Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"
 Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo
 Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 

SPINA BIFIDA OCULTA

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ilioara2006

ilioara2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 30.08.2007
am 36 de ani si vreau sa va spun ca mi sa dat acest diagnostic de spina bifida oculta in decembrie 2009 de dr vasilescu de la sp. bagtazar,ma simt f rau nu pot sa stau mult in picioare am si-o greutate care nu e tocmai corespunzatoare 95 de kg la 1,85 inaltime din cauza ca vertebra l5 practic nu exista este rupta ,coloana mea se mentine nu tocmai cum ar trebui,am facut in timp si hiperlordoza curbura in interior a coloanei la nivelul l5,dr vasilescu mi-a zis ca asa ceva se opereaza doar in primele 7 zile dupa nastere si nu in tara la noi,mi-a recomandat sa nu ma ingras si sa port corset,acum tin o dieta relativ sanatoasa pt a slabi sper sa ajung la macar 88 de kg,despre corset pot sa va zic ca l-am purtat vre- o luna insa nu am simtit ceva schimbare,probabil ca de la aceasta problema sa compensat si un pic de scifoza am si spondiloza cervicala intr-un cuvant coloana mea e facuta praf,ma gandeam sa ma duc la baile felix pt ape termale sau la amara la namol poate o trebui facut si-un RMN pt toata coloana daca se-o putea face si diagnosticat concret tot ce e necesar, chiar nus ce sa zic am dureri la limita suportabilului DEOCAMDATA,NU MAI STIU CE SA FAC,daca vrea cineva sa-mi spuna ce sa fac, la cine sa ma duc ,o parere,o sugestie,un link unde sa mai citesc si eu cate ceva,un forum legat de aceasta boala etc multumesc

#2
avi_win60

avi_win60

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.11.2007
Ti-am lasat mesaj cu emailul meu. Iti pot recomanda un medic foarte bun care m-a operat si pe mine. si eu am spina bifida

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate