Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Theo Rose x Domino x Alessandra -...

R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...
 Senzori de miscare aprind lampile...

Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...
 Portretul combinatorului la tiner...

Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...
 Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 

Ceramica ciobita

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Klm79

Klm79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.05.2008
Am si eu o mica/mare problema: Am 2 lucrari metalo-ceramice - total fizionomice sus, de la canini...in spate :-).
La ultima sedinta mi-a scos una din lucrari (sunt necimentate) fiindca incepusem sa simt ca-mi intra saliva sub ea si era deranjanta, ca sa mi-o lipeasca din nou. Lucrarea nu a iesit foarte usor si m-a "ciocanit" ca sa o scoata. Problema e ca s-a ciobit in urma acestei operatiuni - se vede foarte bine metalul...sau foarte rau. Mi-a zis ca mi-o da la reparat?! la tehnician.
Intrebarea mea este cum poate fi "reparata" ceramica si ce rezistenta va avea in timp - la mine lucrarea e practic noua, nu mi se pare normal sa o iau ciobita din start.
Ca sa fie si cireasa asezata pe tort cand am ajuns acasa mi-am studiat mai bine si lucrarea cealalta la care simteam o textura diferita la unul din dinti si cu ajutorul a 2 oglinzi si o mini-lanterna am vazut foarte clar ca in acel loc este "plombata" lucrarea (se observa diferenta de nuanta si consistenta, e un compozit ceva, dar luciu a fost dat cumva peste ea, nu stiu daca o sa intelegeti ce vreau sa spun), practic de "noua" mi-a fost data in aceasta stare.  
Se practica asa ceva? E normal sa accept lucrarile in starea asta?
Estetic nu deranjeaza, deloc, dar nu stiu ce rezistenta va avea in timp.
Va multumesc anticipat.

Edited by Klm79, 16 March 2010 - 02:46.


#2
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Spune-i medicului problemele tale, si cere-i garantie.
O garantie de 2-3 ani ar fi OK, in conditiile in care si tu respecti "regulamentul".

#3
Klm79

Klm79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.05.2008
Am fost astazi si am luat lucrarea ciobita refacuta. Mi-a spus ca a fost returnata partea ceramica. Arata foarte bine. I-am spus de problema de la cealalta lucrare si mi-a oprit-o.
Nu stiu, sper sa fie bine. Garantia scrisa pe care o am la lucrari e de un an.
Multumesc pentru raspunsurile pe care le postezi pe forum.

#4
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,890
  • Înscris: 21.08.2008
Garantia asta e un nonsens...pacientul poate face orice lucru "interzis" apoi sa vina sa reclame...eu nu am auzit de garantie la operatii dar in fine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate