Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 

Ceramica ciobita

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Klm79

Klm79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.05.2008
Am si eu o mica/mare problema: Am 2 lucrari metalo-ceramice - total fizionomice sus, de la canini...in spate :-).
La ultima sedinta mi-a scos una din lucrari (sunt necimentate) fiindca incepusem sa simt ca-mi intra saliva sub ea si era deranjanta, ca sa mi-o lipeasca din nou. Lucrarea nu a iesit foarte usor si m-a "ciocanit" ca sa o scoata. Problema e ca s-a ciobit in urma acestei operatiuni - se vede foarte bine metalul...sau foarte rau. Mi-a zis ca mi-o da la reparat?! la tehnician.
Intrebarea mea este cum poate fi "reparata" ceramica si ce rezistenta va avea in timp - la mine lucrarea e practic noua, nu mi se pare normal sa o iau ciobita din start.
Ca sa fie si cireasa asezata pe tort cand am ajuns acasa mi-am studiat mai bine si lucrarea cealalta la care simteam o textura diferita la unul din dinti si cu ajutorul a 2 oglinzi si o mini-lanterna am vazut foarte clar ca in acel loc este "plombata" lucrarea (se observa diferenta de nuanta si consistenta, e un compozit ceva, dar luciu a fost dat cumva peste ea, nu stiu daca o sa intelegeti ce vreau sa spun), practic de "noua" mi-a fost data in aceasta stare.  
Se practica asa ceva? E normal sa accept lucrarile in starea asta?
Estetic nu deranjeaza, deloc, dar nu stiu ce rezistenta va avea in timp.
Va multumesc anticipat.

Edited by Klm79, 16 March 2010 - 02:46.


#2
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Spune-i medicului problemele tale, si cere-i garantie.
O garantie de 2-3 ani ar fi OK, in conditiile in care si tu respecti "regulamentul".

#3
Klm79

Klm79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.05.2008
Am fost astazi si am luat lucrarea ciobita refacuta. Mi-a spus ca a fost returnata partea ceramica. Arata foarte bine. I-am spus de problema de la cealalta lucrare si mi-a oprit-o.
Nu stiu, sper sa fie bine. Garantia scrisa pe care o am la lucrari e de un an.
Multumesc pentru raspunsurile pe care le postezi pe forum.

#4
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,885
  • Înscris: 21.08.2008
Garantia asta e un nonsens...pacientul poate face orice lucru "interzis" apoi sa vina sa reclame...eu nu am auzit de garantie la operatii dar in fine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate