Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale

impozit chirii 2024
 Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente

Curba Q-U invertor Fronius Gen24?
 Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

HR - nota de relatie?

Cand trebuie sa ii pui botnita un...
 Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata
 

Vederi de la mare....

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.02.2004
Niste pareri??


Attached File  IMG_1572.jpg   242.83K   121 downloadsAttached File  IMG_1588.jpg   209.4K   127 downloadsAttached File  IMG_1613.jpg   216.19K   110 downloadshment]Attached File  IMG_1666.jpg   256.79K   146 downloadsAttached File  2_fete_cucuiete.jpg   257.68K   152 downloads[attachment=4070
:attachment]Attached File  IMG_1820.jpg   209.23K   169 downloadsAttached File  IMG_1869.jpg   189.76K   212 downloads[attachmen
=40711:attachment]Attached File  IMG_2046.jpg   222.76K   185 downloadsAttached File  IMG_2110.jpg   220.24K   231 downloads



mama...Attached File  mama.jpg   195.21K   188 downloads ... si fiica..Attached File  fiica.jpg   209.23K   264 downloads

Attached Files



#2
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004
huliganule!  :P

#3
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

marcopolo80, on Jul 11 2005, 14:00, said:

Niste pareri??

esti pervers!

#4
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004

TIC, on Jul 11 2005, 14:03, said:

esti pervers!

<{POST_SNAPBACK}>

chiar perversionist!  :D

later edit: las' ca te prindem noi la buda si-ti facem poze! ;)

Edited by awareness, 11 July 2005 - 14:07.


#5
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.02.2004
2 sunt poze de familie,restul..

#6
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

marcopolo80, on Jul 11 2005, 14:18, said:

2 sunt poze de familie,restul..

<{POST_SNAPBACK}>


care? de pe primul rand, primele doua?? :)

#7
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
Dă, tată, cu zoomu' digital pe ele !

#8
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Mie imi plac 6,7,8,9,10,11 si 13

Edited by Sakura, 11 July 2005 - 14:23.


#9
Penn

Penn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 01.07.2005
Extrem de slabe ca și realizare.. conținutul nu pot să-l comentez... sunt doar niște declanșări pripite. Nu-mi venea să cred că au fost făcute cu un A510...

Chiar vroiam să recomand evitarea modelului de cameră cu care ai făcut pozele, însă aici pur și simplu nepriceperea ta își spune cuvântul și nu camera a fost de vină.

Văd că le-ai prelucrat și în photoshop... Nu prea le ai nici cu asta... și cu irfanview puteai face ceva mai bun.

Dar nu te descuraja... critica se vrea să fie un duș rece la adresa ta... citește măcar câteva sfaturi pe internet despre cum să faci poze bune cu simple aparate point&shoot.

Baftă!

#10
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.02.2004

Penn, on Jul 11 2005, 14:28, said:

Extrem de slabe ca și realizare.. conținutul nu pot să-l comentez... sunt doar niște declanșări pripite. Nu-mi venea să cred că au fost făcute cu un A510...

Chiar vroiam să recomand evitarea modelului de cameră cu care ai făcut pozele, însă aici pur și simplu nepriceperea ta își spune cuvântul și nu camera a fost de vină.

Văd că le-ai prelucrat și în photoshop... Nu prea le ai nici cu asta... și cu irfanview puteai face ceva mai bun.

Dar nu te descuraja... critica se vrea să fie un duș rece la adresa ta... citește măcar câteva sfaturi pe internet despre cum să faci poze bune cu simple aparate point&shoot.

Baftă!

<{POST_SNAPBACK}>


1.Daca citai putin mai sus vedeai o observatie a unui user (Dă, tată, cu zoomu' digital pe ele !) ceea ce la unele explica calitatea.Daca crezi ca te poti duce pe plaja sa le rogi sa te lase sa le pozezi,te-nseli ;)
2.In afara de resize NU AM FACUT NIMIC in photoshop,asa ca nu esti chiar meserias,si pt cultura ta afla ca ma pricep atit cit imi trbuie la photoshop,un pic mai mult decit crezi tu.Daca te uitai prin EXIF ai fi aflat citeceva despre cum au fost luate cadrele.
3.Cit despre calitatea lui A510 s-a mai discutat,la banii acestia nu iei cu siguranta nimic mai bun,este parerea ta,mai am vreo 400 de poze(sau fotografii,whatever) pt uzul propriu si personal facute tot la mare si daca ai vedea citeva ti-ai schimba cu siguranta parerea.
4.Cit despre critici,ele sunt binevenite cind sunt la obiect,insotite de argumente pertinente(gen expunere,ISO,incadrare,etc).Asa....n-am inteles ce nu ti-a placut,in afara de photoshop desigur :)

#11
msdan

msdan

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 944
  • Înscris: 03.03.2003
fotografiile tale sunt decat instantanee voyeuristice, nu intzeleg de ce te superi la criticile lui penn (mi se par justificate); nu intzeleg de asemenea de ce ceri critici pentru fotografii unde ai folosit zoom digital;

nu in ultimul rand, eu nu ash publica pozele care le-ai luat (cele cu fete) fara acordul persoanelor fotografiate; chiar daca sunt de la mare, fetele sunt intr-o postura nu tocmai intalnita in viatza de zi cu zi; probabil le-ar crea discomfort daca cineva din vecinii lor (sa zicem) le-ar vede... e numai un exemplu

ca shi critica: la toate cele cu potentzial ai centrat subiectele

Edited by msdan, 11 July 2005 - 15:12.


#12
Penn

Penn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 01.07.2005

marcopolo80, on Jul 11 2005, 16:05, said:

1.Daca citai putin mai sus vedeai o observatie a unui user (Dă, tată, cu zoomu' digital pe ele !) ceea ce la unele explica calitatea.Daca crezi ca te poti duce pe plaja sa le rogi sa te lase sa le pozezi,te-nseli ;)
2.In afara de resize NU AM FACUT NIMIC in photoshop,asa ca nu esti chiar meserias,si pt cultura ta afla ca ma pricep atit cit imi trbuie la photoshop,un pic mai mult decit crezi tu.Daca te uitai prin EXIF ai fi aflat citeceva despre cum au fost luate cadrele.
3.Cit despre calitatea lui A510 s-a mai discutat,la banii acestia nu iei cu siguranta nimic mai bun,este parerea ta,mai am vreo 400 de poze(sau fotografii,whatever) pt uzul propriu si personal facute tot la mare si daca ai vedea citeva ti-ai schimba cu siguranta parerea.
4.Cit despre critici,ele sunt binevenite cind sunt la obiect,insotite de argumente pertinente(gen expunere,ISO,incadrare,etc).Asa....n-am inteles ce nu ti-a placut,in afara de photoshop desigur :)

<{POST_SNAPBACK}>


1. Acel post a apărut în timp ce scriam. Oricum, am observat și eu că sunt cu "zum". De ce să le pozezi? DAcă tot te pasionează tipul ăsta de fotografie, ia-ți un aparat cu zoom optic de cel puțin 1sn.
2. Tocmai de aceea am spus că puteai folosi și irfanview... Nu știu cât de mult te pricepi sau nu.. dar de ce să folosești un pogram profesional și scump când poți folosi și ceva mai simplu și free (nu mă refer acum la irfanview).
3. Tocmai asta am încercat să sugerez... este o cameră foarte bună, însă îți lipsește ție îndemânarea de a face poze... Dacă chiat crezi că mi-aș putea schimba părerea despre pozele tale. atunci ești invitatul meu/nostru să potezi ce ai tu mai bun...
4. Þi-am spus unde am observat probleme... și ți-am dat și un sfat să citești niște sfaturi și îndrumări pe net... Ce să-ți vorbesc despre timp de expunere, ISO and stuff când obții rezultate bune pe Auto... fără să te complici prea mult cu setări manuale...

5. De ce te-ai enervat?

Așteptăm noi poze... sper că ai reținut. Dar nu venii cu multe, ci doar cu 1... cea care îți place ție cel mai mult... și promit să îl comentez mult mai obiectiv. De asemenea lasă și informațiile exif, ca să știm cât mai multe detalii.

Baftă!

#13
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004

msdan, on Jul 11 2005, 15:10, said:

fotografiile tale sunt decat instantanee voyeuristice, nu intzeleg de ce te superi la criticile lui penn (mi se par justificate)
nu in ultimul rand, eu nu ash publica pozele care le-ai luat (cele cu fete) fara acordul persoanelor fotografiate; chiar daca sunt de la mare, fetele sunt intr-o postura nu tocmai intalnita in viatza de zi cu zi; probabil le-ar crea discomfort daca cineva din vecinii lor (sa zicem) le-ar vede... e numai un exemplu

<{POST_SNAPBACK}>


subscriu.
marcopolo, poti afla mai multe aici.  ;)

later edit: apropo, la ce sa ne asteptam, ca odata cu deschiderea sezonului, tot mai multi useri vor invada sectiunea foto cu astfel de poze? am auzit ca s-au vadut bine telefoanele cu camera   :scratchchin:

Edited by awareness, 11 July 2005 - 15:54.


#14
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.02.2004
Daca sunteti atit de "puritani" si cu legea in singe e clar ca am nimerit la o minastire,ceva....Cit despre voyeurism....hmmm....cum se chemama sa-ti expui in public parti(cu conotatii vag sau clar sexuale)??? Si sa nu-mi spuneti ca voi cind mergeti pe strada sau sunteti la mare va uitati dupa pescarusi....Iar daca adminii considera necesar pot sterge acest post.

ps.nu stiu cite dintre fetele care apar la galerii-fetele noastre au acceptat sa apara acolo ;)
pps pozele doreau sa surprinda o atmosfera care se schimba de la o zi la alta,ca si vremea.

#15
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004

marcopolo80, on Jul 11 2005, 15:54, said:

Daca sunteti atit de "puritani" si cu legea in singe e clar ca am nimerit la o minastire,ceva....Cit despre voyeurism....hmmm....cum se chemama sa-ti expui in public parti(cu conotatii vag sau clar sexuale)??? Si sa nu-mi spuneti ca voi cind mergeti pe strada sau sunteti la mare va uitati dupa pescarusi....Iar daca adminii considera necesar pot sterge acest post.

ps.nu stiu cite dintre fetele care apar la galerii-fetele noastre au acceptat sa apara acolo ;)
pps pozele doreau sa surprinda o atmosfera care se schimba de la o zi la alta,ca si vremea.

<{POST_SNAPBACK}>


hai ca esti simpatic  :lol:

dar e gresit. :nonobad:
1. nu toate persoanele care fac plaja sunt exhibitioniste; daca tu le consideri asa, e treaba ta.
2. oricum, nu e o regula ca fiecare exhibitionist sa-si gaseasca voyeuristul-pereche ;)
3. daca si noi ne uitam dupa gagici, ne uitam si atat, nu le punem imaginea pe www; oricum, nu astfel de imagini;
4. chestia aia cu "atmosfera care se schimba de la o zi la alta, ca si vremea" m-a dat gata.  :D  deci e de fapt un fotoreportaj si noi ne-am prins mai greu care era mesajul  :coolspeak:
5. la sectiunea "fetele noastre" nu stiu prea multi useri de aici care sa fi postat.
6. te asteptam cu fotografii noi, sunt sigur ca poti mai mult.  ;)

Edited by awareness, 11 July 2005 - 16:15.


#16
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.02.2004

awareness, on Jul 11 2005, 16:04, said:

hai ca esti simpatic  :lol:

2. daca si noi ne uitam dupa gagici, ne uitam si atat, nu le punem imaginea pe www; oricum, nu astfel de imagini;

<{POST_SNAPBACK}>


Daca a te uita dupa gagici (si chiar a le poza) e voyeorism inseamna ca toti suntem.....Iar daca apari pe www....hmmm....nu trebuiau sa se gindeasca atunci cind s-au dezbracat???.Sau ca sa te iau altfel:pe mine m-au intrebat daca vreau sa le vad dezbracate??? ;) Sau au drepturi doar ele :)

Edited by marcopolo80, 11 July 2005 - 16:11.


#17
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
imi place ca se discuta o gramada de legi aici pe foto  ;)
ar trebui sa se numeasca foto&laws

la cererea celor din otobuz le-am adus si eu o amintire topless de la mare

http://forum.softped...e=post&id=40626

poate era bine sa fie mai expliciti cu ceea ce vroiau sa vada.
nici mie nu mi se pare ok sa pui sanii fetelor pe net fara sa ai acordul lor.

#18
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 09.09.2003

reclamagiu, on Jul 11 2005, 17:26, said:

imi place ca se discuta o gramada de legi aici pe foto  ;)
ar trebui sa se numeasca foto&laws

la cererea celor din otobuz le-am adus si eu o amintire topless de la mare

http://forum.softped...e=post&id=40626

poate era bine sa fie mai expliciti cu ceea ce vroiau sa vada.
nici mie nu mi se pare ok sa pui sanii fetelor pe net fara sa ai acordul lor.

<{POST_SNAPBACK}>



ba da so mor eu... cand am zis topless am zis ca stii la ce ma refer... WTF? oricum esti nub si nu-i buna poza :P   stai sa vina bastanii sa-ti zica ce-are prost sau ce n-are!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate