Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu subwoofer?

Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...
 Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro
 Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Iar la bloc

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009

View Postmorpheusdj, on 22nd February 2010, 16:03, said:

Header, ma refeream la o simpla sesizare,
.....
Exact,nimeni in Romania nu garanteaza ca pe viitor daca aceeasi agenti dau de persoanele fata de care si-au cerut scuze ca la urmatoarea fapta desi nu este cazul vor aplica sanctiunea maxima,altfel spus exista sansa unei plati personale din partea agentilor sub aparenta legala.

Oricum,eu recomand totusi ca persoanele implicate in problema subiectului sa ceara audienta la comandantul sectiei de politie din care fac parte agentii care au raspuns apelului,solicitarii pentru a elucida amprentarea/fotografierea unor minori un fel de excess de zel, sa iei niste copii in miez de noapte la sectie.

Nu am lamurit daca agentii au chemat si parintii/tutorele minorilor sa-i asiste cand si daca au dat declaratii si sa li se aduca la cunostinta precum ca minorii trebuiesc amprentati si fotografiati si in baza carui ordin,cu acordul cui ?

#20
Sulamita

Sulamita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 21.01.2010

View PostHeader, on 22nd February 2010, 16:29, said:

Exact,nimeni in Romania nu garanteaza ca pe viitor daca aceeasi agenti dau de persoanele fata de care si-au cerut scuze ca la urmatoarea fapta desi nu este cazul vor aplica sanctiunea maxima,altfel spus exista sansa unei plati personale din partea agentilor sub aparenta legala.

Oricum,eu recomand totusi ca persoanele implicate in problema subiectului sa ceara audienta la comandantul sectiei de politie din care fac parte agentii care au raspuns apelului,solicitarii pentru a elucida amprentarea/fotografierea unor minori un fel de excess de zel, sa iei niste copii in miez de noapte la sectie.

Nu am lamurit daca agentii au chemat si parintii/tutorele minorilor sa-i asiste cand si daca au dat declaratii si sa li se aduca la cunostinta precum ca minorii trebuiesc amprentati si fotografiati si in baza carui ordin,cu acordul cui ?

Nu, parintii celor care erau inca minori n-au fost chemate.

#21
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View PostSulamita, on 22nd February 2010, 16:52, said:

Nu, parintii celor care erau inca minori n-au fost chemate.

dar n-ai raspuns (sau nu am vazut eu) cum de nu s-a trezit sotul tau !?
cine-a incuiat usa ?
n-au intrebat politistii de un parinte/tutore pe-acasa ?
nu s-a dus dupa ei...
a dormit pana cand !?

#22
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
Minorii au dat declaratii ?
Ce au scris in declaratii ?

#23
Sulamita

Sulamita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 21.01.2010

View Postspare-me, on 22nd February 2010, 16:54, said:

dar n-ai raspuns (sau nu am vazut eu) cum de nu s-a trezit sotul tau !?
cine-a incuiat usa ?
n-au intrebat politistii de un parinte/tutore pe-acasa ?
nu s-a dus dupa ei...
a dormit pana cand !?

Si pe sot l-au dus la sectie, cred ca l-au trezit, nu stiu chiar asa amanuntit, au scris toti declaratii, dar n-au avut altceva de scris decat ca intentionau sa faca chef la revelion, mai erau doua zile, din acest scop s-au adunat la noi, si ca in seara aia se uitau la filme.

View Postspare-me, on 22nd February 2010, 16:54, said:

dar n-ai raspuns (sau nu am vazut eu) cum de nu s-a trezit sotul tau !?
cine-a incuiat usa ?
n-au intrebat politistii de un parinte/tutore pe-acasa ?
nu s-a dus dupa ei...
a dormit pana cand !?


Si pe sot l-au dus la sectie, cred ca l-au trezit, nu stiu chiar asa amanuntit, au scris toti declaratii, dar n-au avut altceva de scris decat ca intentionau sa faca chef la revelion, mai erau doua zile, din acest scop s-au adunat la noi, si ca in seara aia se uitau la filme.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate