Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente

Curba Q-U Fronius gen24?
 Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...
 Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata
 Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024
 

Gloria Golf Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
danutzadincan

danutzadincan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.07.2008
Buna tuturor,

Ati fost cumva la Gloria Golf? puteti sa-mi dati detalii privitor la acest hotel. Ma duc cu copii si nu stiu daca se merita. Multumesc.

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Gloria Golf e un hotel construit in anul 1997 si a fost renovat in anul 2008. Corpul principal are 3 etaje si mai sunt 2 caldiri Garden. Vei gasi verdeata multa, arhitectura eleganta si e un hotel cu review-uri bune.

Plaja este din nisip si au si ponton.

Mancarea e diversificata si poti opta pe langa restaurantul principal pentru unul din cele 3 restaurante a la carte(turces, italian si pescares) Pentru un sejur puteti merge o data la fiecare a la carte. Barul din lobby e deschis non stop si mai sunt inca 5 baruri. Room service-ul este gratuit non stop.

Piscine: 2 exterioare plus o piscina interioara

Pentru copii:

Bufet la pranz
2 piscine
spatiu de joaca
Miniclub (4-12 ani)
baby club (1-3 ani e cu plata)


Cam atat pentru moment.

#3
dm1

dm1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.06.2007

View Postdanutzadincan, on 28th March 2010, 14:33, said:

Buna tuturor,

Ati fost cumva la Gloria Golf? puteti sa-mi dati detalii privitor la acest hotel. Ma duc cu copii si nu stiu daca se merita. Multumesc.

Iti spun de pe acum ca ai facut o alegere foarte foarte buna
Am fost acum 3 ani si crede-ma ca experienta de la acest hotel ne-a marcat.

Stiu cum e: dupa ce ai cumparat biletul incepi sa te indoiesti: oare cealalta varianta nu era mai buna (caci sigur ai avut de ales intre Gloria si altceva), dar , crede-ma: nici nu trebuie sa stiu care au fost alternativele ca sa iti spun ca ai facut alegerea cea mai buna.

Astept sa ne scrii impresii dupa ce va intoarceti.

#4
danutzadincan

danutzadincan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.07.2008
daca mai citeste cineva..vroiam sa stiu cam ce-ai putea face seara pe acolo in afara de stat in hotel? unde te poti duce? cu ce in afara de taxi? cat e de la hotel pana in oras? cat costa taxiul pana in oras sau alt mijloc de transport?

#5
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postdanutzadincan, on 13th April 2010, 13:46, said:

daca mai citeste cineva..vroiam sa stiu cam ce-ai putea face seara pe acolo in afara de stat in hotel? unde te poti duce? cu ce in afara de taxi? cat e de la hotel pana in oras? cat costa taxiul pana in oras sau alt mijloc de transport?

Buna

Pana in centru Belek-ului un taxi nu trebuie sa coste mai mult de 10 E pentru a merge la o plimbare.Ii puteti cere sa va lase cateva minute la Gradina Tolerentei.

In alta seara poti opta pentru un rent a car ca sa vezi Antalya sau poti sa alegi un Evening Tour of the city si apoi seara va puteti relaxa la una din numeroasele terase din zona Isiklar unde puteti bea un ceai turcesc si puteti fuma o narghilea.

In alta seara merita sa mergi sa vezi un spectacol cu trupa de dans Fire of Anatolia. De la hotel pana la amfiteatru Gloria Aspendos faci maxim 25 minute cu un transfer si bilete rezervate din timp.(ghidul dvs de hotel se poate ocupa de rezervari masini si rezervari bilete spectacol)


Acum depinde de ce ati vrea sa faceti si ce v-ar tenta.Daca vrei in Antalya poti sa zbori cu balonul poti sa vezi Antalya din elicopter sau poti sa pleci pentru o zi in Ierusalim. Totul e posibil:)

#6
ThAce

ThAce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.06.2006
Eu am fost la Letoonia Golf acum vreo 10 ani, pe cont propriu, era la moda atunci. Gloria Golf era chiar alaturi, am intrat si inauntru, arata clar mai bine decat unde stateam noi unde nici acolo nu era rau (poate doar la bungalow). Vad ca zona Belek s-a dezvoltat puternic, cluburile cele mai scumpe sunt aici. Pe mine atunci nu m-a impresionat zona, plaja era cu nisip dar cu pietre in apa si nici nu prea aveai ce face prin zona. Belek-ul nu era cine stie ce, cateva magazine de haine, suveniruri si alimentare, case de schimb valutar si cam atat... Poate intre timp s-a dezvoltat... asa-i ?

#7
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
S-a maı dezvoltat de atunci insa nu cine stie ce. Daca esti turc si vrei sa iti faci un restaurant in Belek nu e cine stie ce afacere fiindca un turist gaseste in hotel tot ce ii trebuie si prin urmare zona nu s-a dezvoltat foarte mult.

In afara ce cele scrise mai sus mai poti merge si la o plimbare in Belek Beach Park- plaja publica a oraselului Belek amenajata cu locuri de joaca si cateva terase.


Iar in Belek poti sa mergi sa joci golf, in total sunt 11 cluburi de golf din care cel ami frumos e Cornelia Golf Club. Poti opta pentru un program de cateva ore- Golf Clinic- in care poti vizita clubul de golf si chiar inveti cateva din miscarile esentiale cu crosa.

#8
danutzadincan

danutzadincan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.07.2008
Multumesc mult koder pentru informatii.

#9
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
super alegere,am pus niste poze cu hotelul pe vechiul topic despre turcia,nu are publicitatea celorlalte dar cu siguranta e in top

Attached Files



#10
dm1

dm1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.06.2007

View Postdanutzadincan, on 28th March 2010, 14:33, said:

Buna tuturor,

Ati fost cumva la Gloria Golf? puteti sa-mi dati detalii privitor la acest hotel. Ma duc cu copii si nu stiu daca se merita. Multumesc.

Salutare salutare
am revenit pe forum si eram curios daca ai dat detalii despre sejurul la Gloria Golf, dar vad ca nu ai facut-o.
Poate ne spui si noua cum a fost si daca s-a ridicat la asteptarile voastre.

#11
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
Aveti idee cine vinde in Romania lantul Gloria? Agentia cu care lucrez de ceva timp, nu mai vinde Gloria. Am mai intrebat la alte doua si nici ele nu mai vand - nimeni nu mi-a spus insa de ce. Am mers pe Google dar nu m-am lamurit.

#12
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postadilushu, on 3rd June 2011, 10:21, said:

Aveti idee cine vinde in Romania lantul Gloria? Agentia cu care lucrez de ceva timp, nu mai vinde Gloria. Am mai intrebat la alte doua si nici ele nu mai vand - nimeni nu mi-a spus insa de ce. Am mers pe Google dar nu m-am lamurit.
Rott sau Koder.

#13
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
la banii de gloria golf, chiar mai ieftin, mai bine iei la papillon belvil sau la barut lara sau la concorde si oricum e mai bine decit la gloria golf

e doar parerea mea

#14
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Pe piata romaneasca exista un turoperator cu exclusivitate pentru lantul Gloria. Am intalnit romani care de 4-5 ani merg  doar la Gloria Golf si nu ar schimba hotelul sub nici o forma. Te poti orienta si spre o oferta speciala pentru Gloria Golf.

#15
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postkoder, on 3rd June 2011, 13:49, said:

Pe piata romaneasca exista un turoperator cu exclusivitate pentru lantul Gloria. Am intalnit romani care de 4-5 ani merg  doar la Gloria Golf si nu ar schimba hotelul sub nici o forma. Te poti orienta si spre o oferta speciala pentru Gloria Golf.
niciun turoperator romanesc nu detine exclusivitatea pt lantul Gloria ! toate agentiile romanesti, partenere ale tour-operatorului Peninsula Tours din turcia au in oferta lor hotelurile din lantul Gloria iar eu cunosc niste romani care merg de 10 ani numai la hotel delta din neptun si nu ar schimba destinatia sau hotelul sub nicio forma :thumbup:

Edited by rottweiler2007, 03 June 2011 - 13:28.


#16
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
fotografii de la hotel gloria golf

http://www.facebook....108863839148093

#17
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Lumea este foarte multumita de Gloria Golf . Mai citeste odata cu atentie  ;)  Ca mai este cate unul care este plin de fite sau faze ca mancare este buna dar se repeta , este plin de rusi sau berea este slaba, nu cred ca trebuie luate in seama. Banuiesc ca ai auzit si tu destule....

#18
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
Reviewurile - le-am citit din scoarta in scoarta. Barut Lara pare foarte ok, dar partea de gradina pare inexistenta - in sensul de copaci etc.
Am intrebat de Gloria pentru ca niste prieteni buni au fost la Verde, Golf si Serenity si mi-au recomandat. Pretul e intr-adevar maricel.
Macar am restrans lista la Verde si la Barut Lara. Nu pricep insa de ce nu prea mai vor sa vanda lantul Gloria - si mai ales de ce nu spun motivul. Pana si Tarom Tours l-a scos din oferta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate