Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Samsung B7722

- - - - -
  • Please log in to reply
563 replies to this topic

#559
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Eu detin acest telefon de aproximativ 1 an si 1/2 - este B7722i de culoare alba. Il utilizez ca si telefon de baza cu SIM-uri Orange si Vodafone (pe langa el utilizez Samsung Galaxy Note II pentru restul functiilor). Nu am absolut nicio problema cu el, insa il utilizez exclusiv pentru apeluri si sms-uri. O singura data cineva mi-a spus ca m-a sunat iar eu nu am raspuns (telefonul nu a sunat si nici nu a inregistrat un apel ratat), dar s-a rezolvat problema printr-un simplu restart. Mi-a mai facut figuri la reincarcare cand introduceam cablul mai intai in priza si apoi in telefon (nu incarca desi indica faptul ca se incarca). De cand introduc cablul mai intai in telefon si dupa aceea in priza nu mai am probleme. Este cel mai bun telefon pe care l-am avut: are semnal bun, se aude foarte bine, sunt auzit foarte bine, pot receptiona apeluri pe un sim daca sunt in convorbire pe celalalt sim, bateria duce cateva zile fara probleme (il reincarc cand iconita de la bateria imi indica 2 liniute). Daca as ramane fara el, as cumpara tot B7722. Chiar ma bate gandul sa imi mai iau unul de rezerva.

#560
george_axente

george_axente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 23.02.2007
Salutare la toata lumea! Daca ma poate ajuta cineva (posesorii de B7722) am o problema cu google maps. Am instalat o varianta aparent mai noua 2.3.2 fata de 2.2.0 care era initial si nu imi mai merge functia "my location" si nici sa folosesc touch screenul. Am instalat ieri toata ziua tot felul de versiuni : 2.2.0 o instaleaza dar nu mai intra in ea de loc. 2.3.2 merge touch-ul dar nu are functia "my location" si 3.0.1 nu intra in el si da o eroare de genul:   "Unexpected exception. The aplication caused an error and may not function correctly. java.lang.NoClassDefFoundError: javax/microedition/location/LocationListener "
Am luat din vreo 30 de locuri diferite, versiuni diferite si nu gasesc pe cea originala care era 2.2.0 si mergea cu touch screenul si functia "My location" . Ma poate ajuta cineva plssssssss Posted Image

Edited by george_axente, 28 January 2014 - 16:23.


#561
Doru3G

Doru3G

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.09.2012
Buna la toata lumea. Sper sa mai intrati aici din cand in cand, ca vad ca nu prea mai este activitate. Pun si eu o intrebare la cunoscatori. Ce varianta de Opera Mini se poate instala pe acest telefon? Ca eu am instalat o varianta -nu mai stiu care- si nu prea merge, in sensul ca se cam blocheaza, nu-mi prea deschide paginile si este greu de manevrat. Nici cum se dezinstaleaza nu stiu, poate ma ajutati voi si cu asta. Mersi

#562
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Se pare ca nu prea mai sunt detinatori ai acestui model de telefon.
Probabil ca ai instalat versiunea Java a lui Opera mini. Este suficient sa o stergi.
Intri in 'Jocuri' (pentru ca probabil aici iti apare), apesi pe 'Stergere', selectezi "Opera mini" si apesi pe 'Stergere'.
Intri pe site-ul Opera si descarci de acolo versiunea care iti este afisata ca fiind compatibila. Daca nu functioneaza corect, atunci o stergi, incerci alta si tot asa pana cand nimeresti una buna.

#563
Doru3G

Doru3G

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.09.2012
Mersi mult. Am gasit. Ce simplu e cand sti despre ce e vorba. Cu versiunea asta, nici nu puteam sa tin telefonul culcat sa apara ca landsape. O sa fac asa pe incercate cum spui, ca nu am gasit nici o versiune dedicata la modelul asta. Numai bine.

Edited by Doru3G, 09 April 2014 - 20:12.


#564
ervin8571gm

ervin8571gm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 27.10.2013
Imi puteti recomanda un ebook reader pentru acest telefon? Am incercat albite si lacview insa nu am reusit sa deschid nici o carte cu acestea. Nu tin neaparat sa folosesc o aplicatie dedicata, ci ma multumesc si cu o aplicatie jar, dar care sa aiba tot ce trebuie pentru un ebook reader: rasfoire pagini de la unul dintre butoanele exterioare (de volum de obicei), reglare contrast, reglare font, etc

Edited by ervin8571gm, 28 April 2014 - 18:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate