Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Virus ce schimba litere cu cifre.

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Cyrrus

Cyrrus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2006
Orice ce se vorbeste pe mess sau daca vrei sa cauti pe google se schima cam asa:da 45te
: n4 0erge
: da 5ncerc
Dar daca intru eu cu team viewer mie imi merge sa scriu normal,si acuma am pus sa scaneze cu malware bites si cu bitdefender online scan 60secunde.

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,167
  • Înscris: 05.12.2002
bwuhahahahahahahahahaahaa

de num lock ai auzit in viata ta?

#3
Cyrrus

Cyrrus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2006
Daca apesi I si iti face 5 si M si face 0 si mai multe numlock e ca sa iti mearga tasta din dreapta si e pe un laptop.

sa vede0 ce a0 fac4t
asha imi scrie ca nu e la mine pe comp

#4
HpVirus

HpVirus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 30.05.2009
Mai simplu : apasa pe FN + num lk (scroll) :D
Try!

#5
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
ar trebui mutat la fun!  :D

#6
Cyrrus

Cyrrus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2006
Vorbesc cu o matusa de a mea si daca ii scriu eu la ea in comp merge bine dar daca imi scrie e nu merge.

#7
HpVirus

HpVirus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 30.05.2009
Ce virus rău :lol:

#8
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
stiu ca exista un program care face asta, ce ai instalat ultima data? urmeaza pasi http://forum.softped...howtopic=694333

acest program nu este virus ci un fel de farsa( si ruleaza ascuns)

Edited by ady1981, 23 August 2010 - 20:56.


#9
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 02.02.2006
Cyrrus, tu ai încercat măcar să dezactivezi Scroll Lock, sau îți place să tot repeți în fiecare post faptul că dacă tu scrii, merge, iar dacă scrie mătușa ta, nu merge?

Da, e de la Scroll lock.

#10
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,167
  • Înscris: 05.12.2002
Num Lock. Scroll Lock nu are nicio treaba.

#11
HpVirus

HpVirus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 30.05.2009

View PostAlice, on 23rd August 2010, 22:06, said:

Num Lock. Scroll Lock nu are nicio treaba.

La laptopuri in general sunt pe acelasi buton. Trebuie folosita tasta FN pentru activare/dezactivare num lock.

#12
Cyrrus

Cyrrus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2006
Da o apasat si nu are nici o treaba.

Logfile of Trend Micro HiJackThis v2.0.4
Scan saved at 10:14:57 PM, on 8/23/2010
Platform: Windows 7  (WinNT 6.00.3504)
MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.7600.16385)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\Windows\system32\Dwm.exe
C:\Windows\system32\taskhost.exe
C:\Windows\Explorer.EXE
C:\Program Files\Microsoft Security Essentials\msseces.exe
C:\Program Files\HSPA USB MODEM\ModemListener.exe
C:\Windows\System32\hkcmd.exe
C:\Windows\System32\igfxpers.exe
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\YahooMessenger.exe
C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe
C:\Windows\system32\igfxsrvc.exe
C:\PROGRA~1\Bandoo\BndCore.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SUPERAntiSpyware.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Users\Juji\Desktop\HiJackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = ${URL_SEARCHPAGE}
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.it/
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft....k/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft....k/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = ${URL_SEARCHPAGE}
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft....k/?LinkId=69157
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
O2 - BHO: (no name) - {02478D38-C3F9-4efb-9B51-7695ECA05670} - (no file)
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
O2 - BHO: (no name) - {5C255C8A-E604-49b4-9D64-90988571CECB} - (no file)
O2 - BHO: Windows Live Sign-in Helper - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLiveLogin.dll
O2 - BHO: Bandoo IE Plugin - {EB5CEE80-030A-4ED8-8E20-454E9C68380F} - C:\Program Files\Bandoo\Plugins\IE\ieplugin.dll
O4 - HKLM\..\Run: [MSSE] "C:\Program Files\Microsoft Security Essentials\msseces.exe" -hide -runkey
O4 - HKLM\..\Run: [ModemListener] C:\Program Files\HSPA USB MODEM\ModemListener.exe start
O4 - HKLM\..\Run: [IgfxTray] C:\Windows\system32\igfxtray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HotKeysCmds] C:\Windows\system32\hkcmd.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Persistence] C:\Windows\system32\igfxpers.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Messenger (Yahoo!)] "C:\PROGRA~1\Yahoo!\Messenger\YahooMessenger.exe" -quiet
O4 - HKCU\..\Run: [Sidebar] C:\Program Files\Windows Sidebar\sidebar.exe /autoRun
O4 - HKCU\..\Run: [SUPERAntiSpyware] C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SUPERAntiSpyware.exe
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'NETWORK SERVICE')
O16 - DPF: {4B54A9DE-EF1C-4EBE-A328-7C28EA3B433A} (BitDefender QuickScan Control) - http://quickscan.bit...m/qsax/qsax.cab
O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - http://fpdownload2.m...ash/swflash.cab
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{AC2A7722-63EB-4566-965F-B4E5E17D64E9}: NameServer = 213.154.124.1 193.231.252.1
O20 - AppInit_DLLs: c:\progra~1\bandoo\bndhook.dll
O20 - Winlogon Notify: !SASWinLogon - C:\Program Files\SUPERAntiSpyware\SASWINLO.dll
O23 - Service: Bandoo Coordinator - Discordia Limited - C:\PROGRA~1\Bandoo\Bandoo.exe
O23 - Service: DeviceManager - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\DeviceHelper\DeviceManager.exe
O23 - Service: Nero BackItUp Scheduler 4.0 - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Nero\Nero BackItUp 4\NBService.exe
O23 - Service: TeamViewer 5 (TeamViewer5) - TeamViewer GmbH - C:\Program Files\TeamViewer\Version5\TeamViewer_Service.exe

--
End of file - 4386 bytes

#13
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 02.02.2006

View PostAlice, on 23rd August 2010, 22:06, said:

Num Lock. Scroll Lock nu are nicio treaba.
Corect, NumLock. Greșeala mea.

@Cyrrus: folosește OnScreen Keyboard (Start -> Accessories -> Accesibility sau Ease of Access, în funcție de ce Windows ai). Vei vedea acolo dacă e sau nu NumLock activ (trebuie să activezi în OSK tastatura numerică pentru a putea vedea și modifica starea funcției NumLock).
De asemenea, tastele Num/Scroll/Caps Lock ar trebui să aibă și indicatori vizuali pe tastatură (ori undeva deasupra tastaturii, ori pe butoanele respective). Dacă e ceva aprins, este o funcție activă, dacă nu, nu.

Dacă nu e de la NumLock, atunci e tasta Fn defectă (și este mereu apăsată). Același efect se obține și prin Fn+M = 0, Fn + J = 1, etc...


Și ca să-ți facem și pe plac, postează un log HiJackThis, și vedem acolo dacă rulează ceva dubios. Mă îndoiesc că ai ditamai rootkitul care nu apare în HijackThis și care face nimicuri de genul ăsta. Nu mai contează. :)

Edited by alexcrist, 23 August 2010 - 21:33.


#14
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Descarca

Malwarebytes Anti-Malware 1.46

si salveaza-l pe Desktop.

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.

Posted Image

Dupa lansarea programului, click pe tab-ul Update si apasa butonul Check for Updates pentru a verifica daca definitiile descarcate sunt ultimele.

Database version: 4XXX

Posted Image

Click pe tab-ul Scanner, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.

Posted Image

La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results.

Posted Image

Posted Image

Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

Posted Image

Posted Image

La final se va deschide un fisier in Notepad cu rezultatele scanarii. Posteaza continutul lui aici.

Posted Image

Daca ai dat restart pentru indepartare malware din PC, log-ul il gasesti in fereastra principala in cadrul tab-ului Logs. Verifica sa fie ultimul(dupa data din numele fisierului .txt.)

Posted Image

#15
Cyrrus

Cyrrus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2006
E scanat cu malware bites si cu updateurile la zi si nu o gasit nimk.

#16
Co_colino

Co_colino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 11.04.2006
am patit si eu ceva de genul asta dar era din cauza antivirusului care coda convorbirea pe mess si uneori uita sa o mai decodeze

#17
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
ai facut o scanare si cu SUPERAntiSpyware, vad ca il ai instalat.  dar sa sti ca nu cred ca este virus, am trimes si eu la cineva un program asemanator( 1 aprilie)  i lam pus intro poza, si cand a dat clic pe ea, sa activat programul( care este pentru farse) daca nu ma insel exista pe CNET, dar nu mai stiu cum il cheama. nu este detectat de antivirusii. se instaleaza undeva in c/  user. nu ar strica sa verifici. poate tia facut careva o gluma

#18
Cyrrus

Cyrrus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 05.02.2006
alexcrist de la tasta FN e problema ms mult cred ca se poate inchide topicul si noapte buna va doresc. :hug:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate