Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 "Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...

COSAFA CUP 2024

Cartela internet cu roaming - com...
 Service Liebherr

Modificare lucrare cimentata

Refinanțare credit ipotecar ...

site CNAIR, sectiunea vignettes -...
 

Probleme cu formatarea textului

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
EagleTeam

EagleTeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 04.09.2008

View Postciureanuc, on 14th June 2010, 22:07, said:

...avem nevoie de unele lucruri noi sau vrem ca unele optiuni sa fie mai simple.

Daca faci corecturile simple inainte de paginare... mai conteaza in ce soft le faci?
Optiuni simple... si la indemana, zic eu, nu sa caut ca la Word prin toate setarile posibile si imposibile...  :D
Conteaza, conteaza si in ce soft le faci!

#20
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View PostEagleTeam, on 15th June 2010, 15:00, said:

Optiuni simple... si la indemana, zic eu, nu sa caut ca la Word prin toate setarile posibile si imposibile...  :D
Conteaza, conteaza si in ce soft le faci!
Eu vorbeam strict de procsul de productie.
Cei care se ocupa cu textul (fie ca se numesc autori, copyright-eri sau corectori) ar trebui sa dea un ochi pe el nainte sa ajunga la DTP.
La mine nu prea se intampla asta, si am surpriza sa vina copy-ul cu multe corecturi si sa-l las sa le faca el in ID. (corecturi de tipul 20 pe o pagina!) :)

#21
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 05.06.2006
Pai esti boier la 20 de corecturi pe pagina.
Eu fac C1, C2 si C3 fara sa comentez. De, e criza, nu se poate angaja un corector, corectura o fac redactorii, si ce ma enerveaza cel mai mult este ca la C3 gasesc greseli elementare pe care ar trebui sa le gaseasca la C1. Cu toate ca nu este datoria mea, ce gasesc eu anapoda, corectez ca sa nu mai dfiu nevoit sa vad in fata ochilor corectura cu rosu pe print.

Daca ar fi dupa ai mei corectori (citeste redactori) cred ca as ajunfe si la C10. La fiecare corectura ar gasi cate un punct sau virgula ne la locul ei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate