Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Situatie fara iesire?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Ooblar

Ooblar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.06.2011
P.S.: Pentru ca se leaga de subiect
http://www.theonion....-friends,11473/

#20
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2011

View PostLex91, on 13th June 2010, 02:25, said:

Pentru cei care eventual mai tin minte, desi a trecut mult timp de atunci... asa a inceput totul: Sa incep o relatie sau nu?

In caz contrar, un scurt rezumat: Am cunoscut acum 5-6 luni prin intermediul unui coleg (fost coleg acum...) o fata nemaipomenita, cu care nu eram sigur daca ar fi indicat sa ma implic sentimental pentru ca nu eram sigur care era situatia intre ea si colegul meu respectiv, ei cunuscandu-se si fiind prieteni foarte apropiati de foarte multi ani. Odata ce fata mi-a spus ca ei sunt doar prieteni buni si nimic mai mult, nu am mai ezitat!
Vreau sa spun ca acum suntem impreuna de peste 4 luni, ne intelegem, ne potrivim de minune si totul este ca intr-un vis. Asta pana acum...

Aflu azi cum ca acest prieten defapt i-ar fi marturisit recent ca el de mult timp doreste sa fie mai mult decat atat.
Eu o iubesc, ea ma iubeste, si pentru ea el nu a insemnat niciodata mai mult decat un foarte bun amic. Nu a vrut sa aflu de situatia respectiva pentru ca nu stia cum as putea sa reactionez, dar evident nu mi-a luat mult pana sa imi dau seama singur - e ceva ce pana la urma am intuit usor.. :confuzzled:

Acum ea e prinsa la mijloc, nu vrea sa renunte la prietenia lui pentru ca inseamna foarte mult pentru ea, si in acelasi timp nu vrea sa imi dea mie motive de gelozie. In ea am toata increderea si nu am de ce sa caut un al doilea inteles in actiunile ei, dar in el?? In el cum pot sa am incredere? Nu pot sa ma prefac ca totul e ok si el nu ar percepe altfel aceasta relatie.

Nu stiu cum pot fi lucrurile ok, doar asa - de aparenta... dar din pacate stiu mai bine :(

Cum sa gestionez o astfel de situatie? Nu pot si nici nu vreau sa o fac pe ea sa renunte la o prietenie atat de importanta pentru ea, dar nici nu pot matura totul sub covor, si sa ma prefac ca totul va fi ok. Pare pur si simplu o situatia fara iesire... :|

PS: scuzati ca am pastrat persoanele sub anonimat, probabil face topicul mai greu de inteles...

Threesome!
Mai bagă și tu o prietenă în combinație.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate