Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD
 Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5

Resizable BAR
 Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...

Alternativa la Paint pe Ubuntu

Recomandare WYSIWYG HTML Editors
 Alegere aspersoare

Despre Japonia - tara pe care nu ...

ICSee din sursa sigura sau echiva...

Exista vreo metoda sa pasez contu...
 

Distributie VW

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
Dorin25

Dorin25

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 02.07.2010
Salut. Am un VW Golf 1.9 TDI  din 99 motor ALH. Intentionez sa ii schimb distributia insa nu stiu pt ce marca sa optez si cum ar fi mai bine/ieftin ca ca cumpar kit distributie complet sau pe bucati. Un sfat in privinta alegerii producatorului as dori. ms .

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006
Rola INA, curea Conti, pompa de apa Graf. Asta contine kit-ul OEM de obicei.

#3
Dorin25

Dorin25

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 02.07.2010
Referitor la curea am primit si de la un mecanic acelasi sfat pe care mi l-ai dat si tu (conti) ceea ce ma face sa optez pt ea, insa cand am intrebat la magazin mi s-a spus ca e de productie romaneasca ceea ce m-a pus pe ganduri, deoarece mie greu sa cred ca o masina germana este echipata cu piese romanesti (scuze daca gresesc nu am cunostiinte in domeniu si nu bat in cuie aceasta afirmatie) sau aceasta curea se fabrica si in alte tari si poate fi adusa pe comanda? ( binenteles in acest caz pe cutie sa apara made in .... )

#4
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006
Stai linistit, sunt o gramada de firme nemtesti care produc in Romania. Se numeste globalizare fenomenul.
Daca nu e produsa in Romania, atunci e produsa in Germania, la Szeged. ;)

#5
Dorin25

Dorin25

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 02.07.2010
ms de sfat, voi cauta una fabricata in germania, iar in cazul in care nu gasesc iau una facuta la noi

#6
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.295
  • Înscris: 25.04.2006
Facuse o gluma, aia "germana" este facuta in Ungaria...

Eu nu inteleg insa, alti producatori nu sunt? Goodyear de exemplu?
Mai ales ca exista un proces cu privire la "VW timing belt" care este settled in afara curtii din cauza probabila "curele proaste".

#7
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.954
  • Înscris: 09.12.2004
in Oiropa, se folosesc cu succes si curele Gates

daca ai cumva pompa originala poti sa o dai la reprezentanta si sa iei una origi, cu discount baban pentru ca si masina ta e o "rabla" (acu ramine de vazut la cit iti iese...)

#8
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.295
  • Înscris: 25.04.2006
Gates mai se vand si prin US. Dar stiam de scandalul cu curelele la TDI VW din 99 si Audi 2000-2003.

#9
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.954
  • Înscris: 09.12.2004

View PostSuperDuper, on 31st July 2010, 15:20, said:

Gates mai se vand si prin US. Dar stiam de scandalul cu curelele la TDI VW din 99 si Audi 2000-2003.
din ce am gasit acolo intr-un pdf, era vorba de motorul 1,8t care e benzinar; din pacate nu am timp si chef sa citesc zecile de pagini pt a vedea care e treaba, daaaar stiu ca acolo nu se poate trai fara contabili, avocati si evident procese.

nu inteleg de ce tu uiti ca noi sintem AICI si tu ACOLO, deci nu se aplica mai nimic dintr-o parte in alta a girlei
un exemplu minor e ca vw usa isi asuma schimbul macaralelor cu piese de plastic, ca fiind eroare(daca le cumparai din alta parte iti dadeau contravaloarea - 50usd) pe cind in europa, canci (max200lei de usa kitul cu cleme de metal)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate