Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

As vrea sa dansez si eu ...

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010

View Postjumborom, on 3rd June 2010, 18:13, said:

Exact, doar atat ! Mai intai, trebuie sa stapanesti bine-bine aceasta schema simpla, sa te misti asa fara sa te gandesti ca dansezi.
si dupa aceea de unde sa introduc miscari ? asta e ce va cer voua sa imi aratati mie miscari ceva ..

#20
shteck2k6

shteck2k6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 19.10.2006
Nu e nevoie sa faci altceva. Pitzipoancele pot sa se sparga in figuri pe langa tine. Ideea de baza este ca nu trebuie sa stai chiar ca o stana de piatra. In rest mai pui si tu o mana pe fata(femeie), etc...

#21
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,622
  • Înscris: 25.11.2007
Daca ai prins miscarea asta de baza (stanga-dreapta + dreapta-stanga, care se numeste "step-touch") creezi in jurul ei ca aici sau dincoace. Te ridici de pe scaun si exersezi pana te simti in largul tau cu miscarile. Restul tine de zambet, de atitudine, de contactul vizual cu partenera si de celelalte contacte, desigur.  :)

#22
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005

View Postadd2005, on 3rd June 2010, 17:36, said:

Dute vreo 2 luni la fitness, ca sa iti dezvolti putin muschii...
Nu poti/nu stii sa dansezi din cauza ca faci prea putina miscare...

Cand vorbesc de miscare nu ma refer mersul pe jos/fugit.
Ci la miscare cu toate grupele de muschi.

Odata ce incepi sa-ti controlezi mai bine muschii, restul o sa vina de la sine.

Vorbesc foarte serios.
nu prea vad nici o legatura. masa musculara (nu in exces) da foarte bine in timpul dansului dar nimic mai mult. probabil vroiai sa spui ca, cu cat ai mai bine antrenate grupele de muschi, cu atat poti face mai multe miscari care altfel ar fi imposibile. totodata un corp mai frumos iti da mai multa incredere in tine

View PostCoolPyr0, on 3rd June 2010, 18:08, said:

Sa ma misc doar asa din picioare stanga dreapta ? ? ?
stapaneste bine miscarea stanga dreapta. prin filmuletele alea e putin prea tehnic daca pot spune asa. incearca sa te misti tu stanga - dreapta si vezi cum iti sade. la inceput o sa te simti jenat si de tine dar continua si dupa o jumatate de ora o sa te acomodezi. clipurile care ti-au fost recomandate eu nu te-as sfatui sa le urmezi, ci doar sa te uiti sa iti faci o idee. niciodata nu vei gasi o partenera care sa danseze exact ca tine asa ca va trebui sa te adaptezi si atunci nu vei mai sti ce sa faci. in plus, nu ai atata spatiu disponibil. daca vrei sa dansezi cu o fata, mergi in locuri mai aglomerate unde nu prea ai loc in ring. in felul asta o sa stati foarte aproape si la inceput ii poti urma miscarile ei dar nu foarte mult timp ca altfel isi va gasi altul.
dupa ce prinzi stanga - dreapta, incearca sa te joci un pic cu mainile
nu cred ca o sa inveti ceva de pe forum. mai bine mergi frumusel in club si te uiti si tu la altii

#23
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

View Postunu, on 3rd June 2010, 17:16, said:

eu de cate ori vad barbati in cluburi dansand pe muzica de asta "dance", de club, house sau cum vrei sa-i zici, rad copios, si acele persoane devin automat nulitati in fata mea   :)
Da, evident, sunt niste nulitati.

#24
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009

View Postunu, on 3rd June 2010, 17:11, said:

esti baiat? daca da, nu stiu de ce te stresezi. un barbat adevarat nu danseaza decat in anumite conditii, si doar pe muzica lenta

oamenii care danseaza in cluburi sunt:
- femei
- gaylorzi
- manelari lipsiti de atentie
Ce gandire de babuin ai . :lol:

Edited by Just_Cavalli, 05 June 2010 - 16:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate