Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti

Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?
 La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...

Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO
 Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 

Legi privind femeia in Islam

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
2507 răspunsuri în acest subiect

#1963
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 68.013
  • Înscris: 19.03.2011
Avand in vedere ca mie mi s-au dat rapoarte este miawwwwww miawwwwww voirescian

#1964
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.274
  • Înscris: 07.01.2009
Honor killing in Scotland: Muslim burns “Westernized” ex-wife to death
Robert Spencer Jun 4, 2014
Muslims commit 91 percent of honor killings worldwide. The Palestinian Authority gives pardons or suspended sentences for honor murders. Iraqi women have asked for tougher sentences for Islamic honor murderers, who get off lightly now. Syria in 2009 scrapped a law limiting the length of sentences for honor killings, but “the new law says a man can still benefit from extenuating circumstances in crimes of passion or honour ‘provided he serves a prison term of no less than two years in the case of killing.’” And in 2003 the Jordanian Parliament voted down on Islamic grounds a provision designed to stiffen penalties for honor killings. Al-Jazeera reported that “Islamists and conservatives said the laws violated religious traditions and would destroy families and values.”
In light of all this, until authorities get the courage to tell the truth about honor killing, there will be many more such murders.
“Muslim murdered ‘westernised’ ex-wife in Stirling,” by Dave Finlay, The Scotsman, June 4, 2014 (thanks to The Religion of Peace):

A MAN has been found guilty of burning his “westernised” ex-wife to death, after setting fire to her following a bitter divorce.

#1965
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013
Uitati-va bine la femeia din poza.

[ http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/images/People/ashrawi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Hanan Ashrawi

Nu are hijab si nu niqab si nu burqa.
Este scolita, inteligenta, independenta, este prima femeie ce a avut functie in Parlamentul Palestinian.

Legislator, activist si diplomat.
Totdeauna ponderata si corect,a a fost un stalp de baza pentru Israel in relatiile cu autoritate Palestiniana.
A obtinut masterul la universitatea din Beirut
Purtator de cuvant la convorbitrile de pace, ministra de cateva ori in parlamentul palestinian s-a retras complet
in 1998 din cauza coruptiei din cadrul Autoritatii Palestiniene.

Editat de vio69a, 05 iunie 2014 - 20:41.


#1966
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 68.013
  • Înscris: 19.03.2011
si daca ne uitam, crezi ca decreteaza maine extremistii islamici renuntarea la burka?
elibereaza boko haram fetele rapite
dispare coruptia din autoritatea palestiniana

sunt cu miile ca ea in Liban si sar frecvent in aer

#1967
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.155
  • Înscris: 16.06.2009

View Postvio69a, on 05 iunie 2014 - 20:32, said:

Uitati-va bine la femeia din poza.

[ http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/images/People/ashrawi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Hanan Ashrawi

Nu are hijab si nu niqab si nu burqa.
Este scolita, inteligenta, independenta, este prima femeie ce a avut functie in Parlamentul Palestinian.

Legislator, activist si diplomat.
Totdeauna ponderata si corect,a a fost un stalp de baza pentru Israel in relatiile cu autoritate Palestiniana.
A obtinut masterul la universitatea din Beirut
Purtator de cuvant la convorbitrile de pace, ministra de cateva ori in parlamentul palestinian s-a retras complet
in 1998 din cauza coruptiei din cadrul Autoritatii Palestiniene.

daaaa!!!
corect!!!
fata buna!
norocul ei ca n-a renuntat la islamism, ca altfel...:

obiectiv.info/o-tanara-sudaneza-de-religie-cre-tin-ortodoxa-condamnata-la-moarte-pentru-credin-a-ei_42242.html

#1968
Bizzu1309

Bizzu1309

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 24.05.2013
Realizez o cercetare în care doresc să identific intensitatea fenomenului DISCRIMINARII ANGAJATILOR SI NIVELUL LOR DE INFORMARE.
CHESTIONARUL SE ADRESEAZA PERSOANELOR CARE SUNT SAU AI FOST ANGAJATE! De asemenea, daca aveti cunostinte care au intampinat astfel de situatii, va rog sa redistribuiti! Doar cateva click-uri!
Sinceritatea reprezintă cheia valabilităţii acestui studiu. De asemenea răspunsurile sunt anonime şi confidenţiale.
Timp de completare: 5-10 min.
Multumesc!
http://www.isondaje.ro/sondaj/329459874/

#1969
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.130
  • Înscris: 17.04.2014
uitati-va bine la femeia din poza.
[ http://4.bp.blogspot.com/-JVNKkfA4pfk/TfDeNqjTNOI/AAAAAAAATbM/HKFe3as35Lc/s1600/MuslimKuwaitibitch.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

fosta candidata a parlamentului kuweitian, domnia ei sustine intoarcerea la sclavia sexuala pentru femeile nemusulmane din zonele de conflict ale musulmanilor, sclavie permisibila (spune ea si sfatuitorii sai, clericii sauditi) in quran si in istoria islamica. primele candidate ale acestei pozitii de sclave ar fi chiar rusoaicele luate prizoniere in conflictul din cecenia, care pot fi vandute, cumparate si exploatate sexual de dreptcredinciosii musulmani fara teama ca ar incalca dorinta divina a lui allah.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dEy69_qVarI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.thenation...aiti-politician

Editat de remembernazdaq, 07 iunie 2014 - 15:07.


#1970
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.130
  • Înscris: 17.04.2014
ce ziceti, poate femeia de mai sus, pre numele ei salwa al mutairi...sa condamne gruparea "boko haram"?
eu zic ca nu. banuiesc ca mai sunt multi ca ea...toti gasindu-si sprijin in relatarile coranului si exemplul profetului.

Editat de remembernazdaq, 07 iunie 2014 - 16:00.


#1971
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013
stiu eu.....tu sti ?

Editat de vio69a, 07 iunie 2014 - 15:49.


#1972
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.130
  • Înscris: 17.04.2014

View Postvio69a, on 07 iunie 2014 - 15:48, said:

stiu eu.....tu stii ?
o replica informata, la subiect, menita a imbunatati topicul si calitatea discutiei.
inca o dovada ca varsta si experienta merg mana in mana...reformand gramatica de-a lungul drumului. Posted Image

Editat de remembernazdaq, 07 iunie 2014 - 15:59.


#1973
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013
ma gandeam eu, ca nici tu nu sti...

#1974
remembernazdaq

remembernazdaq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.130
  • Înscris: 17.04.2014

View Postvio69a, on 07 iunie 2014 - 16:05, said:

ma gandeam eu
menajeaza-te.

putini dintre literalistii coranului si-ar condamna profetul pentru luare de sclave si violul acestora. putini dintre literalistii coranului ar refuza sa emuleze exemplul profetului daca li s-ar da ocazia.

Editat de remembernazdaq, 07 iunie 2014 - 16:14.


#1975
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013
Pana la instalarea noului presedinte al Egiptului in functie,
presedintele interimar a emis un decret care incrimineaza hartuirea sexuala.

In textul de lege ce se pregateste, va fi folosita în mod explicit sintagma „hartuire sexuala”, iar pedeapsa maxima pentru aceasta infractiune va putea ajunge pana la cinci ani de închisoare,
Decretul stabileste ca orice acostare care implica gesturi sexuale sau obscene, inclusiv prin mijlocele de comunicare moderne, este ilegala, si poate fi prin urmare pedepsita cu cel putin sase luni de detentie.

Editat de vio69a, 07 iunie 2014 - 21:10.


#1976
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.513
  • Înscris: 29.04.2008
O floricică

Pe când primăvara?

Egipt 80 de milioane

Islam 1,7 miliarde

#1977
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.376
  • Înscris: 03.12.2012
azi am vazut o musulmanca britanica. nu era din alta tara , s a nascut crestina si s a convertit. era cu batic in cap si toate. m a lasat sa o ating si astea , insa era barbatuso prin zona... mi se pare un downgrade sa treci de la o religie la alta... mai ales ca femeie de la o religie la islam. m am uitat cu mila la femeia asta...

#1978
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postn3utr1n0, on 15 iunie 2014 - 22:50, said:

azi am vazut o musulmanca britanica. nu era din alta tara , s a nascut crestina si s a convertit. era cu batic in cap si toate. m a lasat sa o ating si astea , insa era barbatuso prin zona... mi se pare un downgrade sa treci de la o religie la alta... mai ales ca femeie de la o religie la islam. m am uitat cu mila la femeia asta...

uite ce este.
Fiecare sa faca ce simte ca i place, ii aduce multumire.
Nu pot sti eu sau tu daca ce ne place noua place si altuia, ca e mancare, bautura sau religie
Problema cu religia este ca o capeti la nastere.
Nu este la fel de grav ca atunci cand ai fi ales o religie si apoi te razgandesti.
Religia trebuie sa o alegi la 16 sau 18 ani.
Pnana atunci ai destul timp sa vezi cam ce viata si cu ce se manaca.

#1979
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 69.266
  • Înscris: 28.05.2013
2 regine....

[ https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10483186_715087268550749_7454607152531550057_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Un britanic intreaba un Sheikh:
-De ce în Islam, este interzis ca femeile să dea mâna cu barbatii?
El Sheikh a răspuns:
-Poți să dai mâna cu regina Angliei?
Omu...l a răspuns:
-Bineînțeles că nu, doar câțiva oameni pot strânge mâna!
El Sheikh apoi a spus:
- Ei bine pentru noi, toate femeile sunt regine și reginele nu dau mâna cu bărbații străini.
Apoi, omul britanic a pus o altă întrebare:
-De ce femeile trebuie să acopere capul și corpul sau?
Sheikh apoi a luat două bomboane in maini , una l-a lasat cu un ciolofan învelita și una ia luat ciolofanul. După care a aruncat cele două bomboane pe podea, si a intrebat pe omul britanic:
-Ce preferi?
Omul a răspuns:
-Cea cu ciolofanul.
Sheikh apoi a spus:
-În același mod în care ambalajul protejează bomboanele de murdărie, Hijab protejeaza femeile de viciile lumii.

Editat de vio69a, 16 iunie 2014 - 21:33.


#1980
AntilopaBongo

AntilopaBongo

    Lapin Kulta

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.456
  • Înscris: 12.10.2012
Foarte tare asta cu "ciolofanul" :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate