nicio legatura cu site-ul autovit. :)


LE: Cred ca ar trebui inchis acest topic.

Edited by xeler8, 01 September 2010 - 09:08.


#10
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Faptul ca nu cunosti regulamentul nu te absolva de nerespectarea lui.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate