Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Homefront

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
14 răspunsuri în acest subiect

#1
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 884
  • Înscris: 02.05.2008
Kaos Studios pregatesc un nou shooter (care nu are inca o data certa de lansare). Homefront va fi publicat de THQ, care a oferit mai multe detalii despre acesta cu ocazia evenimentului E3.
Jocul isi propune sa puna un accent substantial pe scenariu si pe personaje, inspirandu-se la acest capitol din industria cinematografica.
Povestea se centreaza pe un atac in anul 2027 al Coreii de Nord impotriva SUA (am ras initial, dar asa e scenariul). Coreenii reusesc sa cucereasca costa de vest a Americii si iradiaza raul Mississippi pentru a scinda populatia si fortele armate care incearca sa organizeze o contra-ofensiva. Speranta ramane dependenta de un grup de luptatori in fortele de rezistanta, care incearca sa-si recucereasca tara, teritoriu cu teritoriu.
Ok. Aici cred ca exista mai multe posibilitati, ma rezum sa redau doua dintre ele:
Ori producatorii jocului au fumat cam multa iarba in ultima vreme si apoi au incercat sa-si redea sentimentele de paranoia prin continutul unui joc de actiune, ori acestia au aflat din surse sigure ca “giganticul” inamic etern al Americii, Coreea de Nord, detine o super-arma fantastica cu care vor subjuga “lumea libera”.
Inteleg ca e vorba de un joc si ca dezvoltatorii trebuie sa-si dea frau liber imaginatiei, dar tendintele principale din ultima vreme inclina in favoarea cresterii seriozitatii si a complexitatii abordarii scenariilor.
Oricum, exista sanse pentru acest titlu. Daca gameplay-ul va fi decent, nu se va lega nimeni prea mult de subiectele abordate. Poti sa creezi un joc absolut bestial cu si despre o populatie de gaini ce ne invadeaza de pe luna. Daca impui un ritm alert si faci gainile sa fie inspaimantatoare, jocul va fi un hit (la fel si daca insisti pe amuzamentul situatiei).
Dar sa revenim. Se pare ca la E3, echipa THQ a dedicat o mare parte din timpul promovarii jocului explicand cum un stat precum Coreea de Nord ar putea sa invadeze SUA. Concluzia ar fi ca tara respectiva este perceputa ca fiind extrem de ostila de catre publicul american, iar producatorii vor sa atinga punctul sensibil al patriotismului.
Astept cu o doza substantiala de curiozitate acest joc, dorindu-mi sa aflu cum mai exact va decurge invazia Americii.


Trailer

#2
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 884
  • Înscris: 02.05.2008
Jocul va fi disponibil pe 22 Februarie 2011

#3
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.482
  • Înscris: 11.10.2006
In final a aparut jocul, si la pretul generos de 50? :D . Cei care au precomandat jocul sau deja se gandesc sa-l cumpere, nu fac deloc un lucru rau. Bun, asta, in functie de situatia financiara a fiecaruia. Trebuie sa va spun ca este un joc reusit, pacat ca nu foloseste DX11, dar e bine si asa. Pentru inceput nu am apucat sa joc decat vreo 30 minute din el, trebuie sa recunosc ca te lasa cu gura cascata, un story din punctul meu de vedere foarte bun. O observatie trebuie facuta: jocul nu este recomandat persoanelor sub 16 ani, are foarte multe scene care pur si simplu violente si foarte ... nu stiu nu am cuvinte sa dau denumire. De la inceputul jocului, esti trimis cu un autobuz de detinuti, si vezi pe coreeni pe strada cum ia la bataie pe civili, si ce a fost mai darmatic pentru mine, cand un soldat a omorat mama si tatal unui copil in fata acestuia; parca ai fi acolo asa de relista este atmosfera jocului.

Grafica este destul de buna, foarte buna nu pot sa spun, fiindca totusi pare asemantoare Half Life-ului Epide Two. Bine optimizata, cred ca va rula si pe sisteme mai slabute sa zic asa, mie cel putin imi ruleaza cu 45-60 FPS, deci sunt foarte multumit in privinta asta. Cum am spus mai sus, daca ar fi folosit DirectX 11 era de nota 10, dar deh, ne multumim si cu atat.
Cand o sa am timp sa-l joc mai mult, o sa revin cu mai multe pareri despre el(sper ca bune, nu cumva sa gasesc vreun bug pe ici pe colo). Pentru moment un 9 rotund ii pot oferi pentru atmosfera dramatica pe care o are, iar pentru grafica un 8,5.

Editat de 10nut, 18 martie 2011 - 18:10.


#4
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.315
  • Înscris: 25.01.2007

Vizualizare mesaj10nut, pe 18th March 2011, 18:05, a scris:

In final a aparut jocul, si la pretul generos de 50? :D . Cei care au precomandat jocul sau deja se gandesc sa-l cumpere, nu fac deloc un lucru rau. Bun, asta, in functie ......
foarte multumit in privinta asta. Cum am spus mai sus, daca ar fi folosit DirectX 11 era de nota 10, dar deh, ne multumim si cu atat.
Cand o sa am timp sa-l joc mai mult, o sa revin cu mai multe pareri despre el(sper ca bune, nu cumva sa gasesc vreun bug pe ici pe colo). Pentru moment un 9 rotund ii pot oferi pentru atmosfera dramatica pe care o are, iar pentru grafica un 8,5.

Dupa parerea mea grafica jocului e undeva la nivelul anului 2007 in cel mai bun caz. Miscarile adversarilor sunt ciudat nu par naturale, se misca repetitiv si mor toti aproape in acelasi fel. Sangele care sare are textura de mortal kombat 2. Decorul parca e tot din carton. Sunetul e oribil (poate e o problema doar la mine), toate suentele se aud la fel de tare pe default deci daca in fundal e un greiere sau radioul se va auzi la fel de tare ca si o arma sau vocea celui de langa tine.
Jocul nu e nici macar o dezamagire, e o bataie de joc

#5
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.586
  • Înscris: 06.12.2006
la mine nu merge sonorul .
ceva idei ?

#6
lenux

lenux

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.183
  • Înscris: 15.05.2007

Vizualizare mesajmonk teo, pe 22nd March 2011, 13:35, a scris:

la mine nu merge sonorul .
ceva idei ?
Am inteles ca sunetul la acest joc e un dezastru total.

#7
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.482
  • Înscris: 11.10.2006
Nu stiu de ce vi se pare voua asa? Are o mica problema dar daca te intereseaza jocul in sine nu bagi de seama sunetul prea mult. Pe mine cel putin nu ma deranjeaza. E prea galagios cateodata, in rest nimic. Jocul e destul de bine realizat, cum am mai spus.

#8
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.315
  • Înscris: 25.01.2007

Vizualizare mesaj10nut, pe 22nd March 2011, 17:48, a scris:

Nu stiu de ce vi se pare voua asa? Are o mica problema dar daca te intereseaza jocul in sine nu bagi de seama sunetul prea mult. Pe mine cel putin nu ma deranjeaza. E prea galagios cateodata, in rest nimic. Jocul e destul de bine realizat, cum am mai spus.

Metro 2033 (pe care il ai la avatar) e un joc bine realizat acesta mi se pare un fassssss. Ne-au tot amenintat cu ceva revolutionar si e defapt o combinatie de Cod cu MOH si Battlefield la grafica inferioara.

#9
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.482
  • Înscris: 11.10.2006

Vizualizare mesajandreyvsjoker, pe 22nd March 2011, 18:41, a scris:

Metro 2033 (pe care il ai la avatar) e un joc bine realizat acesta mi se pare un fassssss. Ne-au tot amenintat cu ceva revolutionar si e defapt o combinatie de Cod cu MOH si Battlefield la grafica inferioara.

Deci andreyvsjoker, jocul nu am spus ca este perfect, cel mai mult ce ma incanta in joc este story-ul, am mai jucat ceva timp din el si nu ai ce sa ceri de la el prea multe. Nu vi s-a parut si voua curioasa chestia cu datul cadou al jocului Metro 2033 cand se facea precomanda pe Steam? Se pare ca stiau ei ceva ca nu le va iesi bine treaba, si ofereau in acelas pret si Metro 2033,

#10
koltzu

koltzu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 445
  • Înscris: 16.07.2006
Din toata premisa prezentata imi pare ceva clona de Freedom Fighters, da' mai evoluata.

Also, China trebuia sa fie inamicul invadator dar au fost fortati sa schimbe ca sa nu afecteze relatiile Americii cu China. Red Dawn a suferit aceeasi modificare.

#11
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.482
  • Înscris: 11.10.2006
Nota 7 in Gamespot? :w00t:  E de jale.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015

Vizualizare mesajkoltzu, pe 24th March 2011, 08:36, a scris:

Din toata premisa prezentata imi pare ceva clona de Freedom Fighters, da' mai evoluata.

La acelasi lucru ma gandeam si eu. Jocul nu este extraordinar, dar are o actiune ce te tine in priza.

#13
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.586
  • Înscris: 06.12.2006
jucat , terminat , OK (prima oara nu a mers sonorul jocul avea 3gb , a doua oara 7gb totul a mers si chiar mi-a placut)

Editat de monk teo, 28 aprilie 2011 - 10:01.


#14
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.408
  • Înscris: 09.09.2006
L-am terminat si eu, mi-a placut. Nu la maxim, dar mi-a placut. Nu au fost probleme cu sunetul, eu cel putin l-am jucat cu un sounblaster live 5.1 de la creative, se auzea impecabil. Depinde si de calculator, eu aveam core2duo 7200 pe la 2,85 Ghz, 2 gb ram si gainward gt240 cu 512 ram, imi rula fara probleme pe la 60 fps. M-a tinut in priza game-play-ul, sincer sa fiu. interesanta jucarie mi s-a parut Goliath, iar arma cu luneta a fost cea mai tare arma personala.

#15
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.069
  • Înscris: 11.05.2009
l-am terminat si eu acum ~ o luna. mie nu prea mi-a placut jocul. nu a avut nimic inovativ. omoara-omoara-omoara. nici povestea nu a fost spectaculoasa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate